מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

הורים מבקשים: אחדו את ימי החופשה של ההורים והילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 6/6/2011
הורים מבקשים: אחדו את ימי החופשה של ההורים והילדים

ארגון "הורים עובדים לשינוי" עומד בראש היוזמה המבורכת שלבטח תקל על חיי ההורים העובדים בישראל. בואו לחתום על העצומה

כמה פעמים קרה לכם שהילדים היו בחופשת חג ארוכה מהגן או בית הספר ואתם נאלצתם ללכת לעבודה ולמצוא סידור חלופי לילדים? נדמה שמקומות העבודה בישראל, אף על פי שגם הם מנוהלים על ידי הורים לילדים, לא ממש מבינים את התסכול איתו נאלצים להתמודד ההורים בחופשות, חגים ומועדים. מי ישמור על הילדים? סבתא? בייביסיטר? או שאולי בכלל אין שום פתרון ועליכם לקחת את הילד איתכם לעבודה. כמובן שאם תחליטו לקחת יום חופש/מחלה תאלצו בנוסף לכל גם לעמוד מול פרצופו הזועם של הבוס שלכם שממש לא מבין על מה כל המהומה ולמה העובדים שלו צריכים להחסיר יום עבודה.

 
ארגון "הורים עובדים לשינוי" שם לו למטרה להעמיק את המעורבות ההורית בחינוך ילדי ישראל והוא פועל בימים אלו למען איחוד חופשות הילדים עם חופשות ההורים במקום העבודה. לדברי העמותה "בשוק העבודה בישראל קיים עיוות מובנה עקב פער גדול בין ימי החופשה ע"פ חוק להם זכאי עובד שכיר, לבין ימי החופשה מהם נהנים תלמידי מסגרות החינוך הממלכתיות. אבסורד זה, גורם להידחקות התפקיד ההורי בחיי הילד ולהעמקת מצוקות חברתיות וכלכליות, ולעתים אף ליצירתן".
 
עוד מציינים מנהלי העמותה כי "דווקא לאור העובדה שאנו רוצים לשהות עם ילדינו ככל הניתן, ועם זאת להמשיך לפרנס אותם בכבוד ובשמחה, אנו קוראים לשינוי תפיסתי – תרבותי באמצעות שלוש דרכי פעולה:
 
פתיחת מסגרות חינוכיות משלימות איכותיות וכיפיות כאחד בחופשת הקיץ, המסובסדות ע"י המדינה, העיריות וארגונים עצמאיים, ומופעלות כחלק אינטגרלי מתכנית הלימודים השנתית, כהמשך לה. 
 
ארגון "הורים עובדים לשינוי" יצר שיתוף פעולה בנושא זה עם החברה למתנ"סים. המטרה היא לכלול תכנים ערכייםשנעדרים כיום ממערכת החינוך.
 
הארכת מספר ימי החופשה של העובדים עפ"י חוק, וגיבוש אמנה להעסקה הוגנת.
 
קיצור ימי החופשה של הילדים במערכת החינוך (קיצור שבועיים מהחופש הגדול, שבוע מחופשת הפסח וביטול חופשות איסרו חג). ארגון "הורים עובדים לשינוי" העלה סוגיה זו בוועדת החינוך של הכנסת, וקיבל תמיכה רחבה לכך". אנו מאמינים כי עבודה בשלוש הזרועות דלעיל, תוביל את המשק הכלכלי, החברה הישראלית, והתא המשפחתי הפרטי, להישגים טובים יותר, ולתרבות ישראלית המאפשרת צמיחה בכל המובנים ובכל הרבדים".
 
בימים אלו מחתימים חברי העמותה את ההורים בישראל על עצומה הקוראת לביצוע השינוי המיוחל. אם אתם מזדהים ורוצים לקחת חלק במאבק - אתם מוזמנים ללחץ כאן בכדי לחתום על העצומה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן