מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

רילוקיישן בהריון: איך ללדת בחו''ל ולקבל כל מה שצריך

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/3/2015
רילוקיישן בהריון: איך ללדת בחו''ל ולקבל כל מה שצריך

האם אישה שילדה בחו"ל זכאית לדמי לידה? וגם מה הם הביטוחים והכיסויים שחשוב לדאוג להם בטרם עוברים לגור בארץ זרה בעת הריון

מתכוננים לרילוקיישן משפחתי בחו"ל? המעבר לעבודה או עסקים מעבר לים כרוך בשינויים ובתהפוכות מבחינה מקצועית, משפחתית ואישית. מעבר משפחתי מצריך התארגנות רבה, וטיפול מקדים בנושאים כדיור, מסגרות חינוך, ביטוחים ובריאות בני המשפחה. מעבר בעת הריון או הריון בעת השהות בחו"ל מחייב התייחסות מיוחדת. לפניכם טיפים שיסייעו לעבור את התקופה המשמחת ואת הלידה הצפויה בבריאות ובשלום.

 
- קבלת דמי לידה מביטוח לאומי: אישה זכאית לקבלת דמי לידה מביטוח לאומי אף אם ילדה מחוץ לגבולות ישראל, וזאת אם היא אזרחית המדינה שחוזה העבודה שלה נקשר בישראל (גם אם היא עובדת מחוץ לישראל). כמו כן, תושבת ישראל או אישה של תושב ישראל שילדה בחוץ לארץ, זכאית למענק לידה ולהחזר על הוצאות אשפוז. את הטפסים ניתן להוריד באתר הביטוח הלאומי ויש להגיש תוך 18 חודשים במקרה של מענק לידה ואשפוז, ותוך 12 חודשים במקרה של דמי לידה. 
 
- ביטוח רפואי: מעסיקים ועובדים רבים סבורים כי ביטוח נסיעות רגיל עשוי להספיק במקרה של שהות ממושכת בחו"ל במקרים של רילוקיישן. עם זאת, במקרים של מעבר ארוך טווח לרגל עבודה או מגורים, מומלץ להישען על ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל המותאם לתנאי רילוקיישן, ומעניק כיסוי מלא בענייני בריאות יומיומיים. ביטוח נסיעות סטנדרטי מכוון לתת מענה ליוצאים לתקופה קצרה, ומבקשים הגנה ביטוחית במקרים של פציעה, תאונת דרכים, צורך בפינוי מיידי וכו'. ביטוח רפואי המותאם לרילוקיישן מעניק כיסוי ומענה להיבטי הבריאות היומיומיים ובהם ביקורים אצל רופא משפחה, בתי מרקחת, טיפת חלב וכמובן, במקרה של הריון - בדיקות במהלך ההיריון, שירותי טיפת חלב והתפתחות הילד, חיסונים וכו'. 
 
- רכישת כיסוי נלווה להריון ולידה: מאחר והריון ולידה אינם מחלה או אירוע בריאות שלילי, הכיסויים הנוגעים להריון ולידה ניתנים בדרך כלל במסגרת הרחבה של פוליסת הביטוח השגרתית. עם זאת, רוב הביטוחים כוללים תקופת המתנה של 12 חודשים מרגע רכישת הביטוח ועד לתחילת הכיסוי על צרכים בתקופת ההיריון. מסיבה זו, מומלץ להתעניין ולרכוש כיסוי המתאים למקרי הריון ולידה גם אם אתם יוצאים מהארץ בלא הריון צפוי באופק, וגם אם אתם מתכננים הריון בטווח שנות השהות בחו"ל. בנוסף, שימו לב למשך הכיסוי - ישנם כיסויים שאינם מלאים ומגיעים רק עד שבוע 32, למשל. 
 
- המשכיות ביטוחית: על פי חוקי מדינת ישראל, אזרחים היוצאים את גבולות המדינה לתקופה שעולה על שנתיים (כלומר, עשרים וארבעה חודשים), יידרשו עם שובם להירשם מחדש לאחת מקופות החולים, על מנת להוסיף ולקבל את שירותי הבריאות בישראל. חלק מקופות החולים דורשות תקופת אכשרה של מספר חודשים, עד כניסת הביטוח המלא לתוקף. ביטוח נסיעות רילוקיישן עשוי לגשר על תקופת האכשרה ולהבטיח את שלומכם ובריאותכם לכל אורך התקופה. 
 
- תקופת המתנה או אכשרה - מה עדיף במקרה של הריון? אם אתם כבר בהריון או עומדים בפני תקופת רילוקיישן שבה יתכן ותזכו להיות בהריון - שימו לב לפרטים הקטנים! מרבית הביטוחים כוללים תקופה של המתנה או תקופת אכשרה בנות שנים עשר חודשים. ההבדל בין השתיים עצום! תקופת המתנה משמעה שברגע שהיא מסתיימת, הביטוח מתחיל לכסות את ההוצאות, גם אם הכניסה להריון היתה לפני תום תקופת ההמתנה. במקרה של תקופת אכשרה - הביטוח אינו מכסה הריון שהחל במהלך תקופת האכשרה. על כן, אם מוצעות לכם פוליסות בעלות תקופת המתנה או אכשרה דומות - העדיפו תקופת המתנה על פני תקופת אכשרה. 
 
תקופת ההיריון היא מסעירה, מבלבלת, בלתי צפויה, מרגשת ומשמחת, ועשויה להיות מעניינת ומאתגרת אף יותר בעת שהות ממושכת בחו"ל. זכרי לדאוג לשלומך, לסידורים ולכיסויים המתאימים, שיאפשרו לך לעבור את התקופה היפה הזו בבריאות ובהצלחה!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן