מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

שימושי וחשוב: טבלת מעקב לתינוק

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
שימושי וחשוב: טבלת מעקב לתינוק

לשימושכם טבלת מעקב לתינוק, אשר תסייע לכם לעקוב אחר היציאות של התינוק, זמני השינה שלו, לזהות האם אכל מספיק ועוד

החודשים הראשונים לאחר לידתו של התינוק הם חודשים לא קלים להורים רבים. לפתע עליכם לדאוג לאדם נוסף, לוודא שאכל מספיק, שיהיו לו יציאות, שנתן שתן בכמות טובה, שקיבל תרופות, ויטמינים ועוד. לעתים הורה שיש לו ילד אחד או יותר, לא מצליח תמיד לזכור שאכן הילד עשה וקיבל את כל אותם דברים במהלך היום, הדבר נפוץ במיוחד אצל הורים לתאומים והורים שיש להם ילד נוסף לדאוג לו, אבל הדבר גם יכול לקרות להורה לילד יחיד. 
 

לפניכם טבלת מעקב לתינוק, אשר תפשט את כל התהליך ותוריד לכם כמה דאגות מהראש. כל שעליכם לעשות זה להדפיס אותה ולהתחיל לעקוב. הטבלה מיועדת לתינוקות יונקים ותינוקות שאוכלים תמ"ל כאחד, עם סיומה של כל ארוחה במהלך היום ציינו מאיזה צד ינק התינוק, כמה אכל מהבקבוק, האם היו לו יציאות והאם נתן שתן בעת החלפת החיתול, האם קיבל את ויטמינים באותה ארוחה ובהערות תוכלו להוסיף כל העולה על דעתכם, לדוגמה: כמה זמן ישן התינוק בין ארוחה לארוחה, מתי ערכתם את טקס השינה בערב, האם סבל מתסמינים כלשהם באותה השעה (פליטות, חום, קיבל תרופה ועוד), האם קיבל חיסון באותו היום ועוד.
 

ישנם הורים אשר משתמשים בטבלה רק בימים הראשונים לאחר הלידה, בכדי לבנות לעצמם סדר יום מסוים ויש הורים המשתמשים בטבלה גם במשך חודשים ארוכים, הכל תלוי בכם, בתחושה שלכם, בצרכים שלכם וברמה בה אתם מוצאים את הטבלה כמועילה להתנהלות היומיומית שלכם.
 

יש להדפיס בכל יום את הטבלה מחדש ולציין את התאריך. ניתן לשמור על הטבלאות בתוך קלסר וכך תוכלו לקבל תמונה רחבה אודות פרקי זמן ארוכים ולראות אם כמות האוכל של התינוק אכן עולה בהדרגה וכיצד סדר היום שלכם נראה.
 

הטבלה יעילה במיוחד גם בתקופות בהן הילד חולה או סובל מבעיות שונות, כגון בעיות שינה. שימוש בטבלה באותן תקופות תספק לכם תמונה רחבה אודות מצבו של הילד ואודות שינויים שהיו יכולים להשפיע על מצבו. לדוגמה: במידה וילד שישן טוב בלילות מתחיל להתעורר פעמים רבות בלילה, כדאי להשתמש בטבלה ולנסות לזהות את הבעיה, יכול מאוד להיות שמעקב של יום-יומיים יחשוף בפניכם תמונה מפתיעה, אשר מוכיחה שהילד פשוט לא אכל מספיק במהלך היום, לא ישן טוב, אולי סבל מעצירות ועוד.
 

להדפסת טבלת מעקב לתינוק - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן