מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

ביוקורד ללקוחות: אם לא תשלמו המנות יופשרו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/1/2013
ביוקורד ללקוחות: אם לא תשלמו המנות יופשרו

(צילום: צילום מסך לוגו)

בעלי "ביוקורד", בנק הדם הטבורי, שלח בסוף השבוע הודעה ללקוחותיו בה נכתב כי "דרישות משרד הבריאות לא מקובלות עלי - שלמו עוד או שמנות הדם יושמדו" ממשרד הבריאות נמסר: "אין אמון בשחם, מתייעצים עם משרד המשפטים"

בנק הדם הטבורי "ביוקורד", מסר ביום חמישי האחרון ללקוחותיו כי הוא דוחה את הוראותיו של משרד הבריאות, אשר קוראות להם להפסיק את פעילות ביוקורד ולהעביר בתוך 30 יום כ-2,400 מנות דם טבורי שברשותם לבנק טבורי אחר אשר עמו הם יגיעו להסדר. מיקי שחם, הבעלים של חברת "ביוקורד", איים במרומז על לקוחות אותו בנק החיים ואמר כי מי שלא ישלם 1000 שקלים עבור "מניית חבר" בבנק ביוקורד (זאת מעבר לתשלום הרגיל) - המנות שלו יהיו בסכנת השמדה.
 

החלטת משרד הבריאות להפסיק את פעילות הבנק, נבעה מתוצאות ביקורת שנערכה במקום ובה נמצאו ליקויים שונים. בנוסף נחשף כי לביוקורד אין מנהל רפואי ואף לא מערך אבטחת איכות מתאים. בביקורת התכלה כי חלק ממנות הדם אשר מופקדות ברשות הבנק, נשמרות במקפיא אשר נמצא במחסן רהיטים בראשון לציון, זאת למרות שהחברה מצהירה עי כל המנות נשמרות במרכז רפואי.
 

שחם כתב ללקוחות מכתב, בו נכתב כי "המשמעות של היום הנורא שמעבר לדלת, הינה שבאחת, ללא התראה מוקדמת, ייעצר זרם החשמל וזרם החנקן למקפיאים, שמשמעותם תחילת הפשרה מיידית של אלפי המנות", עוד הוסיף שחם ש "תחילת הפשרה כזו היא נקודת אל חזור, בלתי הפיכה, שהרי מנה שהחלה להפשיר אין ניתן עוד להקפיאה מחדש לעולם ואין ניתן עוד לעשות בה כל שימוש רפואי".
 

משרד הבריאות חסר אונים מול המצב ולעיתון "the marker" מסרו בתגובה כי "לצערנו אין לנו שום יכולת לסמוך יותר על הנהלת ביוקורד שתעשה את הדבר הפשוט של שמירת המנות בתנאים שמשרד הבריאות דורש, ובאופן שמבטיח את חיוניותם כאשר יזדקקו להם הלקוחות בבוא העת". במשרד הבריאות ממתינים ומקווים ששחם יסכים בסופו של דבר לעמוד בדרישות משרד הבריאות ויסייע בהעברת מנות הדם עד לקליטתן בבנק טבורי אחר.
 

לקוחות חברת "ביוקורד" לא מחכים בשקט והם כבר מתאגדים ואף הקימו קבוצה בפייסבוק שמטרתה להלחם בפרשה. חברות האשראי מאפשרות ללקוחות לבטל את כל התשלומים שעדיין לא שולמו.

איך בוחרים בנק טבורי? לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן