מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

האם הייתה רשלנות בלידה של ילדכם?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/10/2011
האם הייתה רשלנות בלידה של ילדכם?

יש לך תחושת בטן שמשהו לא היה בסדר בזמן הלידה? איך מזהים רשלנות רפואית בלידה? מידע חשוב מאת מאת עו"ד דוד פייל

תהליך ההריון והלידה הינו מרגש ומלא ציפייה לתינוק החדש.

 
לעיתים קרובות דווקא במהלך הלידה או לאחריה מלווה אותנו כהורים תחושה שלא הכל התנהל כשורה, שהצוות הרפואי לא עשה את עבודתו כמו שצריך או שהרופא לא התייחס לתלונותינו במלוא כובד הראש. 
 
אנו בוטחים ברופאים ובצוות הרפואי שהם מיומנים ומנוסים, אבל למרבה הצער, טעויות ומחדלים יכולים לקרות גם בחדר הלידה ובמקרים מסויימים התוצאות קשות במיוחד.
 
איך תדעו אם הייתה רשלנות רפואית בלידה?
 
ישנם מספר סימני אזהרה בולטים במקרים של רשלנות רפואית בלידה. הסימן הנפוץ ביותר הוא חוסר התייחסות לתלונותיה של היולדת. זהו מצב שקורה הרבה ולצערי נתקלתי במקרים רבים בהם הצוות הרפואי פשוט לא הקשיב ליולדת או שלא פעל כפי שהיה צריך לפעול על מנת לטפל בתלונותיה.
 
לעיתים הסיבה יכולה להיות בשל עומס עבודה, וישנם גם מקרים אחרים שנובעים מעודף בטחון עצמי של הרופא והדבר יכול לגרום נזק לתינוק או ליולדת.
 
מקרים כאלה היו יכולים להימנע או להפחית את הנזק לו רק הצוות הרפואי היה מעניק את התייחסותו המלאה והראויה למטופלת.
 
סימן נוסף לרשלנות רפואית הוא אופן קבלת ההחלטות בחדר הלידה.
 
כמעט לכל החלטה הנלקחת בחדר הלידה ישנן השלכות על האם ועל התינוק. אם מדובר בהחלטה האם לבצע ניתוח קיסרי או לידה מכשירנית וגם למשך הזמן עד ביצוע התהליך הרפואי מרגע שהוחלט על כך. כל דקה יכולה להיות קריטית לעובר וליולדת.
 
מה ניתן לעשות במקרה שחוויתם רשלנות בלידה?
 
דבר ראשון שאני ממליץ לעשות הוא לשמור את כל המסמכים הרפואיים וביניהם סיכומי התייעצויות, מכתבי אשפוז, בדיקות מתקופת ההריון ולאחריו, ולמעשה כל מסמך שיוכל לשמש אתכם בתביעה.  שנית, נסו לכתוב ולרכז את השתלשלות האירועים כמה שיותר במפורט. המסמכים הרפואיים והרישום שלכם יסייעו לקדם את התביעה ויכולים להוות מרכיב מהותי בבניית תיק הרשלנות.  
 
במידה ויש לך תחושה שמשהו לא היה בסדר בזמן הלידה, מומלץ  לצפות כאן בסרטון ההדרכה המיוחד שבו אני מסביר בפירוט על ההתנהלות "מאחורי הקלעים" של חדר הלידה:  איך לזהות רשלנות רפואית, הסיבות הנפוצות לרשלנות בלידה וכמה כסף ניתן לקבל כפיצוי.
 
למידע נוסף על רשלנות בלידה ולצפייה בסרטון הדרכה יש ללחוץ כאן ולהירשם.
 
בברכת רפואה שלמה,
עו"ד דוד פייל.
מומחה רשלנות רפואית.     
                        

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן