מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

תאונה: מוהל חתך שליש מאיבר המין של התינוק

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/4/2012
תאונה: מוהל חתך שליש מאיבר המין של התינוק

תינוק בן 8 ימים מאושפז בבית החולים רמב"ם, לאחר שבמהלך טקס ברית המילה שלו כרת המוהל שליש מאיבר מינו. התינוק נותח - אך עדיין לא ברור אם נגרם נזק בלתי הפיך לאיבר המין

בבית החולים רמב"ם מאושפז תינוק בן 8 ימים, אשר במהלך טקס ברית המילה, שנערך לו אתמול (שלישי) המוהל חתך שליש מאיבר מינו. הוריו של התינוק הבהילו אותו אל בית החולים ולאחר זמן לא רב הועבר אל חדר הניתוח, בשעה שנשקפה סכנה לחייו.
 

רופאי בית החולים מסרו כי, במהלך הלילה, ניתחו את התינוק שלושה אורולוגים בכירים וכעת הוא מתאושש מהניתוח. לדברי הרופאים רק בעוד מספר ימים ניתן יהיה לקבוע האם הניתוח הצליח או האם נגרם נזק בלתי הפיך לאיבר מינו של התינוק.
 

הרופאים בצעו את הניתוח באמצעות מיקרוסקופים, זאת בשל האזור הרגיש וחומרת הנזק.
 

הורי התינוק ובית החולים דיווחו על המקרה למשרד הבריאות וכעת צפוי המוהל להיחקר.
 

לעבור את ברית המילה בשלום - לכתבה לחצו כאן

המוהל צייץ: זה הפין הכי קטן שראיתי - לכתבה לחצו כאן
 

 

מה חשוב לבדוק בעת בחירת מוהל?
 
*  תג או רשיון עבודה: בחרו במוהל הנמנה על בעלי רישיון העבודה מטעם הועדה לפיקוח על המוהלים. 
 
*  סטריליזציה: וודאו כי כליו של המוהל עברו סטריליזציה בדוּד עיקור (אוטוקלב), כפי שנדרש ממנו על-ידי משרד הבריאות ועל-ידי הרבנות הראשית. אין די בחיטוי כלי המילה באלכוהול בין שימוש אחד למשנהו. 
 
*  עמידה בזמנים: בקשו מן המוהל לעמוד בזמנים כדאי להזמין את האורחים כמחצית השעה לפני המועד שקבעתם עם המוהל, שמא האורחים יתאחרו, והמוהל לא יוכל להמתין. 
 
 * ביקורי בית: בררו כי המוהל מתכונן להגיע לביתכם לבדיקת התינוק לפני הברית על-מנת לוודא שהוא אינו 'צהוב' וכי משקלו ומצבו מתאימים לברית. מוהלים רבים יבקרו בביתכם גם אחרי הברית על-מנת לוודא כי פצע הברית מבריא היטב וכדי להסיר חבישה, אם ישנה. הכל כלול בתעריף ששולם לברית. לידיעתכם, חובת ביקורי הבית כלולה גם בתדריך למוהלים שמנפיקה הרבנות הראשית. 
 
*  הדרכה לקראת הברית: על המוהל לתת לכם הדרכה מפורטת וברורה: כיצד להכין את התינוק לברית? כיצד לטפל בתינוק לאחר הברית? אילו תגובות של התינוק יש בהן כדי לעורר דאגה? על ההדרכה לכלול הוראות בנוגע להאכלת התינוק (לפני ואחרי), לאופן חיתולו, למתן תרופות הרגעה (לפני ואחרי), ולטיפול בפצע הברית - רחצה, חיטוי, הרגעה, חבישה וכדומה. שימו לב! המוהל אינו מוסמך לרשום לתינוק תרופות או להשתמש, בלא אישורכם או אישור רופא, בתרופות הרגעה בצורת נרות, טיפות או זריקות כלשהן. 
 
 * קשר עם המוהל לאחר הברית: דאגו לקחת מן המוהל מראש את מספרי הטלפון שלו ייתכן ותיתקלו בבעיות או בשאלות נוספות לאחר הברית, ועל המוהל מוטלת האחריות לענות עליהן. 
 
*  תפקידים במהלך הברית: עדכנו את המוהל מראש בתפקידים אליהם אתם ממנים בני משפחה או חברים במהלך הטקס. על המוהל לדעת מה יאמר בעצמו ומה יאמרו אחרים. 
 
*  ציוד ואביזרים: סכמו עם המוהל מבעוד יום מה הוא מצפה כי תביאו אתכם לברית, ולמה הוא דואג בעצמו: מי מביא יין? טליתות? כרית ברית? כסא אליהו? כלי עם חול? לכמה חיתולי בד יזדקק? איזה ציוד רפואי ממליץ לקנות? במה כדאי להלביש את התינוק? 
 
*  העדפות בהרגעת התינוק: דברו עם המוהל על הדרכים להרגעת תינוקכם במהלך הברית. יש הורים שאינם מעוניינים כי התינוק יקבל ספוגית עם יין להרגעה, ומעדיפים מיץ ענבים, מוצץ, או מי סוכר. יש שאינם מעוניינים כי המוהל יכניס את אצבעו שלו, או את אצבע התינוק - לפה התינוק. 
 
* בעיות רפואיות: דווחו למוהל על כל בעיה רפואית שיש לתינוק וכן חובה עליכם ליידע את המוהל אם יש במשפחתכם מחלות כבד או בעיות בקרישת דם.
 
לסיום, אחד הדברים החשובים ביותר - הקפידו לבחור מוהל שיהיה "בן אדם" -  שיתנהג בנועם להורים, לתינוק ולכל האורחים, וישדר אווירה נינוחה להורים הדואגים והחרדים. חשוב גם לוודא שהמוהל יגיע לפני הברית לבדוק את הילד, שאינו "צהוב", ובכלל שהוא בריא וכשיר לברית, וכן הוא צריך לבוא לביקורת יום אחרי הברית.
 
בשכר הניתן למוהל, ישנם הבדלים בין המוהלים, אך כיום ישנו תעריף מומלץ על ידי הרבנות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן