מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

למה כוכבי הילדים נראים כמו פדופילים בפוטנציה?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 3/4/2011
למה כוכבי הילדים נראים כמו פדופילים בפוטנציה?

הרי איזו סיבה בעצם יש לחבורת גברים בני 40 להתלבש כמו ילדים בני 4, לחלק ממתקים ולדבר כמו אינפנטילים?

נדמה שרשימת כוכבי וכוכבות הילדים רק הולכת ומתארכת, בכל יום יוצא אל אוויר העולם כוכב ילדים בהתהוות כשהוא מלווה בדי.וי.די, מופע, דיסק ואביזרים נלווים שונים ומשונים. חלקם מוכשרים יותר, חלקם פחות, אצל חלקם הכישרון הוא מהם והלאה וכולם, ללא יוצא מן הכלל - מעבירים בי צמרמורת.
 

תקראו לי משונה, טפשה, לחוצה או פרימטיבית - אך בעיני גבר בן 40, שמתלבש כמו ילד בן 4, מחלק ממתקים, מדבר כמו אינפנטיל ורודף אחרי ילדים - נראה כמו פדופיל בפוטנציה. כשאני מתבוננת בדוד חיים, יובל המבולבל, גילי בא לבקר, יניב המגניב ואלילים אחרים, אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות. מה שאני יודעת זה שלא הייתי רוצה שהילדים ישחקו עם איש מהם.
 

אני לא מדברת על הכשרון, התוכן או הרמה הכללית של החבילה שכל אחד מאותם גברים מציע לקהל הקטנטנים, אני מדברת אך ורק על העובדה שכולם עונים על כל קריטריון שאנו מלמדים את ילדנו לחשוש מפניו. כולם נראים לי כמו פתיינים מזדקנים שאם הייתי נתקלת בהם עם הילדים ברחוב לבטח הייתי בוחרת לצדה השני של העיר.
 

קחו לדוגמה את גילי בא לבקר, על פניו הגרסה המרוככת של חיים ויובל שבמידה מסוימת אפילו יותר איכותית מבחינת הטקסטים ולהחנים, ועדיין, לא בא לי בא לי שהגברבר הרגיש והעדין, שמכנה עצמו "הבייביסיטר שהוא משהו אחר", יבוא לשמור על הילדים שלי. לא רוצה שיחבק אותם, שידבר איתם מהבוקר עד הערב על רגשות, שיבלה איתם את כל הבוקר בחגיגות בגן הילדים במקום לצאת לעבוד (אין לו משפחה משלו לפרנס?), פשוט לא רוצה. אני גם לא מבינה מי זו אותה האמא, שבפתיחת הסרט מתקשרת לגילי שיבוא להציל אותה כי הילד שלה לא מוכן להתעורר לגן - גברת, תתעוררי! את באמת זקוקה לגבר זר שיעיר לך את הילד לגן? האם אין לך כל כישורים בסיסיים של אם? האם יש צורך לקרוא לשירותי הרווחה שיוציאו את הילד מהבית ויפה שעה אחת קודם?
 

ואפרופו גיל ורנר, לא ממש ברור לי הקטע של מסע בקשת הרגשות, הרעיון שעליו מתבסס הדי.וי.די. כן, חשוב לדבר עם ילדים על רגשות, חשוב שיהיו רגישים, מחוברים לעצמם וכו, אבל לא חייבים לגדל אותם כחבורת רכיכות חסרות עמוד שדרה שכל היום בוכות, מתרגשות, מתחבקות ומדברות על קשתות. אלו לא החיים האמיתיים, ובגילי בא לבקר יש מעט מאוד מציאות ויותר מדי ורוד בעיניים.


ומה לגבי דוד חיים? גבר שפניו מעידות על כך שהוא לא בן 80, אבל מתלבש כמו הסבא של הסבתא רבא שלי. הוא מבלה כל היום בחנות ממתקים כשהוא מוקף בילדים ובבובה מוזרה עם אף מפלצתי. אין לו אפילו חבר אחד מבוגר, ואת יום הולדתו (ה-40 יש לשער) הוא חוגג כשתאומות בנות 10 קופצות לו מתוך העוגה (לא הגיוני שהיה מעדיף שתקפוץ מהעוגה חשפנית או לפחות להעביר את החגיגה באיזה באר עם חברים?).

 

משה דץ לדוגמה מצליח לשעשע אלפי ילדים, וזה לא משנה מי לצדו - אורנה או שושנה - והוא עושה זאת מבלי להתחפש ולהתקשט ומבלי להראות כמי שמתפתה ומפתה. גם אריק אינשטיין הצליח לדבר לילדים כשהוא לבוש במלתחה האישית שלו ומדבר לילדים בגובה העיניים. 
 

לסיכומו של דבר, כשחושבים על זה, ספי רבילין, כפיסטוק, היה מוביל טרנד המבוגר הילדותי והמבולבל. אבל בזמנו זה לא ממש הפריע, אולי בגלל שהוא לפחות היה באמת מוכשר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן