מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

10 ילדים חלו בחצבת בקיבוץ הרדוף

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 14/9/2011
10 ילדים חלו בחצבת בקיבוץ הרדוף

הילדים לא חוסנו נגד המחלה וממשרד הבריאות נמסר כי אנשים שהיו במגע עם הילדים החולים הוזמנו ללשכת הבריאות בעפולה לקבלת חיסון שימנע הדבקתם

בקיבוץ הרדוף, הסמוך לשפרעם, חלו בחודש האחרון 10 ילדים במחלת החצבת. מבדיקה התברר כי כל הילדים לא חוסנו נגד המחלה.
 

ממשרד הבריאות נמסר השבוע כי חלק גדול מהאוכלוסייה המתגוררת בקיבוץ הרדוף, ככל הנראה מעדיף שלא לחסן כנגד מחלות שונות, ולכן גם הילדים שחלו במחלת החצבת לא חוסנו בעבר כנגד המחלה. 
 

עוד נמסר ממשרד הבריאות כי אנשים שהיו במגע עם הילדים החולים, הוזמנו ללשכת הבריאות בעיר עפולה לצורך קבלת חיסון שימנע את הדבקתם במחלה. כמו כן תיערך השלמת חיסונים ביישוב ובבית הספר. 
 
בשבועות האחרונים נרשמו למעלה מ-500 מקרי חצבת חדשים, ובהתפרצות הנוכחית בקיבוץ הרדוף חלו במחלה גם תינוקות.
 
אתמול אחר הצהריים (שלישי) נערכה אספת הסברה בקיבוץ הרדוף, בה השתתפו גורמים רפואיים שונים מהקיבוץ וממשרד הבריאות. היום אמורה להגיע אל הקיבוץ אחות אפידמיולוגית, אשר תחסן את כל המעוניינים בכך. כמו כן חשוב להדגיש כי חברי הקיבוץ שאינם זוכרים אם חוסנו נגד מחלת החצבת בעבר יוכלו לעבור בדיקות דם לצורך השלמת הברור. 
 
מחלת החצבת היא מחלה נגיפית שקל מאוד להדבק בה והיא המועברת על ידי וירוס. תסמיניה של המחלה דומים מאוד בתחילה למחלת חום רגילות המלוות בכאבי גרון, נזלת ודלקת עיניים. לבסוף מופיעה גם פריחה המסמנת את סוף המחלה. במקרים נדירים מחלת החצבת עלולה להסתבך ולגרום לדלקת ריאות. במקרים נדירים היא אף עלולה לגרום למוות. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן