מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > חופשת לידה

מה כדאי לדעת על עבודה מהבית?

מאת: יפעת חגג-מילוא | פורסם: 1/10/2016
מה כדאי לדעת על עבודה מהבית?

אמהות רבות חולמות למצוא עבודה מהבית. בואו לקרוא על היתרונות, החסרונות וגם לקבל קצת רעיונות שיעזרו לכן להגשים את החלום

עבור רבים עבודה מהבית נתפסת כפנטזיה. תדמיינו לעצמכן שאתן מגיעות בכל בוקר לעבודה בלי להיתקע בפקקים, עם נעלי בית בשעה שאת שותה את הקפה הראשון בנחת. כן, אני מסכימה נשמע יותר מידי טוב בכדי שיהיה מציאותי. אך עבודה מהבית הפכה לתופעה שכיחה ואין לראות בה כתופעה חולפת, כי אם תופעה שתמשיך לצבור תאוצה ובעתיד אף תתפוס חלק נכבד משוק העבודה. כל זה קורה הודות להתפתחות שוק העבודה בהתאם לטכנולוגיה.
 

כשהטכנולוגיה יכולה לקשר באופן סנסורי וויזואלי בין אנשים הנמצאים בקצוות שונים של העולם, אין סיבה שהיא לא תוכל לקשר גם בין פתח תקווה לאילת.
 

עבודה מהבית הינה מושג רחב המכיל בתוכו אופציות רבות.יש העוסקים במקצועות חופשיים, שהקליניקה שלהם נמצאת בביתם כגון: רופאים, מטפלים אלטרנטיביים, בוני אתרים, קוסמטיקאיות, מעצבי שיער ועוד.

יש אנשים שעבודה מהבית עבורם היא הכנסה משנית והפכו תחביב למקצוע. בעיקר ניתן לראות זאת בתחום האומנות או אנשים הממשיכים את ההתמקצעות שלהם גם מהבית לדוגמא: מורים פרטיים. מקבוצת אנשים אלו נדרשות יכולות ניהוליות על מנת לנהל את העסק שלהם בעצמם היות והם אחראיים על פיתוח עסקי, שיווק, לקוחות, גביה ועוד. מעבר לכך הם צריכים משמעת עצמית על מנת לא להיענות "לפיתויים" הנמצאים בבית ויכולים להסיח את דעתם מהעסק (כגון טלוויזיה, טלפון, מיטה, מטבח וכו). 

 

לעומתם ישנם עובדים שכירים העובדים מהבית: בודקי תוכנה, תוכניתנים, מתאמי פגישות, רכזות גיוס, מנהלות חשבונות ועוד. אלו עובדים מהבית משום שזה רווחי יותר למעסיק מבחינת ההוצאות. השיטה פועלת, בדרך כלל, באמצעות התחברות מהמחשב שנמצא בבית אל המערכת המרושתת של החברה, עובדים אלו כפופים למסגרת המעסיק המכתיב: תוכנית עבודה, לוחות זמנים ויעדים המוגדרים על ידי המעסיק ועוד. ההבדל היחיד טמון בכך שיום העבודה שלהם מתנהל מהבית.
 

האופציות השונות של עבודה מהבית מאפשרת במיוחד לאימהות לאזן בין משפחה וקריירה. אימהות עובדות רבות חובשות מספר כובעים במהלך היום ונאלצות לתמרן כלהטוטן מיומן. עבודה מהבית מאפשרת להן מרווח נשימה ובמקום לבזבז זמן בנסיעה לעבודה ומהעבודה הן מתפנות לעיסוקים חשובים יותר. מעבר לכך, עבודה מהבית מאפשרת להן לא להפסיק את התפתחות הקריירה במקביל לשנים בהן המשפחה מתרחבת, אלא להמשיך ולהיות חלק משוק העבודה, אבל בתנאים המאפשרים להן למצוא את האיזון בין ניהול הבית, המשפחה והקריירה.
 

חשוב לדעת שעבודה מהבית יכולה להצטייר כהתגשמות חלומות להרבה נשים, אבל כדאי לדעת מראש שעל מנת לעבוד מהבית ולהצליח בכך יש ללמוד להתעלם מ"פיתויים" הנמצאים בבית ובסביבתו כגון: מטלות הבית, משימות משפחתיות ועוד.
 

איך מוצאים עבודה מהבית?
 

היות ויש פורמטים שונים לעבודה מהבית, לכל אחד יש את האפשרות להתאים לעצמו את הפורמט המתאים ביותר.
 

אם אתן רואים את עצמכן כעצמאיות המנהלת עסק משלכן, יש ארגונים ועמותות רבות שכל מטרתם היא לעזור בכל הקשור בהקמת עסק בעלות סמלית:

מ.ט.י (מרכז טיפוח יזמות).

העמותה להעצמה כלכלית לנשים 

ארגון פעמונים.
 

מעבר לארגונים יש כמובן חברות פרטיות וקוצ'רים העוסקים בליווי עסקים קטנים, רק שהעלות גבוהה יותר.
 

אם החלטתן לעבוד כשכירות בארגונים המאפשרים עבודה מהבית, הדרך להגיע אליהם היא על ידי חיפוש באתרי דרושים תחת הקטגוריה עבודה מהבית, אלו האתרים המובילים:

ג'ובנט  וג'ובמאסטר
 

במידה ואתן מעוניינות להגדיל את ההכנסה באופן משני, מצ"ב כמה רעיונות:

פנות לחברות העוסקות במחקרי שוק ולהשתתף בקבוצות מיקוד או בסקרים שהם עורכים. התמורה לזמנכן לרוב הינה בתווי קניה (לא מזומן אבל עדיין כסף).
 

השגחה בבחינות - אם בבחינות בגרות הנערכות בקיץ ובחורף או באקדמיה בה נערכות בחינות כל השנה.
 

מורה מחליפה - בבתי ספר וגנים בקרבת הבית (אין צורך בהכשרה מוקדמת).
 

הופכים כישרון להכנסה: אפייה, בישול, תפירה, ציור, כתיבה ועוד  - כל מה שאתם טובים בו תציעו כשירות לאחרים.
 

שמרטפות - כל אמא תשמח להשאיר את ילדה היקר לאם אחרת על פני תיכוניסטית.
 

המאמר נכתב על ידי: יפעת חגג מילוא, העצמה אנושית, ייעוץ והכוונה תעסוקתית, ייעוץ פיתוח וקידום עסקי. ליצירת קשר עם יפעת ולמידע נוסף - לחצי כאן. יפעת היא גם מנהלת פורום הקריירה של טיפת חלב ברשת - למעבר לפורום לחצי כאן.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן