מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

הורים בצעדת העגלות: ''ביבי הביתה, פיפי ולישון''

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 28/7/2011
הורים בצעדת העגלות: ''ביבי הביתה, פיפי ולישון''

אלפי הורים לקחו חלק בצעדת העגלות שהתקיימה בתל אביב כמחאה על יוקר המחיה בישראל. גם בערים נוספות ברחבי הארץ התארגנו אזרחים בכדי למחות

מפגן כוח אמיתי של הורים בישראל נערך היום (חמישי) אחה"צ עם צאתה לדרך של צעדת העגלות, שהתארגנה כמחאה על יוקר המחיה בישראל. למרות החשש שבשל החום הכבד הורים רבים לא יצאו מהבתים כדי לקחת חלק באירוע המחאה, בסופו של דבר הפכה הצעדה לאירוע גדול ומרשים בו לקחו חלק אלפי משתתפים. בשעה שנערכה הצעדה המרכזית בתל אביב, נערכו בכל רחבי הארץ צעדות ואירועי מחאה נוספים. ההורים יצאו לרחובות בכדי למחות על העלות היקרה והלא הגיונית של גידול ילדים בישראל, והם קוראים בין היתר להוזלת מחירי הדירות, הגנים, מוצרי היסוד לתינוקות, הארכת חופשת הלידה ועוד.
 

בשעה 17:30 יצאה צעדת העגלות משדרות בן ציון, פינת קינג ג'ורג' בתל אביב, ועשתה את דרכה לכיכר הבימה, שם התאחדו הצועדים עם משתתפי מאהל המחאה שברוטשילד. בעת הצעדה צעקו ההורים "ביבי הביתה, פיפי ולישון", "המדינה קורסת תצאו מהמרפסת" וגם "בואו נזכיר לממשלה מי סוחב את העגלה". הורים נוספים נשאו שלטי מחאה בהם נכתב בין היתר "ביבי הביתה", "ילדים - לעשירים בלבד" ו"אני ילד יחיד מטעמי חיסכון".

 


רוטשילד הערב (צילום: אילון בראל)
 

לאחר שהגיעו משתתפי הצעדה ליעדם, נערכה תוכנית קצרה שבמרכזה נאם ח"כ אילן גלאון ממרצ, שהגיע עם נכדו ובתו, ואמר "האזרחים כאן מבקשים לקבל את המדינה שמגיעה להם. זה לא קוטג', זה לא רק דיור, אלא זה הכל ביחד. מדינה זה לא עסק. ואם המדינה הייתה עסק היא לא הייתה קיימת". עוד בתוכנית השתתף הזמר נועם רותם, ששר במקום שירי ילדים. בצעדה ובאירועים לקחו חלק גם גננות ואירגון נעמ"ת הודיע כי הוא תומך במאבק.
 


צועדים למען עתיד טוב יותר (צילום: קרן כהן)
 

בשעה בה נערכה הצעדה בתל אביב התקיימו, לאות הזדהות, אירועי מחאה נוספים ברחבי הארץ. כ-300 איש לקחו חלק בצעדות בחיפה ובבאר שבע וכ-600 איש צעדו ברחוב אחוזה שברעננה. בראשון לציון צעדו כ-600 איש לעבר רחבת העירייה ובנס ציונה השתתפו כ-150 איש, בעיר רחובות צעדו כ-100 איש ואירועים נוספים נערכו גם בערים אשקלון, גבעתיים, פתח תקווה, חולון, מודיעין, ועוד.
 

בירושלים תיערך ביום ראשון בשעה 17:00 צעדה נוספת, שתצא מביתו של ראש הממשלה לכיוון אוהל המחאה שבגן הסוס.

כך זה נראה אחה"צ בתל אביב:

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן