מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

מה כדאי לארוז לתינוק ליום היציאה מבית החולים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/11/2016
מה כדאי לארוז לתינוק ליום היציאה מבית החולים?

הכנתם תיק לאמא, מצלמות, מסמכים, בגדים ומוצרי טיפוח, אבל מה לגבי התינוק שעומד להיוולד? מה כדאי לכם לארוז עבורו לרגל היום בו ייצא מבית החולים?

היום הגדול מתקרב, כן, ממש בקרוב תרחיבו את המשפחה ותינוק חדש ומקסים ישנה את חייכם. ארזת כבר תיק שישמש אותך בעת שהותך בבית החולים, הכנת את החדר לתינוק, הכל מוכן ומזומן, אבל מה עם תיק לתינוק? מה כדאי לארוז לרך הנולד עוד בטרם נולד ולקחת עמכם לבית החולים? 

 

רכזנו עבורכם רשימה של פריטים שכדאי להכין בתיק ולקחת אתכם לבית החולים, כדי שתוכלו להוציא את התינוק הביתה כאשר אתם ערוכים ומוכנים.

 

*** חשוב לציין, הרשימה לא מתייחסת למה שכדאי לקחת מבתיק כאשר יוצאים מהבית עם התינוק. היא מתייחסת אך ורק ליום היציאה מבית החולים, בו לרוב נוסעים ההורים ישר מבית החולים אל ביתם.
 

1. בגדים - רגע היציאה מבית החולים הוא לרוב גם רגע של הרבה מאוד תמונות, פלאשים וחיוכים, לכן כדאי להכין בגד חגיגי ומיוחד עבור התינוק לרגע היציאה הביתה. חשוב לבחור בבגד שלא יגביל את התינוק, שלא יהיה מסרובל מדי, חם מדי וכו. נכון, חשוב שהוא יהיה חמוד בתמונות אבל עוד יותר חשוב שיהיה לו נוח ושיהיה רגוע. כמובן שאצל תינוקות כמו אצל תינוקות, כדאי תמיד לקחת גם בגד או שניים להחלפה, אין לדעת מה יקרה - התינוק עלול לפלוט, החיתול עלול לדלוף ולכן רצוי שתהיו מוכנים לכך מראש.

בעת יציאה מבית החולים נהוג להלביש את התינוק באופן הבא: רגליות, חולצת מעטפת ומעליהם יש להלביש חליפה שלמה. את סוג החליפה כדאי להתאים כמובן לעונות השנה. אין צורך להלביש תינוק שנולד באוגוסט בחליפת פליז כבדה ואטומה ומצד שני בחורף לא תלבישו לתינוק חליפת דקה וקלילה. אם יש לכן ספק - התייעצו עם האחיות בבית החולים.

 

2.סלקל - תתפלאו, הורים רבים שוכחים להביא סלקל, כנראה מרוב התרגשות, אך ללא סלקל לא תוכלו להוציא את התינוק מבית החולים ובוודאי שלא להסיעו במכונית. לכן הכינו את הסלקל ובמידה ולא תרצו להוציא אותו מן המכונית אתם יכולים להוציא את התינוק גם בעגלה.

 


 

3. מוצץ - מהרגע הראשון כדאי להרגיל את התינוק לקחת מוצץ. הנחיות משרד הבריאות הן לתת מוצץ לתינוק עד גיל שנה, הדבר אמור לסייע בהפחתת הסיכון לתסמונת מוות בעריסה. לא כל תינוק אוהב כל מוצץ, לכן כדאי להביא שני סוגים ולדאוג כמובן שיתאימו בגודלם לפיו הקטן של התינוק.
 

4. כובע וגרביים - תמיד כדאי לשים בתיק כובע וגרביים, גם אם מדובר בחודשי הקיץ לעתים בדרך הביתה תאלצו לעבור במקומות ממוזגים שיהיו קרים מדי עבור התינוק הקטן שרק נולד. כמובן שאם מדובר בחודשים חמים אין צורך בכובע צמר, כובע בד רגיל יספיק.
 

5. מגבונים - כי חבל שפתאום הוא יבכה ויצרח בגלל שהחיתול רטוב ומלוכלך ולכם לא יהיה כיצד לנקות אותו.
 

6. חיתולים ומשחת החתלה - לפחות שני חיתולים להחלפה, אם נסיעתכם ארוכה ויש לכם עצירות בדרך - כדאי לקחת אף יותר. משחת החתלה היא גם פריט חובה בחודשים הראשונים.
 

7. שמיכה - לא משנה מהי עונת השנה - כדאי שתהיה לכם שמיכה שמתאימה לעונת השנה ויכולה לספק לתינוק הגנה מפני מזג האוויר בעת היציאה מבית החולים, וגם תסייע לו להרגיש עטוף ומוגן.
 

8. כפפות או גרביים לכפות הידיים - תינוקות רבים נוטים לשרוט את עצמם בתקופה הראשונה לחייהם, זאת מכיוון שגם לא מומלץ לגזור להם בשלב זה את הציפורניים. ניתן להלביש כפפות קטנות על הידיים או להשתמש אפילו בזוג גרביים שיעשה בדיוק את אותה עבודה.

 

ומה כדאי לארוז בתיק הלידה עבור האמא? לכתבה לחצי כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן