מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > בחירת מטפלות וגן ילדים

איך בוחרים בייביסיטר? המדריך להורה החושש

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
איך בוחרים בייביסיטר? המדריך להורה החושש

מה הן הנחיות ארגון בטרם לבחירת בייביסיטר? מה חשוב לבצע בבדיקת ההכרות? איך בוחרים בייביסיטר אמינה? ומידע חשוב נוסף בנושא

גם אם תבטיחו לא לעזוב את הילד שלכם אפילו לרגע אחד, בסופו של דבר יגיע הרגע בו תצטרכו לצאת מהבית לאירוע משפחתי, לאירוע בעבודה, להצגה עם הילד הגדול או לכל מקום אחר אשר דורש מכם להזעיק עזרה של מבוגר אחראי לבית למספר שעות. גם אם יש לכם הורים, חברים ובני משפחה מדהימים ותומכים, במציאות תגלו במהרה שהם לא תמיד זמינים. 
 

תמיד טוב לדאוג לבייביסיטר אחת לפחות שתהיה זמינה לעת צרה, מישהי שאתם סומכים עליה, מכירים אותה, שהיא מכירה את הילד ושאתם יודעים שברגע האמת יהיה לכם קל "לשחרר" ולהשאיר את הילד עמה.
 

הבייביסיטר האידאלית
 

בייביסיטר מוכרת או אחת עם המלצות היא תמיד האופציה המועדפת. זו יכולה להיות הבית של השכנים, סייעת מהגן, בייביסיטר שמבקרת באופן קבוע אצל חברה טובה ועוד. תמיד מומלץ לבחור במישהי שכבר יצא לכם קצת להכיר אותה, שאתם יודעים מאיפה הגיעה ולאן היא הולכת, מישהי שתוכלו לסמוך עליה כאשר אתם משאירים בידיה את הבית שלכם ואת האוצר הקטן שלכם.
 

כאשר בוחרים בבייביסיטר שאתם מכירים לרוב ניתן להיות רגועים יותר, לכן תמיד כדאי להתחיל עם מישהי כזו.
 

מה צריך להיות גיל הבייביסיטר?
 

על פי הנחיות ארגון בטרם:

 

1.      בחרו שמרטף שגילו 12 שנים ומעלה להשגחה על ילדים מעל גיל שנתיים.
2.      בחרו שמרטף שגילו 14 שנים ומעלה להשגחה על פעוטות בני פחות משנתיים.
 

מומלץ מאוד להפעיל שיקול דעת בעת בחירת הבייביסיטר. לדוגמה ילדה בת 12 שיש לה אחים קטנים, סביר להניח שגם יש לה גישה לתינוקות ולילדים. יחד עם זאת ישנן גם ילדות בנות 16-17 שאולי גדולות יותר אך לא ידעו כיצד להתמודד עם החלפת חיתול, תינוק בוכה ועוד.
 

המלצות וניסיון
 

כדאי לבחור בבייביסיטר שקיבלתם עליה המלצות מאנשים שהעסיקו אותה בעבר. כך תוכלו לדעת שהיא אכן אחראית, שיש לה ניסיון עם ילדים ושאתם יכולים להיות יחסית שקטים.

 


 

פגישות הכרות והכנה
 

תמיד מומלץ להזמין את הבייביסיטר לפחות פעם אחת לביתכם בטרם תשאירו אותה לבד עם הילד/ים. בפגישות ההכנה כדאי לערוך שיחה קצרה בכדי להכיר קצת יותר טוב את האדם, לערוך מעין תיאום ציפיות לגבי מה התפקיד שלה מבחינתכם, מה אתם מצפים ממנה לעשות בעת היעדרותכם מהבית ועוד.
 

בעת פגישת ההכרות חשוב שהבייביסיטר תכיר את הילד שעליו היא עתידה לשמור. כך הילד לא יראה בה אדם זר לחלוטין, תוכלו לבחון את הדינמיקה בין השניים או לבדוק כל סיטואציה אחרת שנראית לכם חשובה.
 

חשוב לציין בפניה מידע שימושי חשוב, כגון:
 

היכן ממוקם מכשיר הטלפון בבית.

היכן ניתן למצוא מספרי טלפון לשעת חירום (מספר הטלפון שלכם, של קרובי משפחה, מגן דוד אדום, מכבי אש, מרכז הרעלות של בית החולים הקרוב ועוד.

רצוי להראות לה היכן ממוקמת ערכת העזרה הראשונה בביתכם.

להראות לה היכן ממוקם ארון החשמל.

לציין בפניה הוראות מיוחדות הקשורות לילד - מה הם המשחקים שאוהב, מתי אמור ללכת לישון, כיצד להכין לו אוכל במידה ואמור לאכול, היכן החיתולים ועוד.

חשוב מאוד להצביע על מקומות ומצבים המועדים לסכנה, כגון: מקומות בהם אסור להשאיר את הילד לבדו, דלתות שחייבות להיות נעולות וסגורות, תעלולים שהילד עלול לבצע ועלולים לסכן אותו, מאכלים שעלולים לסכן אותו ועוד.

 

חשוב מאוד - אל תשכחו להשאיר לבייביסיטר מפתח לבית. פעמים רבות הורים, מתוך הרגל, יוצאים מהבית ונועלים מבלי להשאירו.
 

הקפידו לציין בפניה מתי אתם עתידים לחזור הביתה ובדקו ששעת החזרה שלכם מקובלת עליה.
 

תשלום ומידע רלוונטי
 

באזורים שונים ברחבי הארץ דורשים תשלום שונה עבור שעת בייביסיטר. לרוב המחירים נעים בין 20-35 שקלים. המחיר משתנה בהתאם לניסיון של הבייביסיטר, גילה, אזור המגורים, השעה שבחרתם להשאיר אותה (לדוגמה שמירה על ילד ער בשעות אחה"צ עלולה להיות יקרה משמירה על ילד ישן בשעות הערב).
 

חשוב לוודא שיש לה דרך להגיע אל ביתכם ולוודא שגם יש לה איך לחזור. במידת הצורך תצטרכו לאסוף אותה ולהחזיר אותה לביתה. זכרו, גם היא ילדה של מישהו וחשוב לדאוג גם לה.
 

הקפידו לתת לה להרגיש בבית, הציעו לה לאכול, לשתות, הראו לה כיצד להפעיל את הטלוויזיה ועוד.
 

זכרו, בייביסיטר היא לא עוזרת בית, לכן אל תצפו שתעשה כלים, תקפל כביסה או תבצע כל עבודת בית אחרת שלא קשורה לשמירה על ילדכם. במידה וכן תרצו שתכין לילד ארוחת ערב/צהריים דאגו לתאם זאת עמה ובדקו שזה בסדר מבחינתה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן