מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > בחירת מטפלות וגן ילדים

בדרך לגן - איך תפתחו את הבוקר עם חיוך?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
בדרך לגן - איך תפתחו את הבוקר עם חיוך?

הילדים מתקשים להתארגן לגן? אתם מתעצבנים על הבוקר ונדמה שהיום מתחיל על רגל שמאל? בואו ללמוד כיצד לפתוח את הבוקר בצורה נעימה ויעילה

הדרך בה אנו מתחילים את היום שלנו יכולה להשפיע על האופן בו יראה היום שלנו. משפחות רבות מתחילות את הבוקר בתוך כאוס גדול - ילדים עייפים ובוכים, הורים שלא מספיקים לעשות כלום, מגיעים לגן עצבנים ובדקה ה-90 ונדמה שכל הבוקר שלנו בפרט והיום בכלל מתחילים ברגל שמאל.
 

לכל הכתבות בנושא גן ילדים ומטפלות - לחצו כאן
 

רכזנו עבורכם טיפים שיסייעו לכם לפתוח את הבוקר עם חיוך:

 

1. ראשית חשוב לזכור, ממש כשם שיש טקס שינה כך צריך להיות גם טקס לשעת הבוקר. גם במקרה זה הטקס צריך להכיל פעולות ומשימות שיחזרו על עצמן בכל יום וכך בעצם יהפכו את התנהלות הבוקר למשימה מוכרת, רגועה ונעימה. טקס הבוקר צריך להכיל משימות שחובהוכדאי לבצע, זאת לצד משימות שנועדו לסייע לנו לפתוח את היום עם הרבה מצב רוח טוב ואנרגיות חיוביות.
 

2. קבעו שעת התעוררות קבועה, אחת כזו שתשאיר לכם מספיק זמן לכל משימות הבוקר ויחד עם זאת תאפשר לכם לא לעשות את הדברים בלחץ. לחץ, צעקות ובכי על הבוקר יכולים בהחלט להרוס את כל היום. אם אתם צריכים להיות בגן עד השעה 8 בבוקר, קחו לעצמכם זמן מספיק רחב להתעוררות איטית ונעימה וגם מספיק זמן לעשות את כל הדברים שברצונכם להספיק.
 

3. מה אתם רוצים להספיק בבוקר? ישנן מספר פעולות שחוזרות על עצמן בכל יום, אם תרשמו אותן לעצמכם תוכלו לוודא שלא שכחתם כלום וגם תוכלו ללמד את הילדים סדר הדברים. לדוגמה:
מיד לאחר ההתעוררות - לעשות פיפי
לאחר מכן יש להתלבש, להסתרק ולשים נעליים
לאחר מכן אוכלים ארוחת בוקר ואסור לשכוח שגם אמא ואבא צריכים להתארגן
את צחצוח השיניים מומלץ לבצע רק לאחר ארוחת בוקר שבבית.

 

4. התחילו עם הילדים - דאגו לפתוח את הבוקר עם כל אותן משימות הקשורות לילדים, הרי כולנו יודעים שלקטנים שלנו הרבה יותר קשה לדחות סיפוקים ולהמתין לנו בסבלנות בשעה שאנו מתכוננים. לכן - מיד לאחר ההתעוררות קחו אותם לעשות פיפי, המשיכו אל המטבח לנשנוש בוקר ולאחר מכן המשיכו אל צחצוח השיניים, שטיפת הפנים וטקס ההתלבשות.כעת כאשר הילדים רגועים ומוכנים - זה הזמן שלכם להקדיש לעצמכם מספר דקות מבלי לשמוע "פיפי", "מים" וכו.


 

5. ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה של היום, אך מכיוון שילדים אוכלים ארוחת בוקר בגן אין צורך לפתוח שולחן של שישי בערב ביום חול ב-7 בבוקר. הקפידו להרגיל את הילדים לארוחת בוקר קטנה אך טובה בבית, אחת כזאת שלא תמלא אותם יותר מדי (כי אז הם לא ישתפו פעולה עם ארוחת הבוקר המוגשת בגן). ארוחת בוקר קטנה וטובה בבית יכולה להיות כוס תה או כוס מיץ טבעי וליד זה תוכלו להציע להם כריך קטן עם גבינה, פרי חתוך, צלחת עם דגני בוקר או אפילו עוגה ביתית וטעימה שהולכת מצוין עם כוס השתיה החמה.
 

6. הכינו את דברים כבר בערב - אין סיבה לבזבז זמן בבוקר על בחירת בגדים לגן, הכנת התיק וכו - בגדים ניתן לבחור ולהכין כבר בערב לפני השינה, לסדר את התיק ורק להוסיף לו את בקבוק המים בבוקר.
 

7. את כל משימות הבוקר ניתן לרשום על גבי טבלה מיוחדת ולאפשר לילדים לסמן "וי" תחת כל משימה שבוצעה בבוקר בהצלחה. ניתן לעשות על ידי טבלה מודפסת או על ידי כתיבת המשימות על גבי לוח מחיק שניתן למחוק ולכתוב מחדש בכל בוקר.
 

8. זכרו, כדי שהילד יתעורר עם חיוך, אנרגטי ושמח עליו לישון כמו שצריך בלילה. ישנם ילדים שהולכים לישון בשעה מאוחרת בלילה ולכן מתקשים להתעורר בבוקר. הקפידו לדאוג שהילד שלכם מקבל את כל שעות השינה שהוא זקוק להם בלילה וכך יהיה לו הרבה יותר קל להתעורר בבוקר.
 

9. טיפ מהורים מנוסים - וכן זהו טיפ אמיתי שרבים מבצעים - בכדי לחסוך זמן בבוקר ניתן להלביש את הילד לאחר המקלחת בערב כבר בבגדי הגן, אחרי הכל לאחר המקלחת הם הולכים ישר לישון ולא מתלכלכים, משחקים או אוכלים. כך תחסכו התעסקות בבוקר והילדים יקפצו מהמיטה כשהם כבר לבושים ונקיים.

 

10. בימים קרים חממו את הבית, כך יהיה יותר נעים לכולם להתעורר ולהתארגן בבית מחומם ונעים. בימים חמים הפעילו מזגן בכדי לשמור על מצב רוח טוב ותחושת רעננות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן