מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > הנקה

איך מלמדים תינוק יונק לקחת בקבוק?

מאת: מור אסאל | פורסם: 11/6/2017
איך מלמדים תינוק יונק לקחת בקבוק?

איך מלמדים את התינוק, שלמד שחלב בא מהשד, לקבל אותו גם ממקום אחר? עצות מועילות שיעזרו לכם לעבור את התהליך בשלום

ההנקה זורמת. התינוק עולה יפה במשקל. רק מה? מתברר לכם שצריך להכניס שותף חדש לחיים: הבקבוק. אולי בגלל שאת, אמא, חוזרת לעבודה, או צריכה לצאת מהבית מסיבות אחרות. אולי זה בגלל שאתה, אבא, רוצה להיות שותף בהאכלה. ואולי פשוט החלטתם שהגיע הזמן לשלב גם בקבוק עם ההנקה. כך או כך, איך עושים את זה? איך מלמדים את התינוק, שלמד שחלב בא מהשד, לקבל אותו גם ממקום אחר?

 
יש תינוקות שאין להם שום בעיה: מציגים להם את הבקבוק, והם מוכנים בשמחה לשתות ממנו. יכול להיות שהתינוק שלכם כזה. אבל מה עושים עם סרבני בקבוק – ויש גם כאלה?
 

 
הנה הכללים של הספר "מלידה ועד גיל שנה": 
 
1. נסו בתחילה לתת חלב אם שאוב ולא תמ"ל (פורמולה), כדי שהטעם יהיה מוכר, גם אם ה"אריזה" חדשה.
 
2. כדאי שמישהו אחר ילמד את התינוק: כדאי שמישהו אחר (אבא, סבתא, בייבי-סיטר) ולא את, אמא, ייתן את השיעורים הראשונים בהאכלה מבקבוק, בזמן שאת לא נמצאת בבית. אם תהיי בסביבה, התינוק יזהה את ריחך, והוא עלול לסרב לקבל משהו שאינו השד שלך.
 
3. בהתחלה הציעו בקבוק המכיל כמות קטנה בין הארוחות: עשו זאת כשהתינוק לא רעב ממש, כי אם התינוק יהיה רעב הוא יתקשה ללמוד. אפשר גם לעשות זאת באמצע ההנקה -  למשל להפסיק אחרי צד אחד ולהציע בקבוק.
 
4. אל תיתנו לו בקבוק בתנוחת הנקה: אם תעשו זאת, הוא יחפש את השד ולא יבין מה קורה. כדי לתת לו בקבוק הושיבו אותו בטרמפולינה, בסלקל או על הברכיים.
 
5. נסו בקבוקים שונים: התחילו בבקבוק עם פטמה בעלת זרימה אטית במיוחד, וקחו בחשבון שבדיוק כמו שלוקח זמן למצוא את המוצץ שהתינוק מעדיף, כך יכול לקחת זמן עד שמגיעים לפטמה שתמצא חן בעיניו. אל דאגה, הניסיונות השונים לא יבלבלו אותו.
 
ואם התינוק לא רוצה לקחת בקבוק בשום אופן, מה עושים?
לא נלחצים. אפשר לתת חלב בכוס, בכפית, במזרק או בטפטפת, בסבלנות, לאט לאט, ולקחת בחשבון שהארוחה תיקח זמן רב. אם גם זה לא עוזר, והתינוק שובת רעב כל זמן שאת, אמא, נמצאת בעבודה, אל תדאגו: הוא ישלים את זה אחר כך. נכון שיש סיכוי שתינוק שסירב לאכול כל היום יעשה מרתון הנקה כל הלילה, אבל יחד עם המעבר לאוכל מוצק, שמתחיל בגיל 6 חודשים (בגיל 4 חודשים מקבלים רק טעימות), זה יתאזן.
 
 
העצות הטובות בכתבה לקוחות מתוך הספר "מלידה ועד גיל שנה – המדריך הישראלי השלם לטיפול בתינוק", מאת מור אסאל וענת בר לב אפרתי לדפדוף בתוכן העניינים ובפרק לדוגמה - לחצו כאן
 

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן