מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > חגים ומועדים עם ילדים

2020: החלטות חכמות לשנה לועזית חדשה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
2020: החלטות חכמות לשנה לועזית חדשה

לפניכם 10 החלטות נבונות, שאם תחליטו לדבוק בהן - שנת 2020 לבטח תהיה הרבה יותר מתוקה. שנה אזרחית טובה ונפלאה לכל גולשי טיפת חלב ברשת

לאורך כל השנה אנחנו מקטרים, בוכים, עייפים ומותשים. נשבעים שממחר נתחיל לעשות אינספור שינויים בחיינו ובחיי הקטנים היקרים לנו, אך משום מה אנחנו לא מצליחים ליישם כמעט אף אחד מהדברים.
 

רכזנו עבורכם, אמהות ואבות כאחד, 10 החלטות חכמות לשנה החדשה, בתקווה שתצליחו ליישם אותן. וגם אם תצליחו להתמיד רק באחת - אנחנו בטוחים שהיא תעשה את השנה הבאה שלכם להרבה יותר רגועה ומתוקה.

 

1. למצוא זמן לעצמי - זמן בו אוכל לעשות מה שעולה על רוחי, בין אם זה לרבוץ במיטה מבלי לזוז ובין אם זה לצאת פעמיים בשבוע לרוץ.
 

2. ללמד ולהרגיל את התינוק/ת לישון רק במיטה ולהירדם לבד - זה תהליך קשה, מתיש אבל אפשרי בהחלט.
 

3. אחת לחודש לפחות אמצא זמן לבלות זמן איכות עם בן/בת הזוג - ילדים זה חשוב אבל הזוגיות שלכם/ן חשובה לא פחות.
 

4. בטרם אתעצבן ואתפוצץ סתם על הילדים או על בן/בת הזוג - אלמד לספור עד 10, לנשום עמוק ולהרגע.
 

5. השנה אמצא זמן איכות לבילוי עם כל אחד מהילדים. זמן איכות לא חייב להיות פעילות מתוכננת מראש ומאורגנת, הוא יכול להיות גם קפיצה משותפת לסופר או סתם שיחה של חצי שעה כשכל יתר בני הבית לא בסביבה.

 

6. אין סיבה שאקריב את האושר שלי למען אושרם של בני משפחתי. בכדי שהם יהיו מאושרים גם עלי להיות מאושר/ת, לכן השנה לא אבטל את הרצונות שלי, את החלומות שלי והתשוקות שלי. גם אם הדברים נראים יותר קשים מבעבר, הכל עניין של כוח רצון, התמדה והיכולת לחלום.

 

7. לפחות אחת לשבוע, לאחר שהילדים הלכו לישון, אעזוב את הכלים, הכביסה וכל יתר הסידורים - ופשוט אכנס למיטה מוקדם מוקדם.
 

8. השנה אטפל בעצמי - אפסיק לעשן, ארד במשקל ואוכל בריא ומסודר. לא רק בשבילי, אלא גם בשביל הילדים שלי, שצריכים שההורים שלהם יהיו בסביבה בריאים וחזקים עוד למשך זמן רב.
 

9. השנה אלמד להפנים את העובדה שאני לא סופרמן או וונדרוומן, לא תמיד אפשר לעשות הכל, להספיק הכל ולהצליח בהכל, על אחת כמה וכמה כשמגדלים ילדים ומנסים גם לנהל קריירה, זוגיות ובית במקביל.

10. השנה אזכור להודות על מה שיש לי, בבוקר כאשר אתעורר וגם בערב לפני השינה. שום דבר הוא לא מובן מאליו וגם כשנדמה לכם שהחיים נגדכם והכל קשה ורע - תמיד תזכרו שיש אי שם בעולם מישהו שהיו מתחלף איתכם עכשיו בשמחה. אז תעריכו כל דבר, כל רגע וכל דקה.


שנה טובה! :-)

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן