מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

מהו הבילוי המשפחתי המושלם?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
מהו הבילוי המשפחתי המושלם?

עדיין לא ביקרתם הקיץ בים? זה הזמן לעשות זאת. בואו לקרוא על חשיבותו של הים לתהליך ההתפתחות של הילד שלכם וגם לזמן האיכות המשפחתי

הקיץ בעיצומו וזה הזמן ללבוש בגדי ים ולבלות יום משפחתי עם הילדים בים. אנחנו כל הזמן עסוקים בחיפוש אחר פעילויות מתאימות לילדים בקיץ ואנו שוכחים שים הוא הבילוי המושלם שגם לא דורש מאיתנו הואצה כספית גדולה. בילוי בים עם הילדים הוא הזדמנות ליהנות זמן איכות משפחתי ובין היתר גם מסייע רבות לתהליך ההתפתחות של הילד. בכתבה זו נפרט את כל היתרונות של הבילוי המשפחתי בים.

 

זמן איכות מדהים
 

כאשר אתם בים אתם רחוקים מהמחשב, מהטלוויזיה, מהמטבח, מהקניות ומכל יתר הסידורים שפעמים רבות באים על חשבון בילוי זמן איכות עם הילדים. בילוי בחוף היום מציע בילוי בטבע, עם נוף מדהים, ללא הסחות דעת ועם הרבה אופציות למשחקים ושעשועים. 
 

מה הקשר בין ים להתפתחות הילד?
 

החול שבים הוא בסיס מדהים לפעילות מוטורית. הוא רך, חם, נעים, הילד יכול להתרוצץ עליו כשהוא יחף, לזחול עליו, לחוש מרקמים ועצמים שונים כמו חול יבש, חול רטוב, צדפים ועוד. מדובר במקום אידיאלי בו הילד יכול ליהנות במרחב הפתוח מבלי שאתם תצטרכו לחשוש מפני מכוניות, מדרגות, חפצים ועוד. הדבר מעניק לילד תחושת חופש, הנאה, לנסות ללכת על משטח לא חלק תוך כדי שמירה על שיווי משקל, ועוד.
 

מה אפשר לעשות עם הילדים בים?
 

1. להיכנס למים.

2. לאסוף צדפים ולספור אותם.

3. לבנות ארמונות בחול.

4. לאכול ארוחה משפחתית על החוף.

5. להתלכלך ולהשתולל מבלי לחשוש שהילדים יהרסו את הבית.

6. לאכול ארטיק/קרטיב.

7. להביא דפים וצבעים ולתת לילדים לצייר את הנוף.

8. לערוך תחרות ריצה על החוף.

9. לשחק בכדור.

10. להשתולל ללא בגדים.

ועוד...

 

כללי זהירות והנחיות כלליות

-תינוקות עד גיל חצי שנה לא מומלץ לחשוף לשמש ולכן לא כדאי לקחת לים, על אחת כמה וכמה בימים חמים. גם לאחר גיל זה, באופן כללי, שעות הבילוי האידיאליות הן שעות הבוקר המוקדמות עד השעה 10 ולאחר השעה 17 אחה"צ, שעות בהן חם פחות.
 

-בכל גיל ובכל שעה, גם כאשר נדמה לכם שלא ממש חם, יש למרוח את הילדים במקדם הגנה מתאים מפני השמש.
 

-שימו לב שהילד שותה מספיק מים. כאשר נדמה לנו שלא מאוד חם, ההשתוללות בים, השמש והחום גורמים לילדים ולנו לאבד נוזלים, לכן מומלץ לתת להם לשתות ולשים לב שלא חם להם מדי.
 

-הקפידו לשים לילד כובע על הראש ומומלץ לקנות להם בגדי ים בסגנון חליפת גלישה אשר מספקים הגנה טובה יותר מפני השמש.
 

-כדאי להמתקם באזור נקי יחסית ולא הומה אדם, כך תוכלו לשמור עם הילד על קשר עין בכל עת ועדיין יש לשים לב ולהזהר מפני זכוכיות וחפצים חדים אחרים שעלולים להסתתר בתוך החול ולצוע את הילד.
 

-הביאו אוכל מהבית, חבל על הכסף, אם תמצאו את עצמכם נאלצים לקנות אוכל למשפחה שלמה הביקור עלול להפוך ליקר. לכן הביאו פירות, שתייה, כריכים או כל דבר העולה בראשכם ויכול להתאים לארוחה בים.
 

-כאשר אתם הולכים לים עם תינוקות כדאי לקחת מחצלת שתאפשר להם לשחק ולזחול גם על גבי משטח חלק.
 

-תינוקות וילדים אשר סובלים מרגישות יתר עלולים לחשוש בתחילה מכניסה למים, הליכה על גבי החול ועוד, לכן הרגילו אותם לכך בהדרגה ואל תצפו מהם ישר להשפריץ וליהנות. גם הגלים, רחש המים והאנשים עלולים קצת להלחיץ אותם, לכן שימו לב לכך והיו רגישים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן