מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

מה חשוב לדעת על יחסי מין בתקופת הריון?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/7/2019
מה חשוב לדעת על יחסי מין בתקופת הריון?

האם אורגזמה יכולה לפגוע בעובר שברחם? מתי לא מומלץ לקיים יחסי מין בעת הריון? האם מותר לקיים מין אוראלי בהריון? ותשובות לשאלות חשובות נוספות

האם מותר לקיים יחסי מין בתקופת הריון?
קיום יחסי מין באופן רגיל מותר לאורך כל תקופת ההריון אלא אם כן יש הוראה רפואית להימנע מקיום יחסי מין וגינליים. לעיתים בעקבות מתח אחרי דימום קל או כאבי בטן מדאיגים האישה חוששת מקיום יחסי מין. העייפות הרבה בתקופה הראשונה להריון משפיעה גם היא על הרצון לקיום יחסי מין. קיימות דרכים נוספות לקיום יחסי מין ואפשר להשתמש בדמיון שלכם לחלופות מתאימות ותנוחות שונות להנאה והצלחה.

 
החשק המיני לאורך תקופת ההריון הוא מאד אינדיווידואלי. הוא מושפע מהמצב הפיזי בו האישה נמצאת, מצב נפשי רגשי ועוד מצבים מורכבים אחרים כולל אמונות טפלות על קיום יחסי מין בתקופת ההריון. ככל
 
שההריון מתקדם ונוצרים שינויים גופניים, שינויים בדימוי הגוף ואי נוחות המשפיעים על שני בני הזוג ברצון לקיום יחסי מין. בטרימסטר הראשון להריון קיימת ירידה בחשק המיני אצל האישה, בעיקר בגלל העייפות המוגברת, בחילות והקאות, כאבים ורגישות בשדיים. בשליש השני בדרך כלל חל שיפור בחשק המיני כי האישה מרגישה טוב יותר, ובשליש השלישי השינוי בגודל ובנפח הגוף ותלונות על כאבים פיזיים שונים מגבירים את אי הנוחות בה שרויה האישה ומפחיתים את החשק המיני.
 
חשוב מאד לשוחח על השינויים החלים בין בני הזוג. הרגישות אחד כלפי השני ואכפתיות יכולים לחזק את הקשר המיני. כאשר אחד מרגיש ממורמר ובן הזוג לא מודע לכך זה יוצר כעס ובלבול בהתנהגות של הבן זוג, לעומת זאת כאשר מביעים רגשות יכולים להגדיר את הבעיות ולתת תמיכה אחד לשני.
 
לפעמים צריך יותר משחק מקדים, ואולי רענון באווירה הרומנטית ואף שינויי תנוחה. ידעי את בעלך והוא ישמח לבוא לקראתך.
 
 
האם החשק המיני של אישה בעת הריון אמור לרדת או לעלות? 
הדבר משתנה מאישה לאישה והוא תלוי גם בשינויים ההורמונליים שחווה כל אחת מהנשים. בעת ההריון נשים רבות מרגישות מצוין, קורנות ומאושרות ולכן במקרים רבים החשק המיני שלהן עולה באופן טבעי. לעומת זאת, ישנן נשים הסובלות מבחילות, צרבות, עליה גדולה במשקל, מדוכאות, חוששות ומפוחדות ולכן החשק המיני שלהן לא עולה ואף נפגע. הרבה פעמים עליה או ירידה בחשק המיני גם נובעת ממה שמשדר הבעל לאישה בתקופת ההריון - בעלים רבים נרתעים ממגע, אם זה בשל חשש מפגיעה בעובר ואם זה מכיוון שהם לפתע מפסיקים להתסכל על בת הזוג כעל אובייקט מיני. 
 
 
האם אורגזמה יכולה לפגוע בעובר שברחם?
ממש לא. לאורגזמה אין כל השפעה על העובר, על תחושותיו או על התפתחותו.
 
 
מתי לא מומלץ לקיים יחסי מין בעת הריון?
יחסי מין בהריון אסורים במידה והאשה סובלת מדימום נרתיקי, מירידת מים, צירים מוקדמים, מחיקת/פתיחת  צוואר הרחם, מכאבים בנרתיק, באזור הבטן או בעיה רפואית אחרת שעלולה לסכן את ההריון - כגון היסטוריה של הפלות מרובות, אישה שאובחנה כי יש לה שיליית פתח או אם הרופא הורה לה לא לקיים יחסי מין בשל כל סיבה רפואית אחרת.
 
 
האם זה מסוכן כאשר בן הזוג שוכב על האישה בעת קיום יחסי מין?
זה לא אמור להיות מסוכן אך בוודאי יכול להיות לא נוח לאישה. לכן במקרים כאלה כדאי פשוט לחפש תנוחה אחרת, יותר נוחה.
 
 
האם יחסי מין בהריון עלולים לגרום לדלקת או לפטרייה בנרתיק האישה?
אכן, זה יכול לקרות אך חשוב לדעת כי רוב הדלקות הנגרמות כלל לא מסכנות את העובר שברחם. יחד עם זאת, הדבקות במחלת מין בעת הריון  עלולה לגרום לסיבוכים אצל האישה שעלולה גם להיות מועברת דרך השילייה אל העובר. לכן גם בהריון, הקפידו לקיים יחסי מין מוגנים.
 
 
האם מותר לקיים מין אוראלי בהריון?
אין איסור על קיום מין אוראלי אך כן חל איסור על נשיפת אוויר אל תוך נרתיקה של האישה, מצב שאסור גם כאשר היא לא בהריון, מכיוון שהאוויר עלול להגיע אל מחזור הדם של האישה וכך ליצור תסחיף. נשים רבות נמנעות ממין אוראלי בהריון, בעיקר בשל ההפרשות המרובות או בשל תחושת סלידה מהריח ומטעמן של ההפרשות.
 
 
מה עושים כאשר בן הזוג רוצה יחסי מין ולך אין חשק?
אין כאן תשובה חד משמעית או תשובה נכונה. לכן חשוב שכל זוג ישוחח על הדברים שעוברים עליו בעת ההריון וינסו יחד למצוא פתרון לבעיה, כך שכולם יהיו מרוצים. נשים רבות יעדיפו לקיים יחסי מין, אך להיות פחות פעילות.
 
 
האם יחסי מין עלולים לגרום לצירים?
בשליש השני והשלישי להריון יחסי מין עלולים להעלות את הסיכון ללידה. בנוזל הזרע נמאים חומרים הנקראים פרוסטגלנדינים והם ידועים כחומרים העלולים לעודד פעילות רחמית.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן