מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > הנקה

בקרוב: בתי החולים יעודדו הנקה ויגבילו את תחליפי החלב

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 10/7/2011
בקרוב: בתי החולים יעודדו הנקה ויגבילו את תחליפי החלב

הצעת החוק של ח"כ דני דנון, שכבר אושרה על ידי ועדת השרים לענייני חקיקה, מבקשת ליצור מצב חדש במסגרתו בתי החולים בישראל לא יורשו לקבל תחליפי חלב בחינם מהיצרניות והם גם לא יינתנו לתינוקות ללא אישור בכתב של אמו

ככל הנראה בקרוב לא תזכו לראות יותר תחליפי חלב של חברות מסחריות בתינוקיות בתי החולים בישראל. ח"כ דני דנון יזם הצעה הקוראת לאיסור פרסום תחליפי חלב בבתי היולדות. ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את ההצעה, שאחד הדברים שעומדים מאחוריה זה עידוד ההנקה בישראל. כפי הנראה תינוקות יקבלו בבית החולים תחליפי חלב רק לאחר שיתקבל אישור בכתב של האם. הצעת החוק, שמקודמת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, צפויה לעלות לקריאה טרומית במליאת הכנסת, ביום רביעי הקרוב.

 

 
מזה שנים מגיעים נציגים של חברות מסחריות לבתי החולים, עד מיטתה של היולדת ומחלקים לה דוגמיות של תחליפי חלב שונים. בכל אחד מבי החולים מארץ, גם התינוקיות משתמשותבתחליף חלב המשתייך לאחת מאותן חברות (מטרנה, סימילאק או אופטימיל). לרוב הורה שבית החולים האכיל את ילדו בתחליף חלב מסוים, גם ימשיך להשתמש באותו תחליף חלב להזנת הילד גם בצאתו הביתה. תחליף החלב של כל בית חולים נבחר על ידי מכרז, בסופו החברה הנבחרת משלמת לבית החולים כסף, בנוסף לאספקה שוטפת של תחליפי החלב.  
 
מטרתה של הצעת החוק, שאושרה היום, היא הפרדה והוצאתם של אותם גורמים מסחריים-פרסומיים מחוץ בתי החולים בארץ. צעד שהם מקווים כי יגרום להורים לבחור את תחליף החלב שלהם מבלי להיות מושפעים מפרסומים שונים. לטענת העומדים מאחורי היוזמה, ישנן אמהות שבשל זמינות תחליפי החלב מבית החולים גם מוותרות על הנקה ולא מקדישות לנושא מספיק זמן. 
 
עד היום יצרניות תחליפי החלב הרוויחו לא מעט מהעסק, אם זה בשל הפרסום ואם זה מכיוון שלנציגיהם הותר להסתובב במסדרונות בתי היולדות והחדרים. 
 
ח"כ דני דנון אומר כי "הצעת החוק טומנת בחובה את היכולת הבסיסית של כל זוג הורים לבחור בנחת את מסלול התזונה של הילד אותו הם הביאו לעולם זה עתה מבלי שבכל מקום אפשרי תודבק להם תווית של חברת סימילאק או מטרנה". אם הצעד יתקבל חברות תחליפי החלב לא יוכלו לזכות יותר בפרסום בבתי החולים, זאת מכיוון שעל תחליפי החלב לא יהיה יותר כל סימן מסחרי. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן