מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

מכשירי אדים עלולים להיות מסוכנים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 8/11/2012
מכשירי אדים עלולים להיות מסוכנים

משרד הבריאות קורא להורים להקפיד על שימוש נכון במכשיר האדים הקרים שבביתם, זאת בשל עליה בדיווחים על מקרים בהם נתגלה חיידק הליגיונלה במכשיר האדים

בחודש מרץ 2012 נפטר תינוק בן 4 חודשים לאחר שנדבק בחיידק הליגיונלה, ככל הנראה משימוש במכשיר אדים בחדרו. בחודשים האחרונים הגיעו למשרד הבריאות דיווחים אודות מקרים נוספים בהם נתגלה החיידק במכשירי אדים, לכן כעת קורא משרד הבריאות להורים לטפל היטב במכשיר האדים שברשותם, לנקות אותו היטב ולהקפיד להשתמש אך ורק במים מורתחים שעברו תהליך צינון.

 

חיידק הליגיונלה עלול לגרום להיווצרותה של מחלה זיהומית בריאות, אשר פוגעת בעיקר באנשים מבוגרים, אנשים אשר חולים במחלות אשר גורמות לבעיה במערכת החיסונית של גופם וגם עלולה לפגוע באנשים אשר סובלים ממחלות שונות בדרכי הנשימה. 
 

חיידק הליגיונלה הוא חיידק הנחשב לנדיר והוא מתפתח בתוך מקורות מים שונים, ביניהם מים עומדים (בדומה למי מזגנים, בריכות, ביצות ועוד). חשוב להבין כי לא כל מי שידבק בחיידק יפתח את המחלה וכי לא מדובר בחיידק אלים. לרוב מי שיפגע מהחיידק הם אותם אנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה או תינוקות קטנים אשר המערכת החיסונית שלהם לא סיימה להתפתח כמו שצריך. 

 

 

כיצד תשמרו על מכשיר האדים שלכם נקי ובטוח לשימוש?
 

1. קראו את הוראות האחזקה של המכשיר שרכשתם בעיון ומלאו אחר ההוראות המתאימות למכשיר שרכשתם. לרוב תמצאו בהוראות הנחיות לניקוי ותחזוק המכשיר.
 

2. הקפידו להחליף את המים במכשיר בכל יום.
 

3. הקפידו לשטוף את המכשיר במים וסבון במשך 20 דקות לפחות אחת לשבוע. לאחר השטיפה הקפידו להניח לו להתייבש היטב ורק אז תחזירו אותו לשימוש.
 

4. הבסיס של המכשיר עלול להתמלא באבנית, חשוב לטפל בה ולנקות אותה בזמן בטרם היא מצטברת בכמות גדולה.
 

5. חשוב להבין כי המכשירים אותם רוכשים כיום בחנויות בישראל הם לרוב מדגם סיני וזול. ברוב המכשירים שנקנו בעבר היה צורך גם בשימוש בפילטר מיוחד אותו היה להחליף מעת לעת. כיום המכשירים מגיעים עם מסננים אך אין זה אומר שאין צורך לנקות אותם וחשוב מסיבה זו לקרוא היטב את הוראות היצרן.
 

6. מומלץ להכניס אל המכשיר מים מורתחים, מכיוון שהחיידק איננו שורד במים מורתחים. 

למידע נוסף אודות חיידק הליגיונלה ושימוש נכון במכשירי אדים - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן