מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

תזונת תינוקות: טעם של אופטימיות זהירה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 28/10/2012
תזונת תינוקות: טעם של אופטימיות זהירה

רגע לפני המעבר מהנקה או תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) למזון לתינוק, ואחרי שקראתם ולמדתם כל מה שאפשר כדי להתחיל בשמחה ובהצלחה – עוד כמה הערות של בטיחות וזהירות, שאף פעם לא מזיקות

עוד רגע יפער הקטנטן המתוק שלכם את פיו אל טעימת המחית הראשונה בחייו. בננה, אבוקדו, בטטה או קישוא – זה עומד להיות מרגש, מצחיק, לפעמים קצת מתסכל. נפלא לחשוב שהטעימות הראשונות הן היסודות שעליהן נבנית הסקרנות הקולינרית של האדם הצומח מולכם, האהבות והשנאות שלו בכל הקשור למזון. לפני שתתחילו, כדאי שתדעו למה לשים לב, וממה להיזהר.

 
"אצלנו לא מכריחים"
זהו כלל חשוב ונכון. חשוב מאד שלא תכריחו את תינוקכם לאכול, "לגמור מה שיש בצלחת" או לאכול את מה שאינו רוצה. ההעדפות שלו הן שלו, ועליכם לכבד אותן. סוד ההצלחה בכל הקשור לתזונת תינוקות הוא הצעה, שיתוף וחיקוי באווירה טובה, ולא אילוץ. הגישו לתינוק מאכלים שאתם נוהגים לאכול (באופן המתאים לו, כמובן) בטמפרטורה ובמרקם נוח. כשהוא יראה עד כמה אתם נהנים מהמזון, ומהסעודה בצוותא סביב השולחן - הוא ישמח להצטרף אליכם.
 
"לא בידיים?" – דווקא כן!
ההתנסות של אכילה בידיים היא חשובה וחיונית לתינוק. תנו לו לחוש באצבעותיו את המזון ואת המרקמים השונים, והקפידו שיעשה זאת בידיים נקיות. המעיטו שימוש בבקבוקים, תנו לילדיכם כלי אוכל – צלחת, כוס וכף –   ולמדו אותו, לאט ובסבלנות, כיצד לעשות בהם שימוש נכון. נשפך? התלכלך? אין דבר. זה קורה בהתחלה. כך לומדים.
 
תזונת תינוקות בריאה: כמה שפחות מלוח
משרד הבריאות ממליץ לצמצם ככל האפשר את הוספת המלח או אבקות המרק בעת הכנת מזון לתינוק. אל תעשו שימוש מופרז במזונות עשירים בנתרן (חטיפים מלוחים) והשתדלו להמעיט במזון תעשייתי מוכן. אוכל ביתי מבושל וטרי הוא הבחירה הטובה והבריאה ביותר עבור תינוקכם.
 
להתראות, מיקרוגל
אסור בתכלית האיסור לחמם מזון לתינוקות במיקרוגל. זאת משום שהחימום אינו מתבצע באופן אחיד, ועלול לגרום לתינוקכם לכוויות בפה. אנא קחו זאת בחשבון ונקטו משנה זהירות, ועדכנו גם את המטפלת, סבא וסבתא וכל מי שעשוי לתת לתינוקכם לאכול בשלב זה של חייו. 
 
ילדים קטנים – חתיכות מזון גדולות
לא פעם אנו שומעים בחדשות על תינוק או תינוקת שנחנקו מנקניקייה, פיצוחים או סוכרייה קשה – ומזדעזעים. תאונות אלו בתזונת תינוקות ופעוטות ניתן למנוע. חשוב מאד לדעת: מאכלים מסוימים עלולים לגרום לחנק אצל ילדים שגילם פחות מחמש שנים. לפי הנחיות משרד הבריאות, אין לתת מזונות כגון פירות וירקות קשים, ענבים, נקניקיות, סוכריות, פיצוחים, דגים עם עצמות - אלא אם מצמצמים את הסכנה הנשקפת מהם על-ידי חיתוך לחתיכות קטנות, ריסוק, גירוד או טחינה. גם כשאתם מתארחים עם ילדיכם בבתים אחרים, השגיחו פן יכניסו לפה מזונות המסוכנים להם. זהירות מונעת אסון, וכמאמר הפתגם הנפוץ (בתרגום חופשי מאנגלית): "עדיף להיות זהירים, מאשר מצטערים!". 


המידע מוגש מטעם חברת סימילאק. למעבר לאתר החברה ולמידע אודות סימילאק קומפורט לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן