מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > לידה

חמש דרכים לגרום לאבא להרגיש טוב בלידה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
חמש דרכים לגרום לאבא להרגיש טוב בלידה

רגע הלידה מרגש ומסעיר עבור האם, אך גם עבור האב. אבות רבים מתקשים להתמודד עם תהליך הלידה, מה כדאי לעשות בכדי להקל עליהם?

מהרגע בו גילינו שאנו בהריון, אנו מתכוננות לגע הלידה - קוראות ספרים, שואלות שאלות בפורומים, הולכות לקורסים ומפגשים, משוחחות עם רופא הנשים שלנו, מחפשות ציוד לתינוק, רואות תוכניות טלוויזיה בנושא - בקיצור, אנחנו מנסות להכין את עצמנו לכל מצב, לכל תרחיש, לרגע האמת ולחיים האמיתיים עם תינוק.
 

גברים לעומת זאת שמחים ביום בו נודע להם שאת בהריון (רובם לפחות), נגררים אחריך פה ושם לבדיקות וקניות, אך בסך הכל הכללי הם לא ממש שם, לא באמת מבינים על מה כל המהומה ועד שהתינוק לא עם הראש בחוץ כל הסיפור הזה לא ממש ברור עבורם.
 

אז למען כל אותם גברים שמגיעים לחדר הלידה ולבית החולים כמו בורים גמורים, ולמען כל אותן נשים שמצפות מהם ליותר מדי, רכזנו חמישה טיפים שיעזרו לאבא להרגיש שייך ומעורב בזמן הלידה ולאמא יעזרו להרגיש שהיא לא לבד בכל התהליך.

 

1. הכנה - אבות רבים מתעלפים בעת הלידה, למרות שחשבו שהם מוכנים למה שהם עומדים לראות - המציאות תופסת אותם ממש ממש לא מוכנים. המראה של תינוק קטן היוצא מגופה של בת הזוג, הדם, הלכלוך ובאופן כללי כל הלחץ והבלגן, פשוט משאירים אותם ללא אוויר. לכן, כדאי עוד בטרם יגיע האב לחדר הלידה, לתת לו לראות סרט או שניים בנושא. באתר יו-טיוב ניתן למצוא מגוון רחב של סרטי לידה, לסרטונים לדוגמה לחצו כאן.  אמהות חרוצות במיוחד יכולות גם לסמן בספר ההריון והלידה שלהן פרקים שלדעתה חשוב שיקרא.
 

2. תאמו ציפיות - כדאי לערוך שיחות בימים שלפני הלידה, לשוחח על מה שעתיד להתרחש שם, על השינויים ועוד. במידה והאב המיועד חש שתהליך הלידה עלול להיות לו קשה, חשוב שיידע את האם טרם היום הגדול, כך שתוכל לארגן בן/בת זוג חלופיים ללידה או שתדע לפחות שלא כדאי לצפות מבעלה להרבה.
 

3. הכואב כואב - אבות רבים מתקשים לצפות בבת הזוג היקרה להם כשהיא סובלת מכאבים עזים, צורחת ומתענה. חשוב שהאב יבין שזה חלק טבעי מתהליך ארוך או קצר, שבסופו ייצא לאוויר העולם תינוק מתוק ומקסים.
 

4. שימי לב לדברייך בעת ולפני הלידה - נשים רבות מתבדחות בעת הלידה על כך שהאב הוא זה שגורם להן לסבול מכיוון שהוא הכניס אותה להריון. זכרי, בשבילך זו בדיחה אך בשבילו זו מציאות, גברים רבים חשים אשמה על כך שגרמו לבת הזוג כל כך לסבול.
 

5. תני לו כלים לעזור לך - הסבירי לו למה את מצפה, מהי התמיכה שאת זקוקה לה. מה כדאי שיאמר ומתי עדיף שישתוק. מה יעזור לך להרגע ומה רק יגרום לך להתעצבן על המצב עוד. באמצעות שיחה שכזו תוכלו למנוע חיכוכים, מריבות ואי הבנות ברגע המרגש בחייכם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן