מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

האם מחלות הגן של הילדים יגרמו לנו לפיטורים?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 11/6/2015
האם מחלות הגן של הילדים יגרמו לנו לפיטורים?

כאילו לא מספיק שהילד שלנו חולה כל שני וחמישי, הבוסים שלנו במקום העבודה ממש מנותקים מהחיים ומוסיפים לנו עוגמת נפש ויסורים

אני רוצה לעסוק הפעם בנושא הנוגע כמעט לכל משפחה שיש לה ילדים קטנים. יותר נכון לכל משפחה שיש לה ילדים קטנים בגן...

אני מתכוונת לאותן מחלות שמביאים הביתה הילדים מהגן, מחלות שכבר מזמן הפכו לנושא שיחה כמעט בכל בית בישראל. כמה מחלות יכול ילד אחד קטן להביא מהגן? כמה ימים  בשנה הוא צריך לשבת בבית עם הוריו הדואגים? הורים, שמעבר לחרדה לבריאותו, נאלצים גם להתמודד עם מתן הסברים ותירוצים למקום עבודתם, שמשום מה ממש מתקשה להבין איך זה שילד אחד קטן חולה כל כך הרבה פעמים, במשך פרק זמן כל כך קצר.

 
אני אחת מאותם הורים, אחת מאלה שהילד שלהם חוזר בכל שני וחמישי עם וירוס, שפעת או חיידק ערמומי אחר. אחת מאותן אמהות שנעדרות מהעבודה במשך שעות רבות וימים ארוכים, לא בשביל להתפנק, אלא כדי לשבת ולטפל בבני הקטן שפשוט לא יכול ללכת לגן.
 
לפני כשבועיים, כאשר בני חלה בפעם המי יודע כמה בדלקת ריאות, קרא לי הבוס שלי לשיחה:

הוא הציג בפני תדפיסי נוכחות מחצי השנה האחרונה, בהם ניתן לראות כי בשל המחלות של הילד אני יותר נעדרת מאשר נוכחת במשרד. ישבתי מולו, נבוכה, מתנצלת המומה מהמעמד. אחרי הכל אני כבר עובדת שם כ-10 שנים והם תמיד כינו את עצמם "משפחה".

אבל כנראה שכמו בכל משפחה תמיד יש כבשה שחורה, והפעם זו אני, בגלל שהילד שלי תמיד חולה נורא. אותו בוס, שישב מולי עם ארשת פנים רצינית וחמוצה, לא יודע כמה פעמים אני עושה שמיניות באוויר כדי למצוא סידור לילדי הקטן, ילד קטן וחלש, שחוטף כל מחלה שעוברת בשער הגן. ילד שאני דואגת לו, אוהבת אותו ורוצה לשבת איתו ולהחזיק את ידו, אך במקום - אני עסוקה במתן תירוצים והסברים, כאילו אני עומדת בפני חבר מושבעים בבית המשפט העליון. בסוף השיחה שאל אותי הבוס "מה את אומרת? מה אנחנו יכולים לעשות?".

 
מה בדיוק הוא ציפה שאומר לו? שאמסור את בני לאימוץ? כי זה פשוט לא מסתדר לו עם היעדים, שאשאיר אותו לבד בבית? ילד בן 4 חולה ומקסים?, אולי ציפה שמעבר ל-4000 שקל שאני משלמת לגנים עבור הילדים, אקח גם מטפלת ב-4000 שקלים נוספים? ואולי הוא רוצה שפשוט אתפטר מעבודתי ולא אקבל פיצויים.
 
אני פונה לכל הבוסים באשר הם, גם אם אין לכם ילדים היום - אני מאחלת לכם שמזלכם יתמזל ויהיו לכם בעתיד. וכשיהיו לכם ילדים, מקסימים, מתוקים ומדהימים, אתם תגלו שזה לא רק ילדים של אחרים שחולים מעת לעת, גם הילדים שלכם יהיו חולים. גם אתם תמצאו עצמכם חסרי אונים, מושפלים, מודאגים, מיוסרים - כי גם לכם יהיה בוס אחד, חסר התחשבות, שפשוט ימרר לכם את החיים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן