מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

פיסורה אצל תינוקות - כמה זה כואב?

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 11/10/2015
פיסורה אצל תינוקות - כמה זה כואב?

כיצד ניתן לזהות פיסורה אצל תינוקות? מהן דרכי הטיפול וכיצד ניתן למנוע את ההבעיה הכואבת והלא נעימה הזו שגורמת לתינוקות לחוסר שקט רב

פיסורה היא אחת הסיבות לחוסר שקט בקרב תינוקות. פיסורה היא חתך בפי הטבעת שיכול להימשך עד לתוך החלחולת (רקטום). היא נגרמת לרוב עקב לחץ מכני על פי הטבעת  כמו למשל עצירות, אך מבוססת במידה מסוימת גם על היגיינה. חשוב לציין כי היא עלולה להופיע גם בקרב תינוקות שלא סבלו מעצירות. 

 
אבחון: המראה שלה הוא חתך קטן בגודל 1-3 מ"מ בפי הטבעת, וניתן לראותה כאשר מותחים את האזור. להורים לפעמים קשה לזהותה, ולכן במצבים לא מוסברים של אי שקט בילד, מומלץ להיבדק על ידי כירורג ילדים על מנת שיאשר או ישלול את קיומה. בתינוקות הכאב ביציאה יגיע לעיתים עם דמם.
 
טיפול: כתוצאה מהפיסורה התינוק סובל מכאב, הוא מתאפק, וככל שהוא מתאפק כך היציאה נהיית גדולה וקשה יותר. לכן חשוב מאוד לרכך את היציאות. בהמלצת רופא ניתן למרוח משחה מאלחשת, ומשחה שומנית שאינה מייבשת כדי להקל על היציאה. לפיסורה אין בגיל הילדות טיפול ניתוחי. 
 
דרכי טיפול: Peglax הוא מוצר שמכיל Polyethylene Glycol 3350 שתפקידו הוא לספוח נוזלים ועל ידי כך ליצור בסוף המערכת צואה מעורבבת בג'לי רך שזו בעצם צואה רכה. 
 
ניתן להשתמש בפגלקס לאורך שנים ללא תופעות לוואי. הוא אינו שומני ולכן גם לא סופח ויטמינים מסיסי שומן כמו A ו -D. היתרון של הפגלקס הוא בטעם. זו אינה תרופה וניתן לקנות בכל בית מרקחת ללא מרשם. 
 
שמן פרפין, זוהי מולקולה שלא נספגת ואינה תרופה ולפי ידיעתי הנרחבת בנושא וניסיוני רב השנים ניתן להשתמש ללא כל חשש במשך שנים ללא כל תופעות לוואי 
 
מבחן התוצאה הוא החשוב בכל אחד מהטיפולים: צואה רכה כל הזמן. הורדת המינון עם הופעת צואה קשה גורמת להתחלת המעגל פעם נוספת. 
 
מניעה: שמירה על היגיינה - יש להקפיד על החלפת חיתולים בזמן ושמירה על האזור נקי. כמו כן, מקפידים על מזון שמכיל הרבה סיבים תזונתיים, כגון פירות וירקות בהתאם לגיל.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן