מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

האם מותר לטוס בהריון?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 13/4/2019
האם מותר לטוס בהריון?

טיסה בהריון יכולה להיות חוויה נהדרת אם רק יודעים כיצד לתכנן אותה ומבינים מה הם הכללים שיש להקפיד עליהם במהלך הטיסה

ההריון הוא זמן מיוחד ורגיש עבורך כאישה: חיים חדשים מתפתחים ברחם שלך, ועליך מוטלת האחראיות להגן עליהם ולהעניק את התנאים האופטימליים להתפתחותם. טיסה במהלך ההריון בהחלט אפשרית, אך כדאי לתכנן אותה בצורה נכונה ולהקפיד על כללי בטיחות מסוימים. 

 
עד מתי מותר לטוס?
 
בהתאם לכללי הבטיחות של מרבית חברות התעופה, במהלך ההריון ניתן לטוס רק עד לשבוע 32. בחודש השמיני והתשיעי להריון מומלץ להישאר במדינה שבה את מתכננת ללדת. אם את מתכננת לטוס בטרימסטר הראשון של ההריון, קחי בחשבון שהשבועות הראשונים מאופיינים בעייפות ובחילות וגם בסיכון גבוה יותר להפלות טבעיות. עם זאת, טיסה בטרימסטר הראשון בהחלט אפשרית. הטרימסטר השני נחשב לנוח ביותר לטיסות, מכוון שהעייפות והבחילות כבר מאחוריך והבטן שלך תרם גדלה לממדים שמגבילים אותך. מעבר לסטטיסטיקה, חשוב גם להיות קשובה לעצמך ולגוף שלך, ולהרגיש מה נכון לך בכל שלב של ההריון. 
 
בטרם את רוכשת כרטיס טיסה, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל. מומלץ לא לנסוע לחו"ל במקרה וההריון מוגדר כהריון בסיכון גבוה מסיבות שונות - בעיות בשלייה, סכרת הריון, לחץ דם גבוה, ריבוי עוברים ועוד. 
 
הנחיות רפואיות נוספות: 
 
- ביטוח בריאות: ביטוח נסיעות סטנדרטי אינו מכסה בדיקות וטיפולים הקשורים להריון, לכן בעת רכישת ביטוח בריאות עליך לציין שאת בהריון ולרכוש פוליסה מורחבת. חשוב לבדוק לעומק מה בדיוק הפוליסה מכסה. שימי לב שרוב חברות הביטוח מסכימות לבטח את היולדת עד שבוע 32 להריון, כך שאם תכננת ללדת בחו"ל את בבעיה. מומלץ לבדוק מראש גם אם ביעד הנסיעה שלך תוכלי לקבל שירותי בריאות ברמה טובה. במדינות מתפתחות, בדקי שהביטוח כולל פינוי במסוק במקרה הצורך. 
 
- חיסונים: משרד הבריאות ממליץ על חיסונים שונים, בהתאם לתפוצת המחלות הקיימת באותה מדינה. למשל במזרח הרחוק, ממליצים על קבלת חיסונים כגון דיפטריה, דלקת קרום המוח היפנית, פוליו, טטנוס, צהבת ועוד. במהלך ההריון, נושא החיסונים מצריך בדיקה ושיקול דעת מעמיקים יותר. אין מידע וודאי לגבי האם חיסונים בטוחים במהלך ההריון ולכן מומלץ להמעיט ככל שניתן בחיסונים בתקופה זו. בגדול, חיסונים המכילים נגיפים מומתים או חיידקים מומתים אמורים להיות בטוחים יחסית. לעומתם, חיסונים המכילים חיידקים או נגיפים אשר חיים או אפילו מוחלשים, נחשבים לפחות בטוחים בזמן ההריון. במהלך הטרימסטר הראשון מומלץ להימנע מחיסונים מכל סוג שהוא. מצד שני, גם החשיפה למחלות אלו אינה מומלצת, לכן כדאי לשקול בכובד ראש נסיעה ליעדים אלו במהלך ההריון. 
 
 
רשימת ציוד
 
מומלץ לכתוב מראש רשימת ציוד מסודרת, על מנת לוודא שלא שכחת שום דבר חשוב. בנוסף לאריזות הרגילות, שימי לב שאת לוקחת את הדברים הבאים:
 
נעליים נוחות להליכה (לא נעלי עקב), בגדים נוחים ורחבים (קחי בחשבון שהבטן הולכת וגדלה); מסמכים רפואיים שכוללים תוצאות של בדיקות הריון, פנקס חיסונים, פוליסת ביטוח וטלפון של הרופא המטפל בארץ; תיק עזרה ראשונה -  וודאי שהוא כולל רק תרופות שמומלצות לשימוש בזמן ההריון, וכמו כן ויטמינים ותוספי מזון להריון; אוכל ושתייה בתיק יד שנגיש לך. 
 
כדאי לזכור שבהריון את מוגבלת ביכולת שלך לסחוב משקל, לכן אל תגזימי בכמות המטען שאת לוקחת. 
 
טיפים במהלך הטיסה
 
 במהלך טיסות מומלץ להקפיד על הדברים הבאים:
 
- לפחות פעם בשעתיים קומי לטיול קצר על מנת לעודד את זרימת הדם.
 
- בקשי מושב קרוב למעבר על מנת שתוכלי לגשת בצורה נוחה לשירותים.
 
- וודאי שיש לך מספיק מים לשתייה ואוכל במהלך הטיסה. קחי אתך פירות וסנדוויצ'ים ובמקרה הצורך בקשי מהדיילת במטוס שתייה. 
 
- הימנעי מלהרים משקל כבד ובמקרה הצורך בקשי עזרה עם המטען שלך. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן