מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

54 ילדים חוסנו בפ''ת ו-16 הקיאו לאחר מכן

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 31/5/2011
54 ילדים חוסנו בפ''ת ו-16 הקיאו לאחר מכן

לאחר המקרה שארע בבית הספר בפתח תקווה, דווחו ההורים למשרד הבריאות על המקרה ויום החיסונים הופסק

יום חיסונים שגרתי בבית ספר בפתח-תקווה הופסק לאחר שחלק מהתלמידים הקיאו ועלה חשד שהדבר קשור לחיסון. ביום שני, 30.5.11, חוסנו כ-54 תלמידי כיתה ב' בבית הספר קפלן בעיר בחיסון שגרתי משולב נגד דיפטריה, טטנוס שעלת ושיתוק ילדים. זמן קצר לאחר תחילת החיסון החלו תלמידים להקיא. בעקבות ההקאות הופסק באמצע מתן החיסונים לאחת הכיתות.

 
בסך הכל דווח על כ-16 תלמידים שסבלו מהקאות.
 
ההורים המודאגים התקשרו ללשכת הבריאות המחוזית בפתח-תקווה, לדווח על המקרה. בין היתר, הם נשאלו האם ילדם קיבל סוכריית טופי או מיץ ענבים בתום החיסון, משום שעלה חשד כי אולי הסוכריות היו קשורות לתופעת ההקאות.
 
ממשרד הבריאות נמסרה ההודעה הבאה: "כ-16 תלמידים מתוך 54 שחוסנו דיווחו על הקאות ובחילות. עם זאת, כאלף תלמידים בכל הארץ חוסנו בחיסון זהה מאותה אצווה מבלתי שדיווחו על תופעה דומה. תופעת לוואי של הקאה מחיסון אינה מוכרת. בנוסף, כל התלמידים שחוסנו בפתח תקווה אכלו סוכריות טופי מאותה אריזה. משרד הבריאות מבצע חקירה אפידמיולוגית בנושא".
 
מחברת "נטלי", האחראית על שירותי בריאות התלמיד, נמסר: "לקראת סיום יום החיסונים דיווחו מספר תלמידים על תחושות של סחרחורות ובחילות. עם היוודע הדבר לאחיות בית הספר, הופסקו החיסונים והועבר דיווח מפורט ממטה חברת נטלי למשרד הבריאות בירושלים".

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן