מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

גילאי ביה`ס יסודי > בטיחות, חינוך ועוד

התנהגות והתפתחות מינית של בת 6

מאת: מיכל דין | פורסם: 12/3/2015
התנהגות והתפתחות מינית של בת 6

ילדה בת השש מתעניינת מאוד באיבריה האינטימיים של אמה וגם מגלה סימני התאהבות בילד מהגן. כיצד על האם להגיב?

 

"בתי בת השש מתעניינת מאוד באיברי האינטימיים, במיוחד בחזה ולכן אני נמנעת מלהתקלח עמה. כיצד להגיב כאשר שהיא עושה זאת? בנוסף היא מגלה חיבה, התרגשות וסימנים של התאהבות כל שנה לילד אחר בגן. האם זה נורמלי? לדוגמא, כשרואה אותו באקראי ברחוב נראים עליה סימני התרגשות כמו של בת 16 מאוהבת. אציין שהיא מאוד נבונה ופיקחית"

 

 

התנהגותה של בתך נורמלית לחלוטין ואין מקום לחשש.
 
אכן ההתעניינות של בתך באברייך וההתרגשות שלה בסביבת בנים נראית מוקדמת לגילה – אך היום הילדים חשופים יותר לכל הנושא המיני ברמת התגובות וזאת בעקבות החשיפה לטלוויזיה (כן – גם תוכניות ילדי מעבירות מסרים כאלה ואחרים). כיום ילדים מתבגרים מהר מאוד ולעיתים כבר בגיל 9-10 מתחיל גיל הבגרות (תתכונני...).
 
גם בני בן הארבע עסוק מאוד באבריו וגם באבריי, כולל בחזה שלי.
 
כאשר הוא נוגע בי – אני מסבירה לו שזהו גופי הפרטי. אם זה לא נעים לי אני גם אומרת לו את זה ומבקשת ממנו ומסבירה לו – שלא נוגעים בילדים או במבוגרים אחרים באיברים המכוסים בבגדים.
 
בנוסף, אני יכולה לומר לך, שבאחד הגנים בהם אני עובדת, יש זוג ילדים (בת ובן) בני שלוש – שמתגפפים בצורה קיצונית לגילם, חיבוקים, נשיקות בפה ועוד, במקרה זה מדובר גם בילדים שמאוד מפותחים מבחינה קוגניטיבית.
 
זה בסדר גמור שהפסקת להתקלח איתה ובקרוב את גם יכולה לאפשר לה להתקלח לבד ולומר לה שהיא כבר ילדה גדולה ושלאף אחד אסור לגעת באבריה המוצנעים.
 
תסבירי לה בצורה מופשטת מדוע הם מוצנעים, מדוע אנו מכסים אותם (אפילו בים שהלבוש בו מינימלי), הסבירי לה שרק לה מותר לגעת באברים אלו, זאת כדי להכניס לתודעתה שאם מישהו נוגע בה בצורה לא נכונה עלייה לדווח לכם ההורים.
 
לגבי סימני ההתרגשות שמגלה בתך כשהיא רואה ילד כזה או אחר ברחוב – גם זה תקין, ובנקודה זו יש גם את הסביבה של ביה"ס והחברות והחברים שמשדרים רמזים מסוימים והתנהגות מסוימת. אחרי הכל, כל ילד גדל בסביבה שונה ונחשף לדברים שונים כאלה ואחרים בביתו.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן