מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

בקרוב: הילד לא חגור? תקבלו קנס כפול

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/3/2012
בקרוב: הילד לא חגור? תקבלו קנס כפול

בעוד כחודש צפוי להיות מוכפל הקנס על אי חגירת ילדים עד גיל 14 במושב האחורי

ביום רביעי (28 במרץ 2012) יתקיים דיון מיוחד של ועדת הכלכלה, אשר עתידה לאשר את הכפלת הקנס אל אי חגירת ילדים במושבי בטיחות במכונית. כחודש לאחר האישור ייכנס הקנס החדש לתוקף.
 

הקנס הקיים כיום הוא 250 שקלים, אך ככל הנראה בקרוב מאוד הוא יוכפל ל-500 שקלים. הקנס יוטל גם על הורים לילדים עד גיל 14 שלא יסעו במכונית כאשר הם חגורים, גם אם הם כבר לא יושבים במושב בטיחות מיוחד.
 

על פי סטטיסטיקות של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשנת 2010 היו חגורים רק 60 אחוז מהילדים בגילאי 5 עד 11. יחד עם זאת, שיעור הפעוטות החגורים עמד על 91 אחוזים בעת נסיעה בכביש עירוני ו-95 אחוזים בעת נסיעה בכביש בין עירוני.
 

לדברי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, חגירת ילדים במושב האחורי ובכסאות הבטיחות היא אחד האמצעים היעילים ביותר המוכחים כמפחיתים משמעותחת את רמת הפגיעות של ילדים המעורבים בתאונות דרכים בדרגות שונות. בנוסף הוכח כי ישיבה בסלקלים ובמושבי בטיחות אצל תינוקות עד גיל שנה, מפחיתה בכ-70 אחוזים את הסיכוי למוות כתוצאה מתאונת דרכים. הם גם מונעים כ-50 אחוז ממקרי המוות בקרב ילדים בגילאי שנה עד ארבע.

 

מחקרים מוכיחים כי ילד החגור כראוי בשעת תאונה, דרגת פציעתו תהיה קלה יותר בשתי רמות (מתוך סקלה של שש).
 

הורים רבים אינם מקפידים להושיב את ילדיהם במושב בטיחות – השימוש בסל קל הוא הגבוה ביותר, ולאחריו מושב הבטיחות המיועד לילדים מגיל 1-4 ,ואל מול בוסטר הפונה לגילאים הגדולים יותר – שם ניתן לראות אחוזים נמוכים המשתמשים במוצר(למרות התקנה המחייבת – 83א'). 
 

חשוב לדעת: הדרך לביצוע החייאה בתינוקות עד גיל שנה - לכתבה לחצו כאן

 

הנחיות בטיחות ילדים ברכב מטעם שילב
 
1. יש להסיע תינוק עד גיל שנה ולפחות עד משקל 9 ק"ג במושב בטיחות, נגד כיוון הנסיעה.יש לוודא ששני התאים מתקיימים. אין להשתמש בכסא הבטיחות במושב הקדמי במידה והרכב מצויד בכרית אוויר.
 
2. אל תוציאו את תינוקכם מבית היולדות לפני שתתקינו כסא בטיחות ברכב. נסיעה עם התינוק על הידיים- עם חגורה או בלעדיה- איננה חוקית ומסכונת ביותר.
 
3. יש להדק היטב (מבלי ללחץ) את החגורות הפנימיות של כסא הבטיחות לגוף התינוק-קדימה ולצדדים. חגורה רופפת מפחיתה בצורה משמעותית את אפקטיביות השימוש בה.
 
4. יש לעגן את כסא הבטיחות למושב הרכב בחוזקה כך שלא יזוז יותר מ- 2.5 ס"מ לכל צד.
 
5. לפני נשיאת התינוק בסל קל בטיחות יש לוודא שהידית נעולה במצב עליון.
 
6. מומלץ בעת רכישת סל קל לתינוק לבחור סלקל שיתאים עד למשקל 13 ק"ג. כך תוכלו לחסוך את שלב הביניים שבו עשוי התינוק לגדול מעבר למידות הסל קל, אך עדיין לא הגיע לגיל המתיר ישיבה עם כיוון הנסיעה.
 
7. חפצים המונחים על לוח המחוונים או על המדף האחורי עלולים לפגוע בילד בעת עצירת פתאום או תאונה. מסיבה זו חשוב להימנע משימוש בצעצועים קשים ברכב.
 
8. ברוב כלי הרכב הדלתות מצויידות במנעולים להגנה על ילדים מפני פתיחה אקראית של הדלת-השתמשו בהם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן