מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > מוצרים ומבצעים למשפחה

נגיסון: פתרון נהדר לסרבני מזון מוצק

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/7/2013
נגיסון: פתרון נהדר לסרבני מזון מוצק

אם התינוק מסרב לאכול מהכפית אותה אתם מציעים לו כדאי לשקול להציע לו לאכול בכוחות עצמו פירות וירקות באמצעות נגיסון המגן עליו מפני סכנת חנק

כמעט כל הורה, בשלב זה או אחר, מתלונן על כך שהתינוק הקטן שלו פשוט מסרב לאכול מזון מוצק. לא משנה מהו השילוב אותו הם מציעים לילד (שילובי פירות שונים, ירקות ועוד), זה לא משנה באיזו כפית, צלחת ועוד - הקטנטן פשוט מסרב לפתוח את הפה ומסרב לאכול.
 

ילדים רבים, אשר מסרבים לתת להוריהם שלהם להאכיל אותם במזון מוצק, דווקא ישמחו מאוד לאכול אותו בעצמם, ללא התערבות ההורה. יחד עם זאת, קיים חשש גדול מאוד לאפשר לתינוק קטן לאכול מזון מוצק לבדו, בעיקר מכיוון שקיימת סכנה לחנק.
 

בשנים האחרונות ניתן למצוא בחנויות לשיווק מוצרי תינוקות המצאה מיוחדת ששמה "נגיסון" (שחברות שונות משווקות אותו גם תחת השם "טעימון"). אחיות טיפת חלב רבות מציעות להורים לרכוש נגיסון שכזה בשלב הטעימות והמעבר למוצקים אבל ההורים לא תמיד יודעים במה מדובר.


צילום: יח"צ

נגיסון הוא בעצם טבעת פלסטיק קשיחה, שבמרכזה רשת דקה שלתוכה ניתן להכניס מוצרי מזון שונים (כגון פירות לדוגמה). את הנגיסון ניתן לסגור, תת לתינוק לאחוז בידית המוצר וכך בעצם לאפשר לו להתנסות בלעיסה של מזון מוצק בעצמו וללא סכנת חנק.
 

חברת nuby משווקת בישראל מוצר מסוג זה, אבל גם ניתן (בעיקר באינטרנט) למצוא מוצרים זהים/דומים נוספים שמשווקים על ידי חברות נוספות (טומי טיפי ועוד). 
 

את הנגיסון ניתן להציע לתינוקות כבר מגיל 4 חודשים, אבל חשוב לזכור את הנחיות משרד הבריאות החדשות, הקוראות כיום להורים לא להתחיל מתן מזון מוצק לפני גיל חצי שנה.
 

את הנגיסון ניתן להשיג ברשתות שיווק ובחנויות למוצרי תינוקות או בחנויות שונות ברשת, הוא נמכר במחירים הנעים בין 14.90 שקלים ל-45 שקלים (תלוי היכן בחרתם לרכוש אותו ומהו המותג אותו רכשתם).
 

חשוב לזכור, שלמרות שהנגיסון יכול לספק לכם קצת שקט נפשי בשעה שהילד יושב ואוכל, עדיין חשוב לא להשאיר את הילד לבדו בעת הארוחה ולהשגיח עליו היטב.
 

צפו בסרטון המדגים כיצד זה עובד ובסרטון נוסף המציג תינוק בפעולה :-)
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן