מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

דיקור סיני לתינוקות – מה כדאי לדעת?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/4/2016
דיקור סיני לתינוקות – מה כדאי לדעת?

דיקור סיני יכול לסייע לילדים שלכם להתגבר על שלל מחלות ובעיות רפואיות שונות. בואו ללמוד על השיטה ולקבל טיפים לבחירת מטפל מקצועי

מחלה של תינוק היא תמיד סיטואציה מלחיצה: גם אם מדובר בילד רביעי במשפחה, וההורים כבר ראו הכל ולא מתרגשים מכלום, עדיין המחזה של תינוק זעיר מתפתל מכאבים גורם הן לעוגמת נפש וצער (מתוך הזדהות עם סבלו), הן לפגיעה בשגרת היומיום ואובדן ימי עבודה והן ללחץ (שמא מדובר במחלה קשה יותר מ"סתם" דלקת או חום). דיקור סיני לתינוקות מסייע לגוזלים הרכים לא רק להחלים מהר יותר, אלא גם מפחית במידה משמעותית את הסיכוי ללקות שוב בדלקת או במחלה ובעצם הופך את הסיטואציה המלחיצה של תינוק חולה לנדירה למדי.

 
דיקור סיני יעיל עבור שורה ארוכה של מצוקות: דלקות אוזניים, דלקות עיניים, אלרגיות, חום, הפרעות שינה, הצטננויות חוזרות ונשנות, שיעול כרוני, כאבי בטן, ריפלוקס, עצירות ועוד מחלות ומצוקות רבות אחרות, פיזיות וכאלה על רקע רגשי. דיקור סיני לתינוקות נחשב אפקטיבי במיוחד, שכן התינוקות רגישים מאוד – לטוב ולרע – כך שמצד אחד הם חולים יותר אך מצד שני לטיפול יש השפעה חזקה ומיטיבה במיוחד על המערכת האנרגטית שלהם.
 
איך עובד דיקור סיני לתינוקות ואיך מתגברים על הפחד מהמחט?
 
דיקור סיני לפעוטות ולתינוקות דומה לדיקור למבוגרים, עם כמה הבדלים קטנים (אך משמעותיים). 
 
הבדל אחד בין הדיקור למבוגרים לבין הדיקור לתינוקות בא לידי ביטוי בשלב האבחון – אצל התינוקות נבדקים אזור הבטן (באמצעות מישוש), עור הפנים (באמצעות התבוננות קפדנית), הטמפרטורה של הגוף באזורים שונים וכן הווריד באמצע במורה. בנוסף, עוברים ההורים תשאול מקיף הן לגבי התינוק והן לגבי המשפחה כולה (מפני שלפעמים מתח במשפחה גורם להתפרצות מחלות אצל התינוק).
 
גם הטיפול עצמו שונה מעט מזה של המבוגרים: בדיקור למבוגרים מוחדרות המחטים לעומק רב יותר ולפרקי זמן ממושכים יותר, בעוד שאצל התינוקות – מאחר שהמערכת שלהם מגיבה בעוצמה רבה לטיפול – אין בכך צורך וניתן להוציא את המחטים אחרי זמן קצר מאוד.
 
על פי הניסיון המצטבר של מטפלים בדיקור סיני התינוקות עצמם, רובם ככולם, אינם חוששים ממחטים – ובפרט לא מאלה הדקיקות המשמשות לדיקור (למעשה הם מרגישים עקצוץ קל ותו לא). ההורים עצמם חוששים לעיתים מהמחט המוחדרת אל הגוזל, ועל מנת להפוך את הטיפול לקל עבורם, אולי כדאי שהם יעניקו גם לעצמם טיפול סיני.
 

 
איך לבחור מטפל בדיקור סיני?
 
כל תינוק הוא אוצר קטן, וככזה יש להפקידו אך ורק בידיים המקצועיות והמנוסות ביותר – חשוב לבחור במטפל בדיקור סיני שהוא לא רק עתיר ניסיון וידע באופן כללי, אלא איש מקצוע המתמחה בטיפול בגיל הרך בעל ניסיון מוכח בטיפול בילדים ובתינוקות (שכן כאמור ישנם הבדלים בין דיקור סיני לתינוקות לבין טיפול שכזה במבוגרים).
 
הדרך הטובה ביותר למצוא מטפל מוצלח היא באמצעות המלצות של מכרים (או מכרים של מכרים), וחשוב שהקליניקה של אותו מטפל תהיה מקום נעים ונינוח שהתינוק יחוש בו בנוח – על-מנת שהדיקור יהיה אפקטיבי והתינוק, ואיתו כל המשפחה, יזכו לאיכות חיים אמיתית. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן