מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

אכילה מסודרת לילדים – גם מחוץ לבית

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 31/7/2014
אכילה מסודרת לילדים – גם מחוץ לבית

יוצאים לטיול ארוך מחוץ לבית עם הפעוט? ניתן לשמור על סדר ושיגרה בתזונת הפעוטות גם בימי טיולים, בהם שוהים מחוץ לבית. להלן מספר טיפים בנושא

הקיץ בעיצומו ועימו ימי הטיול המשפחתיים. בשהייה מחוץ לבית קשה לשמור על הסדר באכילה ובארוחות, בהשוואה ליום שיגרתי. 

 
להלן מספר טיפים כיצד לשמור על סדר הארוחות של הפעוטות גם כאשר שוהים מחוץ לבית:
 
1. ניתן להכין כריכונים קטנים – מחצאי פרוסות או מרבעי פיתות, יחד עם ממרח גבינה, חומוס, אבוקדו וכו' - אותם אפשר לנשנש באוטו או בהפסקות בדרך. רצוי לארוז את מנות המזון בנפרד, על מנת לשמור על טריות.
 
2. מומלץ להצטייד במנות פרי חתוכות לקוביות - אבטיח, מלון, אפרסק וכדומה, וכן ירקות חתוכים, כגון מלפפון.
 
3. בימי טיול ארוכים, כשלוקחים לדרך צידנית, אפשר לשים בה את המנה האהובה להפסקת צהריים – שניצל, קציצה, קלחי תירס, או כל דבר שאפשר לשים בקופסא וגם לאכול קריר, ללא חימום. 
 
4. אם הפעוט עדיין אוכל מזון מחיתי - מומלץ להצטייד בצנצנות מוכנות של מזון מחיתי, בהתאם להעדפותיו. אם הילד כבר אוכל מעדני חלב אפשר לקחת לדרך מעדנים, וכמובן לשמרם בצידנית מקוררת.
 
5. אם ילדכם עדיין שותה תחליף חלב - מומלץ להצטייד במחלק מנות עם מספר ארוחות או בארוחות מוכנות לדרך כגון "מטרנה TO GO", שהוא תחליף חלב המיועד לשהייה מחוץ לבית, המכיל 5 שקיות של מנות מוכנות להאכלה, על בסיס 180 מ"ל מים כל  אחת, כך שאין צורך "לסחוב" את כל הקופסא.. 
 
6. מומלץ להצטייד בארוחות חטיף קטנות מרובות ומזינות. חטיפים אינם מזון אידיאלי לפעוט, אולם מוטב להביא חטיפים המועדפים עליכם, מאשר להיאלץ לקנות חטיפים הנמצאים בנקודות המכירה בדרך, שאינם תמיד לבחירתכם.
 
הטיפים באדיבות אורלי פיינה, דיאטנית קלינית מטרנה

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן