מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

ממש לפני לידה: על תהליך הקבלה והאשפוז

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
ממש לפני לידה: על תהליך הקבלה והאשפוז

על התהליך אותו תעברו עם כניסתכם לבית החולים, על חשיבותה של הדולה והדרכים בהן תעזור לכם להקל על הלידה

בשעה טובה, הגעתם לחדר הלידה. בתוך זמן קצר יכניסו אותך לבדיקה ויבקשו ממך את כרטיס מעקב ההריון. יערכו לך קבלה תוך לקיחת פרטים אישיים, מדידת לחץ דם, מישוש הבטן כדי לאבחן את תנוחת העובר, ובדיקה וגינלית כדי לקבוע את קצב התפתחות הלידה ע"י מישוש צוואר הרחם ובדיקת פתיחה ומתיחה של צוואר הרחם.

אחר כך יחברו אותך למוניטור כדי לבדוק את עוצמת הצירים, ותדירות הצירים. מוניטור נוסף יבדוק את דופק העובר. אם ברצונך ללדת בלידה טבעית, והבדיקות הראשוניות יראו שאת ועוברך במצב תקין, תוכלי להיות משוחררת בחדר הלידה מחיבור למוניטורים, ותוכלי להיכנס לאמבט ג'קוזי או אמבט מים חמים כדי להירגע, ולהיות עם בעלך וגם בני משפחה אם תחפצי בכך.
    
עם קבלתך ללידה, יחברו לך עירוי לוריד מאחר ולא מאפשרים ליולדת לאכול ולשתות (אך ניתן להרטיב את השפתיים). העירוי ישמש להזנה, לתרופות שונות, או להזרמת נוזלים שונים לפי הצורך כגון לפני קבלת זריקת אפידורל (זריקה המשמשת להרדמת פלג הגוף התחתון כדי לא לחוש את כאבי הצירים).
    
בלידה רגילה, ירשו רק למלווה אחד להיכנס כל פעם לחדר הלידה כדי לשהות לצדך. לבעל תפקיד חשוב בחדר הלידה בתמיכה באשה היולדת שנמצאת במצב לא נעים, רתוקה למיטה, וסובלת מכאבים. עליו לתמוך בה, לדאוג לה, לקרוא לאחות לפי הצורך, ולהיות ערני למתרחש.
    
    
תומכת (דולה)
    
דולה הינה תומכת לידה מוסמכת. היא תומכת ביולדת ובבן זוגה בהריון, בלידה ואחריה. תומכת לידה עובדת בלידות בבתי החולים ברחבי הארץ וגם בלידות בית. היא עובדת בשיתוף עם הצוות הרפואי, מיילדות, אחיות ורופאים.

הדולה אינה מבצעת בדיקות רפואיות ובדרך כלל אין לה הכשרה רפואית רשמית היא למדה באחד המוסדות בארץ שמכשירים תומכות לידה.

הקשר עם הדולה אינו מחליף את הצורך בבדיקות ומעקב אצל הרופא המטפל. הדולה נותנת תמיכה רגשית וגופנית ליולדת ולבן זוגה, מייעצת בנושאים הקשורים להריון, לידה, הנקה ולטיפול בתינוק. היא מכינה יחד עם הזוג את תוכנית הלידה. הדולה מלווה את היולדת ובן זוגה לחדר הלידה, מסבירה בכל רגע את המתרחש בשלבי הלידה השונים ומאפשרת לזוג לקבל החלטות במהלך הלידה המבוססות על מידע.


מחקרים סטטיסטיים מצביעים על התוצאות הבאות בלידות בהם משתתפת תומכת לידה מוסמכת:

  • לידות יותר קצרות
  • פחות צורך במשככי כאבים
  • פחות ביצועי חתך חיץ
  • 50% פחות ניתוחים קיסריים
  • מצב וולד טוב יותר
  • שביעות רצון גבוהה יותר מהלידה
  • שימוש פחות בחומרי זירוז (פיטוצין)
  • 40% פחות שימוש במלקחיים
  • 60% פחות שימוש באפידורל ועוד

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן