מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > התפתחות התינוק

איך תלמדו את הילד ללבוש חולצה בעצמו?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/2/2015
איך תלמדו את הילד ללבוש חולצה בעצמו?

ילדים שואפים לפתח תחושת עצמאות ושליטה מגיל צעיר מאוד, כאשר הם לומדים להתלבש בכוחות עצמם הדבר תורם לכך רבות. צפו בסרטון מצויר ומקסים שילמד אותם כיצד ללבוש בכוחות עצמם חולצה וגם גלו מהו השלב המתאים להתחיל לתרגל את הפעולה

באתר יו-טיוב ניתן למצוא ערוץ מיוחד בשםTheKidsPictureShow, בערוץ תמצאו מקבץ סרטונים משעשעים, מצוירים ונחמדים, שיעזרו לכם ללמד את הקטנים כיצד לבצע פעולת שונות. 
 

אין באמת גיל מוגדר בו הילד לומד להתלבש בעצמו, יש ילדים שעושים זאת מגיל שנתיים ויש שרק בכיתה א' יתחילו לעשות זאת ללא עזרה מהוריהם. בסופו של דבר הכל תלוי בכם, בהחלטה שלכם לנסות ללמד את הילד לבצע פעולות שונות בעצמו (לא רק להתלבש בכוחות עצמו). ילדים רבים דורשים מהוריהם להתלבש לבד אך מסתבכים מאוד בעת התהליך ויוצאים ממנו מאוד מתוסכלים.
 

כבר כאשר הם מגיעים לגיל שנה וחצי, ילדים רבים מנסים להסיר לבד את הנעליים ואף לנעול אותם בעצמם ללא עזרה, חלקם מצליחים לעשות זאתצ בקלות וחלקם זקוקים לתקופה נוספת של עזרה ותרגול.

בכל הנוגע לשלב הבגדים, רצוי ראשית ללמד את הילד להתפשט בכוחות עצמו, דבר שלרוב מתרחש אצל רובם בגיל שלוש (פלוס-מינוס). לאחר מכן ניתן להתחיל ללמד אותם בתחילה לגרוב גרביים (גם אם תצטרכו לתקן ולסובב אותם קצת בסיום) ולהמשיך הלאה לתחתונים ומכנסיים. החולצה היא לרוב השלב האחרון והמורכבביותר עבורם, רובם לא תמיד יודעים לזהות היכן החור של הראש והיכן השרוול, מהו הצד הקדמי של החולצה וכיצד מזהים את הצד האחורי. אבל גם שלבזה  אפשרי בהחלט ולאחר קצת תרגול הם יעשו זאת בעצמם ללא כל בעיה.

בכל הנוגע לכפתור כפתורים, הרוב הגדול יצליח לבצע את הפעולה רק בסביבות גיל חמש וגם אז זה תלוי הרבה בתרגול שלכם עם הילדים. שרוכים יצליח הילד לקשור לרוב רק לאחר גיל שבע, לכן מומלץ עד לשלב זה לרכוש נעליים שלא מצריכות מהילד לקשור שרוכים וכך בעצם לאפשר לו לנעול נעליים לבדו ללא בעיה וללא התערבות מצדו. 

 

לפניכם סרטון מתוק, ברור ויעיל, שתוכלו לצפות בו ביחד עם הקטנים ולנסות לתרגל בבית כיצד הם יכולים ללבוש חולצה או שמלה בכוחות עצמם ללא עזרתכם.
 

זכרו, אין מה לחשוש מלנסות לעודד את הילדים לבצע פעולות שונות בכוחות עצמם, הדבר תורם רבות לתחושת העצמאות והביטחון של הקטנים ועל הדרך גם מסייע לכם להיות יותר חופשיים.
 

צפו בסרטון ונסו את זה בבית:
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן