מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

סובלת מכתמי פיגמנטציה בזמן הריון?

מאת: מערכת אתר LAK | פורסם: 6/8/2017
סובלת מכתמי פיגמנטציה בזמן הריון?

נשים רבות סובלות בהריון מתופעה המכונה ``מסכת הריון`` המתאפיינת בעצם בהופעתם של כתמי פיגמנטציה שונים באזור הפנים. בואו לקרוא כיצד לטפל בבעיה וכיצד תוכלו גם לנסות למנוע אותה

הריון הוא תקופה נהדרת, במהלכה חלק גדול מהנשים קורנות, זורחות ונראות נהדר. כמובן שלא תמיד הכל מושלם וישנן נשים הסובלות מתופעות לא כל כך נעימות, אפילו מעצבנות, כאשר אחת מהן ללא ספק היא מסכת ההריון. מסכת הריון היא בעצם כתמי פיגמנטציה המופיעים על פניה של האישה ההרה, באזור הלחיים, השפה העליונה, המצח והסנטר. כתמי הפיגמנטציה לרוב מופיעים בצורה סימטרית ונוטים להתפרץ במהלך השליש השני והשלישי להריון. בואו ללמוד על התופעה, על דרכי הטיפול והדרכים למניעה.
 

מה הם כתמי פיגמנטציה בהריון וכיצד הם נוצרים?
 

כתמי הפיגמנטציה מופיעים על פני האישה ההרה כתוצאה משינויים הורמונאליים החלים בגופה ובעיקר בשל גרוי של הורמון ה-MSH הגורם לייצור מוגבר של פגמנט המלנין. הדבר מתבטא בהופעת כתמי פיגמנטציה באזורים שונים בגוף - בפנים, באזור הבטן והפטמות.
 

כיצד ניתן לנסות מונע את הופעת מסכת ההריון?
 

1. הדבר הכי חשוב ביותר שתוכלי לעשות זה להימנע מחשיפה לשמש. חשיפה לשמש עלולה להגביר ולהחריף את כמות הכתמים, את קצב הופעתם וצבעם. לכן, חשוב להקפיד לחבוש כובע רחב שוליים, משקםי שמש, למרוח קרם הגנה ברמה של 30 SPE ואף יותר וכמובן להשתדל לשהות כמה שיותר בצל.

2. בנוסף מומלץ להימנע מטיפולי פנים עמוקים במהלך הריון, כגון פילינג, שפשוף עור הפנים, קילוף העור ועוד.

3. הקפידי לשמור על רמות לחות מתאימה וטובה בעור הפנים, השתדלי להשתמש בתכשירים שלא מכילים חומרי הבהרה או חומצות כגון רטין A (חומר אשר בו לא מותר להשתמש לאורך כל תקופת ההריון לכן כדאי וחשוב לבדוק).

 

4. את יכולה לנסות לעשות שימוש בחומצות אלא הידרוקסיות (במינון נמוך לא יותר מ-8 אחוז) או בתכשירים המכילים חומצה אזלאית, תכשירים המכילים חומצות אלו ידועים כמסייעים בחידוש העור ושומרים על עור בריא וחלק.
 

לא הצלחת למנוע את הופעת הכתמים? כיצד תוכלי לטפל בהם?
 

נשים רבות מקוות כי כתמי הפיגמנטציה יעלמו מיד לאחר הלידה, אך לא כך הדבר. בעת תקופת ההנקה, הורמון הפרולקטין, המסייע לגוף בייצור חלב האם - מגרה את הורמון ה-MSH ולכן בעצם התופעה לא עוברת כל כך מהר ולעתים אף מתגברת.
 

לאחר שהאם מסיימת להניק לחלוטין, בהחלט חל שיפור בגוון הכתמים, הנוטים להתבהר. יחד עם זאת, במקרים רבים, הכתמים לא נעלמים לחלוטין.
 

מיד לאחר שתסיימי להניק כדאי לפנות לרופא עור לצורך קבלת חוות דעת ותוכנית טיפולית מתאימה. תקפידו של הרופא הוא לאבחן את רמת הכתמים ולהתאים לך טיפול להבהרת העור (טיפול אשר יכול להימשך גם כחצי שנה מרגע התחלתו).
 

בכדי להשיג תוצאות טובות ומהירות יותר, מומלץ גם לערב קוסמטיקאית רפואית בתהליך, שתוכל לעקוב אחר ההתקדמות, השיפור וכמובן תוכל גם היא להציע לך טיפולים מיוחדים להבהרת העור.
 

זכרי - טפלי בעור פנייך אך ורק אצל אנשי מקצוע מוסמכים בעלי ניסיון בתחום, אשר גם מכירים היטב את התכשירים ודרכי הטיפול השונות. טיפול לא מקצועי עלול להחמיר את מצב הכתמים ומצב עור הפנים שלך בכלל.

 

עוד על קוסמטיקה ואיפור באתר LAK - למעבר לחצי כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן