מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

שירותי 'מיילדת אישית' יופסקו בכל בתי החולים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/2/2013
שירותי 'מיילדת אישית' יופסקו בכל בתי החולים

שירות "מיילדת אישית", אשר ניתן בתשלום כמעט בכל בתי החולים בישראל, יופסק בהחלטת משרד הבריאות אשר מסר ש"לא ייתכן שתהיה העדפה של יולדות תמורת תשלום"

החל מה-1 באפריל, במסגרת החלטת משרד הבריאות, יופסקו שירותי "מיילדת אישית" בכל בתי החולים הממשלתיים ברחבי ישראל. הסיבה להפסקת מתן השירות: היועץ המשפטי לממשלה הנחה כי אין לתת העדפה למטופלים תמורת תשלום. 
 

אל משרד הבריאות התקבלו בחודשים האחרונים פניות שונות אשר דרשו כי חוקיות שירות "מיילדת אישית" תבדק. במסגרת השירות בתי החולים מציעים מיילדת אישית, אשר עולה ליולדות סכומים גבוהים שיכולים גם להגיע לכמה אלפי שקלים. בעקבות אותן פניות ולאחר בדיקה, התקבלה ההחלטה לבטל את השירות וכחלק מהנימוקים נמסר כי בדיוק כשם שאסור לבחור רופא בתשלום בבית החולים כך אסור גם לשלם למיילדת.
 

היועצת המשפטית של משרד הבריאות הוסיפה כי "על פי רציונל האיסור, כל פעילות שיש בה העדפה של מטופל על פני משנהו ביחס לשירותי הגורם המטפל, והכרוכה בתוספת תשלום פרטית, אסורה אם לא הותרה במפורש בדרך המתאימה".
 

שירות "מיילדת אישית" פועל בכ-10 בתי החולים בישראל מזה שני עשורים והוא כולל אחות-מיילדת מוסמכת, אשר יכולה להעניק ליולדת לידה פרטית וצמודה אליה החל מרגע הקבלה לבית החולים ועד לסיום הלידה. במצב רגיל היולדת נשארת לעתים לבדה כאשר המיילדת מטפלת גם ביולדות אחרות במחלקה. במקרים רבים תשלום על השירות מבטיח עבור היולדת גם קבלת חדר פרטי ומשודרג אשר לא עומד לרשות יולדות שלא שלמו כסף. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן