מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

הילד מסרב לקחת מוצץ? יש פתרונות

מאת: איילת רוזן - יועצת שינה ומנחת הורים | פורסם: 26/2/2019
הילד מסרב לקחת מוצץ? יש פתרונות

בתי בת כ-3 חודשים. אנו מנסים מאז יומה הראשון לתת לה מוצץ, קנינו את כל הסוגים, כולל מוצץ הסרבנים והיא פשוט מסרבת למצוץ. מה עושים?

"בתי בת כ-3 חודשים. אנו מנסים מאז יומה הראשון לתת לה מוצץ, קנינו את כל הסוגים, כולל מוצץ הסרבנים  והיא פשוט מסרבת למצוץ. לאחרונה אני יותר בלחץ כי היא מתחילה לגלות את האגודל, אשמח לכל רעיון או עצה"

 

 

יש ילדים שמעדיפים את האגודל על פני המוצץ. יש לזה יתרונות וחסרונות (היתרון - קל להם למצוא את האגודל ולהכניס אותו לבד, בעוד שבאמצע הלילה הם לפעמים זקוקים להורים כדי למצוא את המוצץ ולהכניס אותו לפה).
 

יחד עם זאת אפשר בהחלט לנסות ללמד אותה לקחת מוצץ ולתת לה הזדמנות להתרגל.
 

איך עושים את זה?

בדרך כלל הנטייה שלנו לתת לתינוקת מוצץ כאשר היא בוכה ולא רגועה. זה בד"כ יוצר קישור שלילי למוצץ (כלומר הילד מבין שהמוצץ מגיע תמיד כאשר לא נעים לו...).
 

לכן המטרה היא ליצור קישור חיובי למוצץ. יש להציע את המוצץ דווקא בזמנים רגועים - לאחר הנקה או האכלה מבקבוק, כשהיא על הידיים שלך, שבעה ורגועה ונעים לה, אז תכניסי לה את המוצץ בעדינות.
 

גם אם היא תמצוץ אותו לשניה או שתיים ותוציא - זה בסדר.
 

תתמידי עם זה אחרי כל הנקה/האכלה וזה לוקח זמן (יכול לקחת גם שבוע ומעלה).
 

במקביל תנסי לאחר יום יומיים גם בזמנים שבהם היא לא רגועה, כדי לנסות להרגיע אותה.
 

ברגע שהיא תתנסה בפעולת המציצה, יהיה לה נעים (בדרך כלל...). פעולת המציצה מאוד מרגיעה, ולכן השאיפה היא לתת לה להתנסות בזה כמה שיותר ולהרגיש שהמוצץ עוזר לה להירגע.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן