מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > שבועות הריון

שבועות הריון – שבוע הריון 2

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 29/12/2015
שבועות הריון – שבוע הריון 2

כל מה שחשוב לדעת על מה שקורה לעובר ולאם בשבוע הריון 2

 

שבוע הריון 1 שבוע הריון 11 שבוע הריון 21 שבוע הריון 31

שבוע הריון 2

שבוע הריון 12 שבוע הריון 22 שבוע הריון 32
שבוע הריון 3

שבוע הריון 13

שבוע הריון 23 שבוע הריון 33
שבוע הריון 4 שבוע הריון 14 שבוע הריון 24 שבוע הריון 34
שבוע הריון 5 שבוע הריון 15 שבוע הריון 25 שבוע הריון 35
שבוע הריון 6 שבוע הריון 16 שבוע הריון 26 שבוע הריון 36
שבוע הריון 7 שבוע הריון 17 שבוע הריון 27 שבוע הריון 37
שבוע הריון 8 שבוע הריון 18 שבוע הריון 28 שבוע הריון 38
שבוע הריון 9 שבוע הריון 19 שבוע הריון 29 שבוע הריון 39
שבוע הריון 10 שבוע הריון 20 שבוע הריון 30 שבוע הריון 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


שבוע ההריון השני מתחיל לאחר סיומו של המחזור החודשי שלך ובסיומו של שבוע זה חל תהליך הביוץ בגופך.
 

מהו ביוץ?
 

בתהליך הביוץ יוצאת ביצית בשלה מן השחלה. לאחר הביוץ אותה ביצית נודדת מהשחלה אל החצוצרה ושם, במידה וקיימים תאי זרע יכולה להתבצע ההפריה. לאחר מכן ממשיכה הביצית את דרכה מהחצוצרה אל הרחם. במידה והביצית הופרתה, היא תיצמד אל קיר הרחם, הנקרא אנדומטרין.
 

בימים טרם תחילתו של תהליך הביוץ, צוואר הרחם שלך מפריש ריר בעל צמיגות נמוכה, בהשפעת האסטרוגן, שמטרתו לאפשר לזרע לשרוד. לאחר שתם תהליך הביוץ, בהשפעת הפרוגסטרון, מופרש ריר בעל צמיגות גבוהה, שמטרתו היא להשמיד את הזרע.

 במידה ואת מעוניינת להיכנס להריון עליך לזכור כי קיים חלון הזדמנות של 24 שעות בלבד לצורך הפריית הביצית. במקרים בהם הביצית לא הופרתה, היא נפלטת מגוף האישה, יחד עם מעט רקמות ודם, תהליך זה נקרא כמובן מחזור (וסת).

 

כיצד מחושב תאריך הביוץ שלך?
 

המחזור החודשי מופיע באופן די קבוע כ- 14 יום לאחר הביוץ. לכן, אצל אשה עם מחזור סדיר (שמופיע כל 28 עד 35 יום), ניתן לשער  את מועד הביוץ על ידי חישוב של אורך המחזור הממוצע בשלושת החודשים האחרונים, ולאחר מכן להחסיר 14 יום. אשה שבשלושת החודשים האחרונים המחזור שלה הופיעה כעבור 31 יום, 27 יום ו- 29 יום – על פי החישוב אורך המחזור הממוצע שלה הוא 29 יום. לכן ניתן להעריך כי הביוץ שלה מתרחש סביב היום ה-15 למחזור. יחד עם זאת חשוב לציין כי קיימים מחקרים המעידים על כך שחישוב סטטיסטי של תאריך "ממוצע", לעתים לא  מזהה במדויק את מועד הביוץ, זאת עקב השינויים החלים באופן טבעי ממחזור למחזור.
 

מה עליך לעשות בשבוע זה?
 

· הימנעי מעישון, משתיית אלכוהול או צריכת סמים.
 

·  הקפידי על תזונה נכונה ומאוזנת.
 

·  הקפידי לשתות כמות נאה של מים ביום.
 

· רצוי לאישה לבצע חיסון לאדמת לפני כניסתה להריון (אם חוסנה בעבר רק  בילדותה) כדי שתהיה מחוסנת בתקופת פוריותה ובזמן ההריון.
 

· במידה ואת נוטלת תרופות מומלץ להתייעץ עם רופא שהן אכן מותרות בזמן הריון.
 

· שמרי על כושר גופני – הוכח כי ביצוע פעילות גופני בעת הריון יכול להפחית את הסיכון להפלה טבעית וכמובן שגם יכול לעזור לך לשמור על משקלך, מפחית סיבוכים בלידה וכמובן תמיד טוב לשמירה על מצב הרוח.
 

· התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי קבלת כדורי ברזל, חומצה פולית או תוספים אחרים הדרושים לך, אותם יכול רופא הנשים והמשפחה לדעת באמצעות ביצוע בדיקת דם. מומלץ לאישה ליטול כדורי חומצה פולית בשלשת החדשים שלפני הכניסה להריון ובמהלך ההריון כולו. מינון כדורי החומצה הפולית הוא 0.4 מ"ג ליום ולנשים בסיכון גבוהה 4 מ"ג ביום. חומצה פולית נדרשת לצורך חלוקה וגדילה של תאים חדשים בהתפתחות העובר ועוזרת במניעת מומים אפשריים  אצל התינוק כגון חיך ושפה שסועה או מומים בעמוד השדרה (בתעלת העצבים). בטרימסטר הראשון להריון חלה הבניה הבת של גוף העובר והתפתחות מערכת העצבים המרכזית ולכן החומצה הפולית נדרשת בעיקר בתקופה זו. מי שהחלה הריון ללא הכנה מומלץ שתיטול כדורים אלו מתחילת ההריון לאורך כל תקופת ההריון. כמו כן נטילת ויטמינים במהלך הריון עשויה להקטין את הנטייה לבחילות והקאות.
 

· אם לא בצעת עדיין את הבדיקות הגנטיות – זה הזמן. לכל הבדיקות הגנטיות - לחצי כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן