מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > שבועות הריון

שבועות הריון – שבוע הריון 1

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 29/12/2015
שבועות הריון – שבוע הריון 1

כל מה שחשוב לדעת על מה שקורה לעובר ולאם בשבוע הריון 1

 

שבוע הריון 1 שבוע הריון 11 שבוע הריון 21 שבוע הריון 31

שבוע הריון 2

שבוע הריון 12 שבוע הריון 22 שבוע הריון 32
שבוע הריון 3

שבוע הריון 13

שבוע הריון 23 שבוע הריון 33
שבוע הריון 4 שבוע הריון 14 שבוע הריון 24 שבוע הריון 34
שבוע הריון 5 שבוע הריון 15 שבוע הריון 25 שבוע הריון 35
שבוע הריון 6 שבוע הריון 16 שבוע הריון 26 שבוע הריון 36
שבוע הריון 7 שבוע הריון 17 שבוע הריון 27 שבוע הריון 37
שבוע הריון 8 שבוע הריון 18 שבוע הריון 28 שבוע הריון 38
שבוע הריון 9 שבוע הריון 19 שבוע הריון 29 שבוע הריון 39
שבוע הריון 10 שבוע הריון 20 שבוע הריון 30 שבוע הריון 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


שבוע ההריון הראשון הוא השבוע בו את קבלת את המחזור החודשי שלך בפעם האחרונה. ספירת חודשי ההריון מתחילה מהיום הראשון של המחזור האחרון שלך, מה שאומר שבמידה ונכנסת להריון בחודש זה הספירה מתחילה עוד טרם ימי הביוץ. לצורך דוגמה: במידה ואת מקבלת מחזור בכל 28 יום, הביוץ שלך לרוב יחול ביום ה-14 ליום הראשון למחזור אך גם השבועיים טרם הביוץ נספרים כבר כחלק משבועות ההריון. חשוב לקחת בחשבון שלא כל אישה מקבלת מחזור בכל 28 יום ולכן לא תמיד הביוץ מתקיים ביום ה-14, בשל עובדה זו נקבע יום המחזור הראשון ליום בו מתחילים לספור את ההריון, בכדי שלך ולרופא הנשים שלך יהיה תאריך מדויק אליו תוכלו להיצמד. תוכלי לנסות להעריך את מועד הביוץ שלך על ידי חישוב של אורך המחזור הממוצע בשלושת החודשים האחרונים, והחסרה של 14 יום.

 

גם אם את עדיין לא בטוחה כי ההריון ייקלט החודש, במידה וזו תוכניתך עליך להתחיל לפעול ולשמור על עצמך ועל גופך כאילו את כבר בהריון.

מה עליך לעשות בשבוע זה?

 

· הימנעי מעישון, משתיית אלכוהול או צריכת סמים.
 

· הקפידי על תזונה נכונה ומאוזנת.
 

· הקפידי לשתות כמות נאה של מים ביום.
 

· רצוי לאישה לבצע חיסון לאדמת לפני כניסתה להריון (אם חוסנה בעבר רק  בילדותה) כדי שתהיה מחוסנת בתקופת פוריותה ובזמן ההריון.
 

· במידה ואת נוטלת תרופות מומלץ להתייעץ עם רופא שהן אכן מותרות בזמן הריון.
 

· שמרי על כושר גופני – הוכח כי ביצוע פעילות גופני בעת הריון יכול להפחית את הסיכון להפלה טבעית וכמובן שגם יכול לעזור לך לשמור על משקלך, מפחית סיבוכים בלידה וכמובן תמיד טוב לשמירה על מצב הרוח.
 

· התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי קבלת כדורי ברזל, חומצה פולית או תוספים אחרים הדרושים לך, אותם יכול רופא הנשים והמשפחה לדעת באמצעות ביצוע בדיקת דם. מומלץ לאישה ליטול כדורי חומצה פולית בשלשת החדשים שלפני הכניסה להריון ובמהלך ההריון כולו. מינון כדורי החומצה הפולית הוא 0.4 מ"ג ליום ולנשים בסיכון גבוהה 4 מ"ג ביום. חומצה פולית נדרשת לצורך חלוקה וגדילה של תאים חדשים בהתפתחות העובר ועוזרת במניעת מומים אפשריים  אצל התינוק כגון חיך ושפה שסועה או מומים בעמוד השדרה (בתעלת העצבים). בטרימסטר הראשון להריון חלה הבניה הבת של גוף העובר והתפתחות מערכת העצבים המרכזית ולכן החומצה הפולית נדרשת בעיקר בתקופה זו. מי שהחלה הריון ללא הכנה מומלץ שתיטול כדורים אלו מתחילת ההריון לאורך כל תקופת ההריון. כמו כן נטילת ויטמינים במהלך הריון עשויה להקטין את הנטייה לבחילות והקאות.
 

·  אם לא בצעת עדיין את הבדיקות הגנטיות – זה הזמן. לכל הבדיקות הגנטיות - לחצי כאן
 

מה מתרחש בגופך בשבוע הראשון והשני להריון?
 

התמזגות הזרע עם הביצית מתבצעת בשליש החיצוני של החצוצרה שהיא אחת הזרועות היוצאות מהרחם. בשלב זה מתקבל תא בעל 46 כרומוזומים, התא הראשון בתהליך שיצור את העובר. תא זה נקרא זיגוטה והוא מתחיל לנוע במעלה החצוצרה לכיוון הרחם, תהליך המתמשך בין 3 ל 4 ימים. במהלך התרחשות זאת ומשך כל הזמן אחר כך התא מתחלק ומכפיל עצמו וגדל כל הזמן תוך יצירת תאים ייחודיים לרקמות והאיברים השונים. בין היום השישי עד העשירי מיום ההתעברות משתרשת הביצית המופרית על קיר הרחם לרוב בחלקה העליון ומתחילה בחילוף חומרים עם הדם האימהי. תהליך זה הוא טרום עוברי ונמשך 14 יום.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן