מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > סרטונים להורים וילדים

מדהים: טרנד מוזר של בובות תינוק למבוגרים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 29/11/2011
מדהים: טרנד מוזר של בובות תינוק למבוגרים

הדמיון בין בובות ה-reborn doll לתינוקות אנושיים הוא מדהים עם הבדל אחד - הן חסרות חיים לחלוטין. מי קונה אותן? כמה הן עולות? ולמה משתמשים בהן?

בשנת 1990 החל שיגעון בובות ה-reborn doll לסחוף אנשים שונים ברחבי העולם, ובשנים האחרונות תפס הטרנד תאוצה מחדש. אותן בובות, המכונות גם "בובות חסרות חייים" או "בובות חיות", מצליחות להלהיב חובבי בובות רבים, כמו גם אנשים החולמים על תינוק משלהם או סתם ילדות קטנות הרוצות לשחק באמהות.

 
ה-reborn doll הן בעצם בובות ויניל הדומות בצורה מבלבלת ומדהימה לתינוקות אמיתיים. האנשים היוצרים אותן זוכים להכרה וכבוד ונחשבים לאמנים של ממש, הם עצמם מכונים "reborners". בניית הבובות החלה לאחר שנדמה היה שבעולם התעורר צורך לבובות ריאליסטיות יותר, המזכירות יותר את הדבר האמיתי מאשר עוד בובות צעצוע. בובות ה-reborn נמכרות כיום בירידים, באינטרנט ובאירועים שונים יוצאי דופן כשמחירן מתחיל במאות דולרים ולעיתים גם מגיע לאלפי דולרים (בובות מסוימות נמכרו כבר בעבר ב-11,000 דולר וגם יותר).
 
כל אחת מהבובות מקורית, שונה ומיוחדת, ממש כמו תינוק אמיתי שלא תמצאו שני לו. אנשים רבים מאבדים את ראשם ואת דעתם בגלל הבובות הקטנות, כך תוכלו למצוא אנשים שאוספים בובות רבות, מגדלים אותן, מלבישים אותן, מרדימים אותן, אוחזים אותן בידיהם וממש שוכחים שמדובר בבובת ולא בבני אדם. אנשים שונים נעזרים בבובות בכדי להתאושש מהריון שכשל, מאובדן ילד או התמודדות עם טיפולי פוריות ארוכים שלא נושאים תוצאה. במקביל תוכלו למצוא גם ילדות קטנות שפשוט נהנות לשחק עם בובה משודרגת.
 
בסרטון שלפניכם עוקב צוות ה-BBC אחר יוצרת בובות reborn doll, אחר תהליך העבודה, התוצאה והחיים עם הבובות הכל כך מיוחדות הללו.
 
 

סרטון נוסף המציג את עבודתיה של אחת מיוצרות הבובות
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן