מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

כיצד תסייעו לילדים ממשפחות נזקקות?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/2/2017
כיצד תסייעו לילדים ממשפחות נזקקות?

תרומת בגדים, מתן סיוע רפואי, תרומת מוצרי מזון בסיסיים ועוד - כך תוכלו לעזור למשפחות חסרות אמצעים לגדל את ילדיהן

משפחות רבות מאוד חיות בישראל מתחת לקו העוני. מכיוון שהילדים של היום הם האזרחים המבוגרים של מחר, העוני שהם שרויים בו היום משפיע כבר על דמותה של ישראל בשנים הבאות. זו הסיבה שהשקעה ברווחת הילדים היא לא רק חסד לזולת אלא השקעה בעתידה של החברה הישראלית. 

 
עמותות רבות בישראל מקדישות את פעילותן בדיוק למטרה זו. הן מעניקות שירותים רבים ומעודדות אנשים לצאת להתנדבות למען משפחות נזקקות. מי שמעוניין לסייע למשפחות אלה לגדל את ילדיהן מוזמן להתנדב לעמותות ולסייע באמצעותן במגוון תחומים.

מהם תחומי הסיוע החשובים בעיקר לילדים?  

 
מזון - זהו הסיוע הבסיסי ביותר שניתן להעניק לילדים. ברבים מהבתים אין להורים את האפשרות להעניק לילדיהם תזונה שתספק להם את כל המרכיבים הדרושים לגדילה תקינה. ניתן לתרום מוצרי מזון בסיסיים באופן קבוע, שבועי או חודשי, או במבצעי התרמה מיוחדים שנעשים לרוב סביב חגי ישראל.   
 
בגדים ושמיכות - בגדים הם תרומה נדרשת בעיקר בחורף. אם בקיץ ניתן להסתדר בקניית בגדים בזול, בחורף ילדים זקוקים לבגדים חמים ויקרים יותר. לכן הסיוע הטוב ביותר הוא תרומת מעילים, נעלי חורף, גרביים וגופיות חמות. מוצר נדרש נוסף הוא שמיכות פוך וצמר. 
 
מוצרי חימום - החורף הוא זמן קש עבור משפחות נזקקות. פעמים רבות הן אינן יכולות לשלם את חשבון החשמל עבור צריכה גבוהה בחודשים הקרים ולעתים אינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש אמצעי חימום. לכן תרומה חשובה היא גם תשלום של חשבון חשמל או לפחות סיוע בו וגם תרומה של מוצרי חימום שונים.
 
השכלה ולימודים - לאחר הדאגה לתנאי הקיום הבסיסיים, חינוך והשכלה הם הדברים החשובים ביותר לילדים ממשפחות נזקקות על מנת שיוכלו לצאת בעצמם ממעגל העוני כאשר יתבגרו. סיוע בלימודים, חונכות צמודה שתספק את העידוד הדרוש, שלעתים ההורים עצמם מתקשים להעניק במצבם, הם דרך מצוינת לסייע לילדים. 
 
שירותים רפואיים - ידי במשפחות נזקקות אינם מקבלים פעמים רות טיפול הדרוש לבעיות רפואיות מסוימות. חוסר מודעות וחוסר נגישות לשירותים רפואיים מקשה על קבלת הסיוע. לכן התנדבות של אנשי מקצועות הרפואה השונים יכולה לשנות את חייהם של ילדים ולמנוע סבל ארוך שנים. למשל, תיקוני שיניים, התאמת משקפיים וטיפול בבעיות אחרות, נדרשים מאוד. כמו כן, ילדים רבים במעגל העוני זקוקים לסיוע נפשי, לבד ובמסגרת משפחתית. ניתן לסייע על ידי מתן טיפול משפחתי שיוכל לסייע למשפחה כולה להתמודד עם מצבה ולהתארגן טוב יותר.
 
ייעוץ כלכלי - משפחות רבות הגיעו למצב כלכלי קשה מתוך חוסר מודעות לניהול נכון של תקציב הבית. כאשר המשכורות נמוכות מלכתחילה, ניהול לא נכון של התקציב יכול להוביל מהר מאוד למצב כלכלי קשה. אנשי מקצוע מתחום זה יכולים לסייע רבות בהנחיה של משפחה כיצד לעשות זאת טוב יותר. 
 
פעילות פנאי - משפחות נזקקות פעילות פנאי כמעט שאינה קיימת. התקציב המשפחתי מוקדש לצרכים הבסיסיים ביותר וגם הסיוע ניתן קודם כל על מנת למלא את אותם צרכים. עם זאת, פעילות פנאי של משחקים, טיולים ובילויים חשובה מאוד להתפתחות תקינה ולגדילה טובה של הילדים משפחות אלה. לכן סיוע בתחום הזה הינו מועיל מאד.

צעצועים ומשחקים - הילדים כבר גדלו ואין להם צורך בכל אותם משחקים אשר מעלים אבק בחדר. זוהי הזדמנות מצוינת לתרום את אותם צעצועים, ספרים ומשחקים - לילדים שכן זקוקים להם.
 

 

איך תורמים ולמי מוסרים?
 

יש מקומות רבים להם ניתן לתרום, ראשית תלוי מהיכן אתם בארץ.

 

תמיד ניתן לפנות לסניפים של ויצ"ו או נעמת באזור שלכם.

בנוסף חיפוש קצר בגוגל יעלה לכם רשימה של עמותות שונות הפעולות ברחבי הארץ, כגון: פתחון לב, ארגון לתת, חסדי נעמי, חברה טובה, מאיר פנים, כח לתת ועוד – לכולן אתרי אינטרנט, פשוט היכנסו אליהן וצרו עמן קשר. בחלק מן האתרים יש מידע לגבי סניפים, נקודות בהן ניתן לתרום בגדים וצעצועים ועוד.

חיפוש בפייסבוק יעלה לכם קבוצות המרכזות תרומות באזורים שונים בארץ, פשוט רשמו תרומות ואת שם האזור וסביר להניח שתמצאו כבר קבוצה מתאימה (אם לא באזור שלכם אז באזור לא רחוק).

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן