מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

אסון כבד נמנע: קיר קרס אל חצר פעוטון בתל אביב

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/11/2010
אסון כבד נמנע: קיר קרס אל חצר פעוטון בתל אביב

קבלן השיפוצים שהופקד על תהליך ההריסה של "קולנוע תל אביב" ככל הנראה חרג מההיתרים ואתמול (שלישי) נמנע אסון כבד כאשר חלק מדפנות מבנה בית הקולנוע קרסו והחריבו חצר פעוטון, כשעתיים לפני שהמתמלא בילדים

שלשום בלילה (שני) החלו בתל אביב בתהליך הריסת "קולנוע תל אביב" הישן. קבלן השיפוצים אשר הופקד על התהליך ככל הנראה חרג מההיתרים ואתמול (שלישי) נמנע אסון כבד כאשר חלק מדפנות מבנה בית הקולנוע קרסו על בית מגורים ברחוב גליקסון ואף החריבו חצר פעוטון. המקרה ארע כשעתיים לפני שהגן התמלא בילדים. מחצר הפעוטון לא נותר דבר.
 

במקום קולנוע תל אביב הותיק, שהוקם בשנת 1958, עתיד לקום בניין ובו דירות יוקרההריסת המבנה מתבצעת תחת פיקוחה של עיריית תל אביב אך בדיקת אתר YNET העלתה כי הקבלן האחראי הפר חלק מתנאי העבודה שהוצבו לו, בין היתר מדובר בהקמת גדר ועבודה בשטח אך ורק בשעות מסוימות.

 

מבדיקת YNET עולה, למשל, כי בהיתר נכתב בין היתר: "העבודות תתבצענה בין השעות 06:00 ל-19:00 בלבד בהתאם לתקנות משנת 1992 וחוק העזר והרעש. תוקם גדר מסביב לאתר בגובה 3.5 מטרים לפי הנחיות אקוסטיקאי. יש לבצע גידור של שטח העבודה בגדר אטומה (איסכורית, יוטה) בגובה של כ-4 מטרים". למרות ההנחיות הברורות העבודות מתבצעות מהשעה 22:00 ועד לשעה 05:00, וחלק מהגדר ההיקפית לא מכוסה בבד, מה שגורם לאבק לכסות את המכוניות, החלונות והמבנים באזור. התנאי הראשון בהיתר הופר עם ההתמוטטות שהייתה עלולה לגרום לאסון, מאחר שנכתב בו: "אי פגיעה ברכוש, בנפש ובתשתיות הקיימות בעת ביצוע ההריסה. ינקטו כל האמצעים למניעת פגיעה ביציבות ובבטיחות של המבנים והנכסים הגובלים".

 
מעיריית תל-אביב נמסר ל-YNET, כי "לעבודות הריסת קולנוע תל אביב הוצאו ההיתרים הנדרשים לעבודות יום ולילה, על-ידי מינהל ההנדסה ועל-ידי המשטרה.התנאי המופיע בהיתר ביחס לשעות העבודה המותרות הינו תנאי סטנדרטי המופיע בכל היתר, פרט למקרים בהן מאושרת עבודה בשעות חריגות ולעיתים לאורך כל הלילה. במקרה זה, לאור המלצת המשטרה ומאחר ולא ניתן היה לסגור צירי תנועה במשך שעות היום, כמו גם מהיבטי בטיחות, אושרה עבודת ההריסה בלילה למשך 4 ימים". עוד נמסר "באשר לסעיפים שלא בוצעו על ידי הקבלן, כדוגמת גידור אתר הבנייה, העירייה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה, כולל אמצעים משפטיים, על מנת לאכוף את תנאי ההיתר. יש לציין כי המבנה הסמוך לאתר הבנייה לא ניזוק קשה ובכל מקרה, הטיפול מול הקבלן יבוצע במישור המשפטי. עבודות ההריסה במקום נמשכות, בליווי מהנדסי בטיחות ובאישור המשטרה, על מנת לסיימן מהר ככל הניתן ולצמצם את המטרד הנגרם לתושבים".

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן