מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > הנקה

כמה זמן לוקח להניק?

מאת: יעלה דגן | פורסם: 17/1/2017
כמה זמן לוקח להניק?

האם תינוק אמור לינוק 40 דקות או 2 דקות בלבד? מה יכול לגרום לשינויים במשך זמן ההנקה? ותשובות לשאלות נוספות בנושא

תינוק יונק בין 6-12 פעמים ביממה, תלוי גם באיזה משקל הוא נולד. ככל שיהיה קטן יותר, הוא ידרוש לינוק יותר פעמים ביממה. בימים הראשונים ועד בערך שבועיים שלושה הראשונים להנקה, יאכל התינוק בדרך כלל לעתים קרובות מאוד, עד כדי כל שעה וחצי שעתיים.
 
משך ההנקה בשבועות הראשונים הוא ארוך. הנקה יכולה להמשך חצי שעה ויותר. לפעמים זמן קצר לאחר שסיימת להניק, התינוק ירצה שוב לאכול. כאשר התינוק גדל, משך ההנקה מצטמצם. ככל שיתחזק המציצות תהיינה חזקות יותר, והתינוק יסיים את ארוחותיו בזמן קצר יותר.
 
 
כמה זמן לוקח לתינוק לינוק?
 

נתון זה משתנה מילד לילד מהנקה להנקה ותלוי בגורמים שונים, ביניהם:

·     ביסוס אספקת החלב.

·     כמה זמן לוקח לרפלקס ירידת החלב לפעול (חלב יורד בזרם חזק).

·     תלוי כיצד התינוק מחובר לשד ואם החיבור נכון ואפקטיבי.

·     משתנה אם התינוק ישנוני או מוסח בקלות.

·     כמה זמן מתוך זמן החיבור, התינוק יונק ובולע, בניגוד למציצה לשם הרגעה. תינוק יכול להיות מחובר לשד 40 דקות אך מתוכם הוא יונק 2 דקות בלבד כאשר ישתחרר מהשד יהיה עדיין רעב.

· תלוי בגיל התינוק - כאשר הוא גדל, ההנקה יותר אפקטיבית. כך שיתכן שתינוק בוגר יאכל בן 5 ל-10 דקות מכל צד, לעומת תינוק שיאכל 20 דקות מכל צד.

בכל הנקה חשוב להקפיד על חיבור נכון. חשוב למקם את התינוק כך שהפטמה תהיה מול אף התינוק, להמתין שהתינוק יפתח פה גדול (כמו פיהוק גדול) ובשנייה זו לחברו. כך הוא יכניס חלק גדול מרקמת השד - את העטרה לתוך הפה ולא יתפוס רק את הפטמה. במצב זה הגירוי ליצירת חלב הוא אופטימלי. אם נראה לך שההנקה קצרה או ארוכה מדי, חשוב להתייעץ עם יועצת הנקה או אחות טיפת חלב.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן