מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > לידה

מה הן לידות חריגות?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/10/2017
מה הן לידות חריגות?

כולנו מקווים ללידה רגילה ונטולת סיבוכים, אך מה זה אומר כאשר משהו בדרך מסתבך ואנחנו מבינים שאנחנו עומדים בפני לידת עכוז, לידת ואקום או לידת מלקחיים?

לידת עכוז
    

לידת עכוז הנה לידה בה התינוק נולד כשעכוזו מוביל. לידה כזו קשה יותר מלידה רגילה והסיכויים לסיבוכים גבוהים יותר. אם התינוק גדול, מעדיפים ליילד את התינוק בניתוח קיסרי. אם התינוק בגודל ממוצע ניתן ללדת בלידה רגילה וללא סיבוכים.

היפוך - פעולה המתבצעת על ידי רופא מיילד בה מסובבים את העובר בתוך הרחם כדי שראשו יפנה כלפי הנרתיק. פעולה זו מבוצעת מספר ימים לפני הלידה ובמקרים רבים בהצלחה רבה. לעיתים מתהפך העובר בחזרה למצג עכוז, ואז תתבצע הלידה בניתוח קיסרי. (ראו פירוט לגבי ניתוח קיסרי במאמר נפרד).
    
    
לידת מלקחיים
    
זו היא לידה מכשירנית בה משתמשים במלקחיים - מכשיר מתכתי דמוי שתי כפות גדולות, המותאם לראש התינוק. כאשר האם אינה מצליחה לדחוף את ראש התינוק החוצה בכוחות עצמה או כאשר התינוק במצוקה, מושך הרופא המיילד את ראש התינוק בעזרת המלקחיים דרך תעלת הלידה כלפי מטה,   וכאשר הראש יוצא, מסירים את המלקחיים והלידה ממשיכה כרגיל. לחץ המלקחיים על ראש התינוק עלול ללחוץ על עצב הפנים ולגרום לשיתוק זמני, וגם עלול לפגוע בתעלת הלידה, ולכן השימוש בהם הוא רק כשיש צורך אמיתי.
    
    
לידת ואקום
    
לעיתים יחליט הרופא המיילד להשתמש בואקום במקום במלקחיים. ואקום - שולפן ריק, מכשיר הנראה כמו כיפה המחוברת למשאבת ואקום. הרופא מניח את הכיפה על ראש התינוק הנמצא בתוך תעלת הלידה ובעזרת משאבת הואקום מושך את התינוק כלפי מטה. בלידת ואקום יראה ראש התינוק מוארך ולפעמים עם המטומה )דימום תת עורי( בקודקוד באזור הנחת הכיפה. אחר מספר ימים נספגת ההמטומה ומראה הראש חוזר לנורמלי.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן