מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

גננות, למה לפעמים אתן כל כך מעצבנות?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 5/9/2016
גננות, למה לפעמים אתן כל כך מעצבנות?

הנשים המטפלות בכל יום בילדינו הן ללא ספק נשים מקסימות הראויות להערצה, אז למה לפעמים הן חייבות לומר דברים שגורמים לנו לצאת מהכלים?

אנחנו מורידים בכל בוקר את הילדים שלנו בגן, את הדבר היקר לנו מכל, נותנים חיבוק, נשיקה ונפרדים מהם לשלום. למרות העצב והגעגועים אנו יודעים שהשארנו אותם בידיה הטובות של הגננת, זו שיש לה סבלנות עד אין קץ, חיוך רחב, חיבוק חם, זו המבשלת אוכל חמים וטעים כמו בבית וזו שמנשקת כשהילד מקבל מכה. אין ויכוח, להיות גננת זה מקצוע קשה ותובעני, שלא זוכה להערכה הראויה לו והנשים הממלאות אותו בהצלחה ראויות למדליה.
 

אך למרות הערצתי האינסופית לגננת הפרטית שלי, אני מודה, לעיתים היא פשוט עולה לי על העצבים. אני לא יודעת אם היא עושה זאת בכוונה, אם זו דרכן של גננות לתת להורים תחושה שידן על העליונה או שסתם זה יוצא להן לא בכוונה - אבל לפעמים גננות יכולות לגרום לאמהות ולאבות להתמוטטות עצבים. 
 

עשרה דברים המעצבנים שגננות אומרות:
 

1. "דווקא בגן הוא אוכל מצוין"

2. "דווקא בגן הוא ישן מצוין"

3. "בחורף לא גומלים מחיתולים" (למי שלא מבין  - מדובר בשטות מוחלטת. ילדים רבים נגמלים לחלוטין מחיתולים גם בגשם, בשלג וברוחות).

4. "השבוע הילדה אמא של שבת - את צריכה לשלוח איתה לגן עוגה, עוגיות, במבה, בייגלה, ביסלי, מפיות, בורקסים, שתייה וכלים חד פעמיים, אבל אין צורך שתביאי חלה - את זה אבא של שבת יביא". לאחר שאת שומעת משפט שכזה את מדמיינת את אבא של שבת גם פותח את כפתורי המכנסיים בסוף הטקס, בעוד בתך בת ה-3 מגישה לו כוסית ערק והולכת לעשות כלים.

5. "אני מבינה, את לא רוצה לתת לילדה סוכריות, מעדיפה שאתן לה מסטיק במקום?".

6. "צריך להביא כסף למסיבת סוף שנה וגם - לטיול השנתי, למסיבת שבועות, לחנוכה, להצגה, לבריכה...." וכך זה נמשך ונמשך בכל הזדמנות למרות ששלמתם על הכל כבר בתחילת השנה (כך לפחות חשבתם).

7. "את לא חושבת שהלבשת את הילד חם מדי? קר מדי? מסורבל מדי?"

8. "אני מבקשת לא לדבר איתי בבוקר כשמגיעים לגן או אחר הצהריים כשבאים לקחת את הילדים הגן, זה מפריע להתנהלות, גם תשתדלו לא להתקשר תוך כדי הגן וגם לא בשעות הערב".

9. "אני מאוד הייתי רוצה ושמחה, אבל זה לא תלוי בי, זו החלטה של משרד החינוך".

10. "אני יודעת שיש לו יום הולדת בספטמבר 2011, אבל יש לנו מקום פנוי לחגוג לו רק בינואר 2012"

 

מה הם הדברים המעצבנים שהגננת שלכם אומרת? שתפו אותנו בתגובות:

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן