מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

מה-1 בינואר: חיסון 'רוטה' חינם לכל התינוקות

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 16/11/2010
מה-1 בינואר: חיסון 'רוטה' חינם לכל התינוקות

החיסון רוטטק נגד נגיף ה "רוטה" יינתן בחינם בטיפות דרך הפה לכל התינוקות מגיל 6 שבועות בשלוש מנות, בניגוד לפירסומים קודמים, אז דווח כי יינתן בחינם כבר בחודש דצמבר 2010, התקבל מידע חדש המדגיש כי הוא יינתן בחינם רק מה-1 בינואר 2011

הבוקר (28.11) התקבל מידע מעודכן כי חיסון הרוטה וירוס, שדווח בעבר כי יינתן בחינם החל מה-1 בדצמבר 2010, יינתן לא תשלום רק החל מה-1 בינואר 2011.

 

לאחר שנים של ציפייה, נכנס החיסון רוטטק של חברת MSD נגד הקאות ושלשולים לשגרת החיסונים של ילדי ישראל. החיסון יינתן בטיפות דרך הפה לכל התינוקות מגיל 6 שבועות בשלוש מנות.

 
 
מתחילת ינואר יינתן החיסון בחינם לכל התינוקות בישראל. החיסון יינתן בטיפות החלב בגילאי חודשיים, ארבעה, וששה חודשים. החיסון יינתן חינם באמצעות אחיות טיפת חלב, ללא צורך במרשם רופא. ניתן להתחסן במנה ראשונה עד גיל 15 שבועות  (14 שב' ו 6 ימים) ויש לסיים את 3 המנות עד גיל 8 חודשים (8 חד' פחות יום).
 
מחיר החיסון עמד עד עתה 960 שקלים ללא ביטוח משלים ועל 450 שקלים לבעלי ביטוח משלים.
 
וירוס הרוטה נחשב לגורם הראשון באישפוזים של ילדים בעקבות שילשולים. הנגיף נפוץ בעיקר בסתיו ובחורף. נגיף הרוטה גורם לשלשולים ממושכים והתייבשות, עד לצורך באשפוז דחוף. חלק מהתינוקות סובל מאבדן נוזלים רב המצריך לעתים אשפוז ביחידה לטיפול נמרץ. מחקר שערך פרופ' רון דגן, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בילדים ב"סורוקה" מצא כי הנגיף אחראי ליותר מ-13 אלף ימי אשפוז של ילדים מתחת לגיל 5 בישראל.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן