מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

הריון לאחר הפלה: מה חשוב לדעת?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 10/9/2016
הריון לאחר הפלה: מה חשוב לדעת?

למרבה הצער הריונות רבים מסתיימים בהפלה. מה כדאי לדעת בטרם תנסו להיכנס שוב להריון נוסף?

נשים רבות נכנסות להריון בקלות וגם חוות הריון ראשון מוצלח ורגוע. יחד עם זאת, נשים רבות גם מתקשות להיכנס להריון וגם אם נכנסו להריון מהר, קיים סיכוי שהריון ראשון ומשמח זה יקבל תפנית מצערת ויסתיים בהפלה. 
 

חשוב לדעת שהריונות רבים מסתיימים בהפלה, לעתים יש לכך סיבה רפואית שדורשת התייעצות עם רופא מומחה להריון בסיכון (כגון בעיות בתפיקודי הקרישה של האישה) ולעתים אין לכך כל סיבה ממשית והכל עניין של מזל.
 

במידה וחווית הריון שהסתיים בהפלה יש מספר דברים שכדאי לדעת ולקחת בחשבון בטרם תנסי להיכנס להריון שוב:
 

מתי תוכלי לנסות שוב להיכנס להריון לאחר הפלה?
 

לאחר הפלה כדאי להתייעץ עם רופא הנשים שלך בטרם תנסי שוב. חלק מאותם הריונות מסתיימים בהפלה טבעית, בעוד חלק דורשים התערבות ואפילו גרידה. במידה ועברת גרידה חשוב לוודא שגופך החלים לחלוטין מהתהליך ושאת מספיק חזקה בכדי להתמודד עם הריון נוסף (גם פיזית וגם נפשית).
 

האם את זקוקה לטיפול תרופתי או רפואי כלשהו?
 

במידה ולאחר ההפלה התברר כי ההפלה התרחשה בעקבות בעיה רפואית כלשהי, יכול להיות שתזדקקי לטיפול תרופתי. נשים אשר התברר כי הן סובלות מקרישיות יתר יזדקקו, לצורך הדוגמה, לטיפול במדללי דם, לעתים מיום הביוץ ולעתים מרגע זיהוי ההריון. ברוב המקרים מדובר בשימוש קבוע בזריקות קלקסן או באספירין (תרופות המדללות דם). יכול מאוד להיות שיש גם צורך בהחלפת הרופא המטפל - זאת במידה והרופא שלך אכזב אותך במהלך ההריון הקודם או במידה ויש צורך בהשגחה של רופא המתמחה בהריונות בסיכון גבוה.
 

איך מתמודדים עם חרדות בהריון לאחר שחווית הפלה?
 

שאלה טובה שאין לה תשובה חד משמעית. הריון הוא דבר נפלא ומרגש אך אין שום הבטחות לגבי האופן שבו יסתיים עד לרגע שבו מונח תינוק בריא בידייך. במידה ואת חווה חרדות קשות וחששות רבים חשוב לדבר על התחושות עם בני הזוג, חברה, רופא הנשים ולעתים גם עם איש מקצוע שיכול לסייע לך להתגבר על הטראומה ולתת לך כלים להתמודדות נכונה עם ההריון החדש. במקרים מסוימים יש גם צורך בטיפול תרופתי, שגם אותו חשוב להתאים לאישה, לסוג החרדה וכמובן לוודא שהטיפול מותר בעת הריון.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן