מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

יפן : תינוקות קיבלו חיסון פרבנר ומתו

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 8/3/2011
יפן : תינוקות קיבלו חיסון פרבנר ומתו

החיסונים פרבנר ואקטהיב חשודים כקשורים למותם של ארבעה תינוקות, בני חצי שנה עד שנתיים. במשרד הבריאות בישראל עוקבים אחר המצב אך ממשיכים נכון לרגע זה לחסן כרגיל

משרד הבריאות ביפן הורה להפסיק את השימוש בשני סוגים של חיסוני ילדים - פרבנר (מתצורת חברת פרייזר) ואקטהיב (מתוצרת חברת סאנופי), חיסונים אשר משמשים לחיסון גם תינוקות גם בישראל. הסיבה - התפתח חשד שהם קשורים למותם של ארבעה תינוקות.

 
מתברר כי ארבעה התינוקות, בני חצי שנה עד שנתיים, שמצאו את מותם החודש, מתו לאחר קבלת החיסונים ב-4 במרץ.
 
שלושה מהתינוקות קיבלו את שני החיסונים יחד, ולפחות שניים מהם קיבלו חיסון נוסף במקביל. משרד הבריאות היפני החליט להקים צוות מומחים זאת בכדי לבחון האם באמת קיים קשר בין החיסונים למותם של ארבעת התינוקות. את מסקנות צוות המומחים יפרסם ככל הנראה משרד הבריאות היפני כבר היום (שלישי).
 
החיסון אקטהיב ניתן לתינוקות בכדי לנסות למנוע דלקת קרום המוח. החיסון פרבנר מיועד נגד להגנה מפני חיידק הפנאומוקוק, הגורם לדלקות קרום המוח, דלקות ריאה, דלקות אוזניים ומחלות נוספות.
 
בישראל כיום ישנן שתי גרסאות לחיסון הפרבנר וכיום נמכרת הגרסה החדשה יותר של החיסון, זו המיועדת להגנה מפני 13 תתי זנים של החיידק. נכון לרגע זה לא ברור עדיין איזה מהחיסונים שימש לחיסון הילדים ביפן. ממשרד הבריאות נמסר כי נכון לרגע זה ממשיכים לחסן כרגיל, שהם עוקבים אחר ההתפתחויות ביפן ויפעלו בהתאם.
 
לפני כשנה וחצי ארע אירוע דומה בהולנד, אז מצאו את מותם שלושה תינוקות. שלטונות הבריאות בהולנד הגיעו בסופו של דבר למסקנה כי אין קשר בין חיסון הפרבנר למותם של התינוקות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן