מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > קריירה ואמהות

איך תמצאי משרת אם טובה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 30/6/2013
איך תמצאי משרת אם טובה?

איך מסתגלים לסטטוס החדש לאחר חופשת לידה ומוצאים משרת אם ראויה? לפנייך טיפים שיסייעו לך במהלך קבלת ההחלטה

המציאות החדשה לאחר חופשת הלידה, כש"המנוחה התעסוקתית הלגיטימית" מסתיימת, מחייבת קבלת החלטות מכריעות לגבי העתיד המקצועי. בחלק מהמקרים אפילו לא תישקל חזרה לעיסוק ולמקום העבודה הקודם מכיוון שהיה רחוק ממשביע רצון. זאת בתוספת העובדה המפתה שסיום עבודה ייזום אחרי חופשת לידה מזכה בכל התנאים הסוציאליים הנלווים, לרבות כספי הפיצויים. בחלק אחר של המקרים, יש סיכוי שהחזרה לעבודה הישנה תהיה כרוכה בהתלבטות האם לשוב לשגרה המוכרת או דווקא לנצל את הדרך החדשה בחיים לפתיחת דלת חדשה לעבודה במקום עבודה חדש עם פוטנציאל גדול יותר. יתכן אף שתשקלו הסבה מקצועית והתחלה מנקודת אפס בתחום חדש ומרענן.  אז איך מתחילים את הדרך החדשה בחיים וחוזרים לשוק העבודה כשהמציאות בחיים שונה ומחייבת התאמה למגבלות החדשות בשטח? 
 
"משרת אם"- האם יש חיה כזו?
 
מציאת עבודה חדשה בהיקף חלקי או גמיש, כאשר לא ניתן להתחייב לשעות נוספות כשהנולד עדיין רך, עשויה להיות פחות פשוטה לעומת תקופה קודמת. יותר מכך, יש לקחת בחשבון שיש מעסיקים המגייסים למשרות מקצועיות ו/ או בכירות, נרתעים להעסיק אמהות לילדים קטנים לאור חשש שהמצב המשפחתי יפגע במחויבות הטוטאלית הנדרשת לעבודה בהיקף רחב. ובכל זאת יש מעסיקים שמציעים עבודות בהיקף נוח יחסית וגמיש ומגדירים את המשרה אותה מחפשים לאייש כ"משרת אם".

למרות הפיתוי לחפש בלוחות דרושים ובכלל הצעות עבודה בתחום הרלוונטי העונים על הגדרת משרת האם, לא כדאי להגביל את החיפוש. חשוב להיחשף לכלל הצעות העבודה שיכולות להתאים, ללא קשר לשעות העבודה המוגדרות או האם מוגדרות כמשרת אם ובכל זאת להגיש מועמדות. יתכנו מצבים בהם תוכלו להוכיח את התאמתכן לתפקיד בזכות הכישורים והניסיון הקודם הרלוונטי ויחד עם המעסיק תוכלו לבחון אפשרות של העסקה בתנאים שיהיו מקובלים על שני הצדדים. 


על אפליית נשים בשלב הקבלה לעבודה - לכתבה לחצי כאן
 
קבלת החלטה מקדמת והנעה לפעולה
 
במידה והרגשתן שהתפקיד במקום העבודה הקודם לא היה מספק, לא התאפשר לכן להתקדם כפי שרציתן, הרגשתן לא מוערכות כפי הנדרש, השכר אינו עומד בציפיות ושקיים פער בין המקום הקיים לזה שהייתן רוצות להיות בו, כדאי לשקול בחיוב לבצע שינוי תעסוקתי בחיים. לצורך הכוונה לגבי דרכי פעולה פרודוקטיביים, תוכלו לשקול להיעזר במאמן אישי ולהתחיל בתהליך אימון לקריירה שיוכל לקדם אתכן לבצע את השינוי בקריירה בצורה חכמה ויעילה. תהליך אימון מהסוג יוכל לסייע בזיהוי ושחרור פחדים המעכבים את ההתקדמות, לחזק את הביטחון העצמי שהינו חיוני לצורך קידום צעד זה ויחד עם המאמן תוכלו להגדיר מטרות ברורות ברות מימוש. מדובר בתהליך המוגדר לימודי ולא טיפולי, כפי הקיים בייעוץ טיפולי מסוג אחר ולכן רלוונטי במקרה בו קיימת אצלכן פתיחות ללמידה ורמת מחויבות גבוהה לתוצאות בחיים. הציפייה היא שתהליך זה יוכל לכוון אתכן לגבי סגנון ואופי העבודה הבאה ולקדם את מציאת העבודה בפועל כאשר הינכן ממוקדות ומחוזקות.

במידה ותעמוד על הפרק הסבה מקצועית, סביר להניח שיהיה צורך לחזור לספסל הלימודים למסגרת של קורס מקצועי או לימודי תואר. במקרה של קידום עסק עצמאי משלכן, כדאי יהיה להיוועץ ביועץ או מאמן עסקי שיוכלו ללוות אתכן בתהליך כבר משלב טרום פתיחת העסק. בכל כיוון ודרך שתבחרו, מדובר בדרך חדשה ומאתגרת שמצטרפת לדרך החדשה שכבר יצאתן אליה במישור האישי.

 
שיהיה בהצלחה!
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן