מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

בסימן ט''ו בשבט: מה כדאי לדעת על טימין?

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 24/1/2019
בסימן ט''ו בשבט: מה כדאי  לדעת על טימין?

הטימין נראה כמו צמח פשוט ולא מורכב אך הוא בעל סגולות חשובות ומעניינות שרובנו פשוט לא מכירים. בואו לקרוא כיצד הטימין יכול לסייע לכם במצבים שונים

הטימין נראה כצמח פשוט במראהו החיצוני. בהחלט לא מסוג הצמחים שיימשכו את העין. היוונים נהגו לשרוף זרים גדולים של הצמח, בכדי לחטא באמצעות עשנו את האוויר ובכך, להגן על עצמם מגורמים מזהמים שונים. 

 
שמו הלועזי של הצמח הינו: Thyme. בהקשר זה, ראוי לציין שפירושה של המילה היוונית "Thymon" הינו "לחטא" באמצעות עשן – To fumigate, באנגלית – מה שמעיד כנראה על החשיבות הגדולה שייחסו לו היוונים בהקשר זה.
 
מבין שאר הצמחים הניתנים לגידול בבית כמו נענע, שמיר, בזיליקום ועוד, זהו הצמח היכול לסייע בצורה הטובה ביותר במלחמה בגורמים מזהמים שונים, כגון חיידקים, וירוסים ועוד.
 
בנוסף, מיוחסת לטימין השפעה ממריצה ומחזקת על מערכות שונות בגוף, כדוגמת: מערכת העצבים, הדם, הנשימה והעיכול. הטימין גם יכול לתמוך בשיפור מצבה של מערכת העצבים – כמו גם לחזק את יכולתנו לעמוד בעומסים נפשיים שונים
 
במערכת הדם, הטימין עשוי לשפר במידה משמעותית את זרימת הדם הכוללת בגוף. לכן, צמח זה מעניק תמיכה אפשרית לאנשים הסובלים מזרימת דם בלתי מספקת, כמו גם מהשלכותיה השכיחות, כגון: סחרחורות, נטייה לעילפון וקור בגפיים. 
 
בהקשר של מערכת הנשימה הטימין מהווה את אחד הצמחים המובילים לחיזוק של מערכת חשובה זו בכל גיל: הטימין מכייח; פועל כנגד גורמים מזהמים נעשה שימוש בצמח במגוון מצבים רלוונטיים, כדוגמת: שיעול נבחני ; ברונכיטיס; סינוסיטיס ועוד. הצמח עשוי גם לסייע גם בטיפול באסטמה וקדחת השחת.
 
לצמח מיוחסת השפעה מיטיבה גם על הסדרת פעילותה של מערכת העיכול למשל בטיפול בתולעי מעיים). בנוסף, הצמח עשוי לסייע גם לטיפול בתופעות כגון: עוויתות מעי, גזים ונפיחויות.
 
לטימין מיוחסת פעילות משתנת ולפיכך – עשוי הוא לסייע בסילוק רעלים דרך הכליות ודרכי השתן. (כמובן שחולי כליות או לב חייבים להיוועץ עם רופא המשפחה לפני התחלת טיפול).
 
הצמח אינו מיועד לשימוש במהלך ההיריון ובמצבים של יתר לחץ דם שאינו מאוזן. כמויות עודפות של טימין עלולות לגרום לפעילות יתר של בלוטת התריס.
 
אופן שימוש אפשרי: 
מספר קצוות ענפים של הצמח הטרי/כפית אחת של הצמח היבש לכל כוס מים רותחים. לכסות ולהמתין במשך 10 דקות. יש לכסות את הכוס במשך זמן המיצוי. 
 
הטימין נחשב לצמח חזק, יחסית, ולכן מנה נחשבת כשוות ערך ל– 1/2 עד 3/4 כוס חליטה. נהוג לצרוך 3 – 1 מנות ליום, בהתאם לאדם ומצבו הספציפי. 
 
ניתן גם להשתמש בשמן הארומטי של הטימין, נהוג לפזר את ריחו בחלל הבית מדי פעם – למשל, באמצעות מבער. בדרך זו, יכול הטימין לעזור בחיטוי האוויר וחיזוק התנגודת החיסונית של דיירי הבית.

ט"ו בשבט 2012 - איפה מבלים וחוגגים עם ילדים? לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן