מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פוריות > טיפולי פוריות

בעיות פוריות: לא מצליחים להיכנס להריון

מאת: תמר איל | פורסם: 28/10/2009
בעיות פוריות: לא מצליחים להיכנס להריון

כ-30 שנה עברו מאז הלידה הראשונה מהפריית מבחנה. בישראל היום, כ-160 אלף זוגות סובלים מאי פריון. מדובר ב-10 אחוזים מכלל הזוגות, בין הגילאים 20-40 מדי שנה

כ-30 שנה עברו מאז הלידה הראשונה מהפריית מבחנה. בישראל היום, כ160- אלף זוגות סובלים מאי פריון. מדובר ב-10 אחוזים מכלל הזוגות, בין הגילאים 20-40. מדי שנה מתבצעים בישראל, 38 אלף טיפולי פוריות.
 
הטיפול הקונבנציונאלי בבעיות פוריות לוקח בחשבון את הצד הפיזי, שהוא חלק מתמונת הקושי ואינו מתחשב כלל בסיבה לחוסר יכולת ההולדה של הזוגות.


ההומאופטיה, מייחסת חשיבות זהה, לכל הרמות של המציאות ומתבוננת על האדם/זוג כמכלול המורכב מחלק פיזי וחלק רוחני שאינם ניתנים להפרדה. התפיסה הפילוסופית של ההומאופטיה מתייחסת לרבדים השונים המתקיימים במציאות חיינו ויוצרים יחד, מהות שלמה. ניתן לבחון ולהבין את המציאות דרך ביטויים שונים לעבודתו של כוח החיים. הפעם נעמיק באמצעות הסתכלות הוליסטית על הקושי שמתבטא בחוסר יכולת ההולדה.
 
במאמר זה, אציג לפניכם את תפיסתה של ההומאופטיה בנושאים של זוגיות ופריון. באמצעות גישה הוליסטית, נסתכל על הפרטים מזווית שונה המאפשרת פרספקטיבה חדשה, על אותה המציאות המוכרת. בנוסף, ננסה להבין מדוע כל כך הרבה זוגות, לא מצליחים להיכנס להריון?
 
ילדים - העבר של העתיד
ילדים הם אחת מתחנות החיים המשמעותיות ביותר. כל הורה יומר לכם שילד הוא קסם שלא ניתן להסביר. מרביתם של הזוגות מצליחים, ללא מאמץ מיוחד או לימוד מעמיק, פשוט לגרום לקסם הזה להתרחש. באמצעות הילדים אנו מורישים לעולם את מערכת הערכים והאמונות שלנו, את הזיכרון הגנטי וההוויה המשפחתית. מעט אנשים מוכנים לוותר מרצון על חווית גידול הילדים, תהיה מורכבת ככל שתהיה.
 
הכמיהה לילד היא יסודית וטבועה בבסיס הקיום האנושי: - ילדים הם העתיד. -בעזרתם אנו מבטיחים לעצמנו המשכיות. - הם מוציאים מאיתנו רגשות שלא ידענו על קיומם. –הודות להם הדורות שקדמו לנו ממשיכים להתקיים. אילו הם רק מעט מהסיבות שהורים פשוט מוכנים לעשות הכל בכדי להביא לעולם ילד.
 
זוגיות – אחדותה של הנשמה
בדרך הטבע ילד מגיע לעולם באמצעות חיבור בין בני זוג. בכדי להבין לעומק את הצורך של הפרט להתחבר לבן/ת זוג , ניגש לסוגיה זו ממקום פחות מקובל. בעולמנו נהוג לחשוב כי נשים וגברים הגיעו מעולמות שונים. בעולם הרוח, (המתקיים במקביל לעולם החומרי) המציאות היא של אחדות. הנשמה (המתקיימת מעבר לעולם החומר) אינה מפוצלת.


החלוקה לשני מינים נוצרת כחלק מתהליך ההטבעה של האנרגיה בחומר. כשנשמה יורדת לעולם נוצר הקיטוב. בתהליך ההתגשמות מתפצל ה"אחד" לזכר ונקבה. איש ואישה הם ביטוי של קיטוב לשני כוחות מנוגדים המתקיימים בעולם החומר. בעולמינו החומרי מתקיימים ביטויים נוספים לאותו הפיצול: צפון דרום, שחור לבן, קור וחום, יום ולילה, עבר ועתיד וכו'....
 
האחדות שמעבר לחומר
לנשמה זיכרון של אחדות. למרות "הפיצול" שנוצר בתהליך המימוש, בזמן הירידה לעולם החומר, בנפש קיימת הטבעה של החלק החסר. האדם חי עם כמיהה תמידית לקוטב השני לחלק שהופרד ממנו, לכן ישנו חיפוש בלתי פוסק , חוסר מנוחה,  עד שמגיע שלב האיחוד.
 
אצטט אחת משבע הברכות שנאמרות כחלק מטכס הנישואים היהודי "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, יוצר האדם" ברכה זו לא נאמרת סביב לידתו של ילד לעולם אלא בברית הנישואים. בברכה זו ניתן להבין ההתייחסות לאחדות של חלקי הנשמה ומשמעות עמוקה. חיבור של איש ואישה יוצר אדם שלם.
 
זוגיות אם כך היא תיקון, איחוד של שני הקטבים חזרה לשלם. החיבור שבין זכר ונקבה הוא ביטוי מחושי ליכולת שלנו להתעלות מעל לכוח המשיכה של האדמה. בעולם שלנו אנו פועלים, למרות קיומם של קטבים, בכדי לבטל אותם. כל אחד זוכר את אותם הרגעים (בתחומים שונים בחיים) בהם ההצלחה מלווה בתחושת מימוש והתעלות הרוח.
 
פוריות - יכולת יצירה וניצחון
הולדת ילדים היא בעצם יכולת אנושית של האדם לשכפל את עצמו.


יכולת מופלאה זו היא התוצאה של אחדות, לרגע, בזמן העיבור, מתבטלת הקוטביות. מציאות של אחדות מבטלת את ההתנגדות שמתקיימת בעולם החומר. כאשר אנו מצליחים לחבר את שתי חצאי הנשמה וליצור לרגע קטן חיבור בין העבר והעתיד לנקודה מרכזית שם מתרחש הקסם.  רגע האיחוד הוא הנצח, נצח מהמילה ניצחון, היכולת שלנו להתגבר על חוקי החומר ולבטל אותם, להיות לרגע במקום של שלמות, אחדות מעבר לזמן ומקום.
 
חיבור של שני קצוות לשלם אחד, הוא תנאי להולדת אדם חדש וקיומם של הדורות הבאים.
 
כמו כל דבר שאנו עושים בקלות וללא מחשבה, היכולת להביא לעולם ילדים, הופכת למובנת מאיליה, כאשר השפע זורם לחיינו. קושי בתחום הפריון מביא אותנו  לשאול שאלות ולנסות להבין איך זה עובד . כאשר ערוץ הזה נחסם ניתנת בידינו האפשרות לעצור רגע ולהתבונן.
קושי הוא תמיד ערוץ להתפתחות, דרכו ניתן ללמוד ולהבין את משמעותם של תהליכי חיים.
 
בעיות פוריות
הסיבות של הדברים שקורים בהווה נעוצות בעבר, האישי או המשפחתי. כשלון מכל סוג, מעיד על היצרות או חסימה של האנרגיה המתחזקת את הגוף. בנקודה מסוימת לאורך סיבי השפע נוצר סכר הגורם לחסימת יכולת ההולדה. בכדי לשנות את המציאות יש למצוא את הסיבה ולהסיר את המחסום. קושי או חוסר יכולת, מושך חוט בלתי נראה מהעבר ומציב חומה בהווה המפריעה לבניית העתיד.
 
מסיבה זו חוקר  ההומאופט את שקרה פעם.הוא משתמש בקושי כחלון הזדמנויות המאפשר להציץ לאירועים שקרו בעברם של בני הזוג. בחלק מהמקרים יש צורך להגיע אל הסיבות שמצויות בדורות הקודמים.
 
ע"י מתן תשומת לב לאופן שבו מוצגים הקשיים יש להבין:
מתי והיכן נוצר המחסום שמביא לחוסר יכולת נוכחית.
איזה ביטויים ייחודיים מתקיימים בחייהם של הזוג.

החסימות בחיינו, מצבי חולי שונים, הם ביטוים לחוסר היכולת ללכת אחורנית לנקודה מסוימת בעבר. ההומאופט פועל מתוך הבנה ששום דבר לא קורה "במקרה" ושלכל קושי יש סיבה טובה. אדם מצליח  לממש את רצונו כאשר יש בידיו את המידע השלם. "שריטות בדיסק" חוסמות את היכולת הגישה למידע מסוים שבלעדיו האדם לא מצליח לממש את רצונו. רישום של האירועים בעברינו, אינו מתקיים בגוף. בגוף מצטברים רק המשקעים שהם התוצאות של תהליך. את חוסר המידע, את הסיבה לקשיים, לא ניתן לבדוק ובדיקה גופנית לא עוזרת לרפא את אדם.
 
ריפוי – תוצאה של שלמות
מתן מידע מתאים מאפשר לשנות את המציאות משום שבעזרתו מתאפשרת גישה לזמן והמקום בו יצאו הדברים מאיזון. האיזון העדין חוזר להתקיים לאחר מתן המידע המתאים המצוי בפוטנץ ההומאופטי. כאשר אנו מתקנים את הסיבה המציאות גם היא משתנה לטובה.
 
מתוך הנאמר ניתן להבין שההומאופטיה מתמקדת בהתבוננות על העבר. ההומאופט לומד את שהיה, על מנת  למצוא כוח רוחני שיש ביכולתו להרים את המחסומים שנוצרו ולאפשר מנוח לנשמה.
 
ברגעים קשים, כשהכול נראה חסר סיכוי, צריך להיזכר שמאחורי כל קושי יש הגיון. השלמות מתקיימת תמיד, גם בתקופת משבר. העולם ממשיך להתקיים בזכות אותו הסדר ובזכותו ניתן גם לתקן.


לפעמים, בכדי לראות את אותו ההיגיון, צריך לקחת מרחק ולהסתכל על התמונה בפרספקטיבה רחבה יותר.
 

תקופות מאתגרות בחיינו הן בדיוק הזמן ללמידה והתפתחות, להתמודדות יש שכר.
המטרה של כל קושי הוא לקדם את האדם/הזוג לעבר עתיד טוב יותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן