מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

מילה של גבר: למה אתם לא חותכים?

מאת: שירי ארץ קדושה - גילרן | פורסם: 24/7/2012
מילה של גבר: למה אתם לא חותכים?

מדוע הורים רבים בוחרים שלא למול את בנם הקטן? אמא עצבנית חושבת שאותם אנשים עושים טעות חמורה שתעלה לבנם בהרבה רגעי מבוכה בעתיד

השבוע הייתי בבריכה עם הילדים ועם חברים. תפסנו מקום על הדשא, כפי שעשו יתר המשפחות ובשלב מסוים קבוצת חברים בני שלוש, שישבו לידנו עם האמהות שלהם,הורידו את בגדי הים והחליפו לתחתונים וגופיה.

 
קבוצת הבנים התרוצצו והתלוצצו כשהם עירומים וביניהם היה ילד אחד שאיך אני אגדיר את זה – לא חתכו לו, לא טיפלו לו בעניינים, ההורים ויתרו מראש על טקס הברית ולמעשה השאירו את הקטן כפי שהוא (וזה הקטן גדול יהיה...).
 
זו הייתה הפעם השלישית שראיתי בולבול לא נימול, הפעם הראשונה הייתה כשהייתי בבריכת גורדון ותיירים קטנים בני ארבע התרוצצו עירומים במלתחות. בהתחלה חשבתי שמשהו לא בסדר, עברו מספר דקות עד שהבנתי ותאמינו לי בולבול לא נימול אי אפשר לפספס – הוא פשוט נראה אחרת, ממש נראה אחרת.
 
אפשר לצפות שבפעם השנייה אהיה חכמה - אבל לא. כשבני נולד והחלפתי לו בפעם הראשונה – נבהלתי. לרגע חשבתי שאולי יצא לו בולבול שונה, ברוב טיפשותי שאלתי את בעלי למה הוא נראה ככה, מזל שהוא היה שם כדי להזכיר לי שבעוד שבוע הרך הנולד יעבור טקס ברית מילה.
 
למען האמת, עם כל הפתיחות והליברליות (ואני בן אדם מאד ליברלי) אני לא מבינה מה עובר בראשם של הורים שמחליטים לא לערוך לילד שלהם טקס ברית מילה.
 
בזווית העין קלטתי ארבע אמהות שבהו בקטן (ובקטן שלו) לקח להן כמה דקות להבין מה מוזר/שונה בתמונה. אני לא רוצה לחשוב על המבטים שהילד הזה יספוג בהמשך דרכו - בחוג שחיה, במלתחות בקאנטרי, בצבא ובכל המקומות בהם יצטרך להתרחץ. ומה עם החברות שיהיו לו? אני לא רוצה לחשוב על ההבעה שלהן כשהן יראו איבר לא נימול בפעם הראשונה (נראה לי מפחיד).
 
לדעתי במקרה זה, הורה שחושב שהוא נותן לבן שלו את זכות הבחירה בכך שהוא לא מוהל אותו - טועה טעות מרה. הוא עושה בדיוק את ההפך, הוא קובע מראש לבן שלו שהוא יהיה שונה. ההחלטה לא למול את הבן שלך נראית לי החלטה של "לעשות דווקא" והחלטות של דווקא הן ההחלטות הכי גרועות שיש. החלטות של דווקא לא עושים על חשבון הילדים שלנו.
 
אמא  יקרה - אם טקס הברית נראה לך ברברי ופרימיטיבי את תמיד יכולה למול את הבן שלך אצל רופא מוהל. היום יש אלטרנטיבות אחרות לטקס המסורתי (שאני דרך אגב מאוד אוהבת).
 
כולנו רוצים להרגיש שייכים, כשהבן שלך יבין שלא ערכו לא ברית מילה – הוא לא ירגיש שייך, הוא ירגיש שונה. בסך הכול את תורמת לבריאות שלו, את לא עורכת לו טקס שיזיק לו.
 
לכל האמהות ההרות אשר נושאות ברחמן בן, בחרו את הטקס שטוב עבורכן אבל בחייאת - אל תוותרו על ברית מילה. אנחנו בחרנו בהארד קור של הבריתות  – טקס עם רב מוהל ועם אורחים וברכות. לא אשקר, היה לי קשה מאוד בטקס, למרות שהיה מאוד מרגש לא יכולתי להתבונן בשלב הפעולה ... אבל זה עבר, ודווקא נראה לי שהבן שלי מאוד מרוצה מהעבודה של הרב... 
 
*אמא עצבנית היא שירי ארץ קדושה - גילרן. בת 31, עו"ד בדימוס, כתבת בהווה וגם אמא ל-2...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן